Zpět na » Serie A » Pato předvedl skvělý debut, Ibrahimovič opět oporou Interu

Serie A - Pato předvedl skvělý debut, Ibrahimovič opět oporou Interu

Pato předvedl skvělý debut, Ibrahimovič opět oporou Interu © -

0

15.01. - Shrnutí kola: V 18. kole Série se velmi dobře uvedl brazilský mladík Alexandre Pato ve službách AC. Zklamáním kola byl další špatný výkon Tiaga v dresu Juventusu Turín.

Hráč kola: Alexandre Pato (AC Milán)
Pato, ofenzivní naděje AC Milánu, se hned ve svém první utkání za svůj nový klub předvedl a start dokonce oslavil premiérovou brankou v Sérii A. Odehrál celé utkání a podílel se tak na vysokém vítězství AC nad Neapolí v poměru 5:2. Pato uzavřel gólový účet utkání v 72. minutě. Favalli ho dlouhým centrem vyzval k rychlém sólu, ve kterém se nejdříve skvělým zpracováním zbavil obránce a vyběhnuvšímu Iezzovi nedal mazáckou střelou po zemi šanci.

Osobnost kola: Zlatan Ibrahimovič (Inter)
Po přestupu z Juventusu Turín se tento švédský útočník stal ústřední postavou a hvězdou Interu Milán. I v tomto zápase byla jeho role na hřiště nepřehlédnutelná. Byl to právě Zlatan, který otevřel ve 26. minutě skóre, když byl předtím v pokutovém území sražen Cruz. Manninger sice při pokutovém kopu vystihl směr střely, ale Ibrahimovič ji dobře a hlavně prudce umístil a otevřel skóre. V 52. minutě byli diváci opět svědky jeho skvělého momentu, když převzal přihrávku z levého strany a krásnou křižnou ranou z devatenácti metrů rozvlnil síť domácích podruhé. Ibrahimovič se samozřejmě dostal do nejlepší jedenáctky kola (datasport.it) a obdržel nejlepší známku ze všech hráčů.

Tým kola: AC Milán
Kdo by se před začátkem sezony je odvážil pomyslet, že by hráči AC do zimní přestávky nedokázali vyhrát před domácím publikem? Přesto se tak stalo a až nyní v 18. kole tak poprvé získali 3 body na San Siru. A to ve velkém stylu, ambiciózního nováčka z Neapole vyprovodili pěti brankami. Navíc se jim znovu rozstřílel Ronaldo a do týmu skvěle zapadl mladíček Pato, od kterého si na San Siru hodně slibují.

Zklamání kola: Tiago (Juventus Turín)
Portugalský záložník opět nepředvedl výkon hodný klubu, jako je Juventus. Ač je stále Ranierim hájen, proti Sieně opět nic neukázal a po jeho chybě se dokonce dostal do velké šance domácí Spinesi. Hned o poločase byl střídán Marchionnim. Pokud bude chtít dále bojovat o základní sestavu, měl by se ještě více snažit. Vedení Juve by už ale nemělo čekat a přivést nějakou výraznější posilu do středu pole.