Zpět na » Serie A » Coppa Italia: Juventus prvním čtvrtfinalistou

Serie A - Coppa Italia: Juventus prvním čtvrtfinalistou

Coppa Italia: Juventus prvním čtvrtfinalistou © goal.com - Juventus

0

15.01. - Coppa Italia: Nádherný zápas plný gólů dnes viděli diváci na Stadio Olympico v Turíně, kde domácí Juventus přivítal v odvetě osmifinále Coppa Italia Empoli. Zápas nabídl hned několik zvratů v ději, z postupu se však nakonec radovali hráči Bianconeri.

Hosté si z prvního zápasu přivezli do odvety nadějný výsledek 2:1 a doufali, že jim to postačí na postup. Juventus ale do zápasu doslova vlétnul a po skvělé individuální akci Marchionniho šel již ve 4. minutě do vedení. O dalších 6 minut později tentýž hráč centroval do pokutového území, brankář Empoli Bassi vyrazil míč pouze před Nedvěda, který přesnou ránou zvýšil na 2:0. Empoli se ale nevzdalo a ve 33. minutě snížil po centru Belardiho, jež doklepl do brány Luca Antonini. Hosté dokázali srovnat krok se "Starou dámou" ještě do přestávky, ve druhé minutě nastavení, kdy Belardiho, který v brance Juventusu nahradil Buffona, inkasoval po hlavičce Pozziho.

Juve mělo opět skvělý start po přestávce, hned po pěti minutách strhl vedení na stranu Juventusu Vincenzo Iaquinta. Ale Empoli odpovědělo hned z protiútoku, jmenovitě Pozzi, který vstřelil svou druhou branku v zápase. Juventus v té chvíli musel vstřelit minimálně dvě branky, aby postoupil dále. Čtvrtfinále Bianconeri přiblížil v 60. minutě opět Iaquinta, ke kterému se odrazil míč od střely Palladina a italský reprezentační útočník bez problémů poslal míč opět do sítě. Empoli dohrávalo zápas v 10 mužích, kdy se po střetu s Del Pierem zranil Pratali a kouč Empoli již nemohl střídat. Juve se tíženého pátého gólu dočkalo v 78. minutě. Iaquintu v pokutovém území fauloval Tosto a Del Piero nařízenou penaltu proměnil a poslal "Starou dámu" do čtvrtfinále Coppa Italia.

Juventus 5:3 Empoli (4 Marchionni, 10 Nedvěd, 50 a 60 Iaquinta, 78 Del Piero pen. - 33 Antonini, 45 a 52 Pozzi)

Juventus: Belardi, Birindelli, Grygera, Chiellini, Molinaro, Marchionni, Zanetti, Tiago, Nedved, Palladino, Iaquinta
Empoli: Bassi, Piccolo, Adani, Pratali, Raggi, Antonini, Moro, Tosto, Abate, Vannucchi, Pozzi
Rozhodčí: Gervasoni