Zpět na » Serie A » AC Milan zničil Neapol

Serie A - AC Milan zničil Neapol

AC Milan zničil Neapol © -

0

13.01. - Review: AC Milan se konečně dočkal vítězství na domácím stadioně. V dohrávce 18. kola přivítal na San Siru nováčka z Neapole, kterému se letos velmi daří. Rossoneri však ukázali chuť po vítěství a v nádherném zápase plném krásných branek porazili Neapol 5:2.

Alexandre Pato oslavil svůj debut v Serii A brankou, Ronaldo opět ukázal tvář kanonýra a AC Milan poprvé v sezóně vyhrál na San Siru, i tak se dá shrnout šlágr 18. kola mezi Rossoneri a Neapolí. Pato v sestavě nahradil zraněného Pippa Inzaghio a Carlo Ancelotti zvolil taktiku na tři útočníky. V sestavě se také objevili uzdravený Ronaldo. Neapol před tímto zápasem vyhrála venku proti AC Milan naposledy v roce 1986.

Největší pozornost však byla směřována na talentovaného Brazilce Pata, který hned v úvodních minutách byl hodně vidět. Milan otevřel skóre v 16. minutě. Ronaldo zakombinoval s Patem a Andrea Pirlo, jehož střelu vyrazil Iezzo, poté se pokoušel dorážel Pato, ale nepovedlo, míč se nakonec odrazil k Ronaldovi, který míč do branky doklepl. Neapol odpověděla o 12. minut později z protiútoku, když se trefil z voleje Sosa po příhrávce Lavezziho. Pato mohl posléze vstřelil svou první branku v dresu AC Milan, ale Iezzo ho dvakrát skvěle vychytal. Vedení Rossoneri však vrátil o 3. minuty později Seedorf, který se trefil krásně pod břevno. Neapol však nesložila zbraně v 38. minutě opět vyrovnala. Kakha Kaladze fauloval v pokutovém území Lavezziho a Maurizio Domizzi se z penalty nemýlil. Těsně před poločasem udeřil Pirlo loktem do obličeje Sousu a vyfasoval žlutou kartu a bude Rossoneri chybět v dalším zápase.

Rossoneri vlétli do druhého poločasu naprosto skvěle, hned po 23. sekundách od hvizdu rozhodčího poslal Milan do vedení opět Ronaldo, kterého našel přesný centr Seedorfa a Ronaldo hlavou usměrnil míč za Iezzova záda. V 68. minutě padl nejkrásnější branka zápasu. Kaká napřáhl z 22 metrů a fantastickou střelou zvýšil vedení Milanu na 4:2. V 74. minutě přišla velká chvíle debutanta Pata, Favalliho dlouhý míč přesně našel Brazilce, který nedal Iezzovi šanci a oslavil tak svůj první start v Serii A brankou. Pato hrál skvěle a svou druhou branku pomohl vstřelil poté, co si pohrál s dvěmi obránci, ale v koncovce neměl potřebné štěstí. V závěru zápasu byl Pato nedovoleně zastaven Garganem, který šel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy. Rossoneri si tak připsali první výhru na San Siru v letošní sezóně a porazili Neapol 5:2.

AC Milan 5:2 Neapol (16 a 46 Ronaldo, 31 Seedorf, 68 Kaká, 74 Pato - 28 Sosa, 38 Domizzi pen.)

Milan: Dida, Bonera, Nesta, Kaladze, Maldini (Favalli 46), Seedorf, Pirlo (Gourcuff 80), Ambrosini, Kakà,,,,,, Pato, Ronaldo (Emerson 69)
Neapol: Iezzo, Cupi, Cannavaro, Domizzi, Garics, Hamsik (Dalla Bona 78), Gargano, Bogliacino (Montervino 60), Savini (Capparella 70), Sosa, Lavezzi
Rozhodčí: Rosetti