Zpět na » Serie A » Inter si poradil se Sienou, AS Řím otočil zápas v Bergamu

Serie A - Inter si poradil se Sienou, AS Řím otočil zápas v Bergamu

Inter si poradil se Sienou, AS Řím otočil zápas v Bergamu © -

0

13.01. - Review: V odpoledních zápasech 18. kola Serie A se dařilo hostujícím týmům, kromě Palerma, které nestačilo na Sampdorii Janov. Inter nepřipustil zaváhání na hřišti Sieny a vyhrál 3:2. Daleko těžší zápas čekal AS Řím, který dokázal otočit zápas v Bergamu proti Atalantě. V dalších zápasech Udinese vyhrálo v Cagliari a Fiorentina uštědřila Parmě první porážku na domácím hřišti.

Atalanta Bergamo 1:2 AS Řím (16 Pinto - 38 Totti, 44 Mancini)

AS Řím nastupoval do utkání s povinností získat 3 body, jelikož další ztrátu na Inter Milan si nemohli dovolit. A hosté také začali zápas aktivněji, ale Totti svůj slalom nedokázal přetavit v branku a Perrottův únik zneškodnil domácí Cappola. První branku zápasu ale vstřelili domácí, pas Guarentho našel Ferreiru Pinta a ten poslal Atalantu do vedení. AS Řím odpověděl v 38. minutě, kdy se z volného přímého kopu trefil kdo jiný než římská ikona Francesco Totti. Giallorossi si vytvářeli šance, ale domácí gólman Cappola několikrát podržel svůj tým skvělými zákroky. AS dokázalo otočit vývoj zápasu ještě do poločasu, kdy se trefil Mancini. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. AS mělo více ze hry, vytvářilo si šance, ale nedokázalo je proměnit. Na druhé straně zaměstnal hostujícího gólmana Muslimovič s Floccarim, ale neúspěšně. AS Řím si z Bergama odváží 3 body za vítězství 2:1.

Atalanta: Coppola, Belleri, Carrozzieri, Capelli, Bellini, Ferreira Pinto, Guarente (Defendi 76), Tissone, De Ascentis (Muslimovic 46), Langella (Padoin 66), Floccari
AS Řím: A Doni, Panucci, Juan, Mexes, Tonetto, Pizarro (Aquilani 89), De Rossi, Taddei, Perrotta (Brighi 84), Mancini (Cicinho 88), Totti
Rozhodčí: Saccani

Bližší informace o zápase naleznete zde

Cagliari 0:1 Udinese (32 Quagliarella)

Svou premiéru si na lavičce Cagliari odbyl nový kouč Davide Ballardini, ale se svým týmem moc spokojený na konci zápasů nemohl být. Pro domácí hovořila historie, když doma naposledy prohráli s Udinese v roce 1999. Zápas byl velmi vyrovnaný a první rozruch se odehrál až ve 30. minutě, ve které viděl hostující obránce Felipe druhou žlutou kartu a šel předčasně pod sprchy. O dvě minuty později se ale Udinese překvapivě ujalo vedení, když Fabio Quagliarella využil zaváhání obránce Paola Bianca. Ve druhé půli se domácí promíchali sestavu a změnili taktiku, ale výsledkem byla jen nevyužitá šance z hlavy Larriveye. I tak byli domácí blízko vyrovnání, ale střelecký pokus Andreai Cody vychytal hostující gólman Handanovič. V závěru zápasu neudržel nervy na uzdě domácí Larrivey, který pospěšně zatleskal rozhodčímu Bergonzimu, který ho následně vyloučil. Udinese potvrdilo roli favorita a vyhrálo 1:0.

Cagliari: Storari, Lopez, Bianco, Bizera, Agostini, Biondini (Fini 71), Conti, Parola (Acquafresca 46), Foggia, Jeda, Matri (Larrivey 61)
Udinese: Handanovic, Zapata, Felipe, Lukovic, Mesto, Inler, D´Agostino, Dossena, Pepe (Coda 55), Di Natale (Floro Flores 84), Quagliarella
Rozhodčí: Bergonzi

Lazio 1:2 Janov (22 Mauri - 50 a 54 Borriello)

Lazio se chtělo v zápase s Janovem odpíchnout ze zpoda tabulky, ale jak se nakonec ukázalo, svěřenci Delia Rossiho mají ještě na čem zapracovat. Pro domácí ale zápas začal dobře, vytvořili si mírný tlak, který jim přinesl vedoucí branku ve 22. minutě, ke kterému se odrazil míč po rohovém kopě a ten se zhruba z 9. metrů nemýlil. Potíže pro domácí začali těsně před poločasem, když ze zápasů odešel kvůli problémům s kolenem. Janovu se povedl vstup do druhého poločasu, když během 4. minut otočili skóre. Hrdinou zápasu se stal mladý útočník, který je v Janově na hostování z Juventusu Turín, který v 50. minutě vyrovnal a v 54. minutě dokonal obrat zápasu svou 10. brankou v sezóně. Hráči Lazia poté byli ještě více rozzlobeni na rozhodčího Stefaniho poté, co Panděv v pokutovém území upadl po souboji s Bovem,ale rozhodčí celou situaci posoudil jako simulování domácího kanonýra. V závěru zápasu se Janovu zranil Leon, ale to neubralo na radosti hostů z cenné výhry ze hřiště Lazia poměrem 2:1.

Lazio: Ballotta, Scaloni (Del Nero 69), Stendardo, Cribari, Zauri, Behrami (Kolarov 90), Mutarelli, Baronio, Mauri, Pandev, Rocchi (Tare 41)
Janov: Rubinho, Konko, Bovo, De Rosa, Criscito, Rossi, Milanetto (Masiello 86), Juric, Leon (Paro 67), Borriello, Sculli (Santos 58)
Rozhodčí: Stefanini

Parma 1:2 Fiorentina (69 Coly - 43 Marrone vl., 85 Mutu pen.)

Parma se do nedělní zápasu mohla chlubit domácí neporazitelností, která ale tentokrát skončila. Pro domácí nezačal zápas dobře, když po střetu s Vierim musel střídat obránce Falcone kvůli poranění hlavy. V brance Fiorentiny se vrátil po zranění brankářská jednička Freye, který musel čelit pokusu Reginalda a Pisana. Hosté se dostali do vedení těsně před přestávkou, když si Mutuovu hlavičku nešťastně srazil do vlastní branky domácí zadák Morrone. Ve druhé půli byl opět hodně vidět Mutu, ale s jeho volným kopem si domácí brankář Bucchi poradil. Domácí se dočkali vyrovnání v 69. minutě, když si na centr nejvýše vyskočil veterán Coly a hlavou vyrovnal. Parma přišla o svou domácí neporazitelnost 6. minut před koncem, kdy byl Vieiri faulován Morronem a následnou penaltu proměnil Rumun Mutu. Fiorentina si odváží z Parmy cenné tři body.

Parma: Bucci, Coly, Falcone (Couto 10), Paci, Castellini (Gasbarroni 54), Zenoni, Morrone, Cigarini, Pisanu (Mariga 69), Reginaldo, Corradi
Fiorentina: Frey, Ujfalusi, Gamberini, Kroldrup, Pasqual, Donadel, Liverani (Jorgensen 62), Montolivo (Gobbi 68), Santana, Vieri, Mutu (Kuzmanovic 91)
Rozhodčí: Brighi

Sampdoria 3:0 Palermo (20 Bellucci, 44 Sammarco, 77 Cassano)

Výkony Dorii letos stoupají a padají s hrou Antonia Cassana, jehož start nebyl jistý. Nakonec se však Ital v dresu domácích objevil hned od začátku zápasu a měl velkou zásluhu na vítězství svého týmu. Byl to právě Cassano, který zakombinoval ve 20. minutě s Belluccim, který poslal domácí do vedení. Doria své vedení zvýšila těsně před přestávkou ve 44. minutě, když se Cassanův přímý kop odrazil od břevna před Sammarca, pro kterého doklepnout míč z 5. metrů do brány nebyl problém. Palermo se prakticky nezmohlo na odpověď, nejvíce byl za hosty vidět Amauri, ale byl na všechno sám. Účet zápasu uzavřel v 77. minutě Cassano, který byl tak odměněn za velký kvantum práce, který pro své spoluhráč v tomto zápase připravil. Doria zaslouženě vyhrála 3:0.

Sampdoria: Castellazzi, Campagnaro, Gastaldello, Accardi (Sala 79), Maggio, Sammarco, Palombo, Franceschini, Pieri (Ziegler 86), Bellucci, Cassano (Bonazzoli 82)
Palermo: Fontana, Zaccardo, Biava, Barzagli, Capuano, Guana, Migliaccio (Brienza 65), Simplicio, Cavani (Bresciano 65), Miccoli, Amauri
Rozhodčí: Banti

Siena 2:3 Inter Milan (31 Cordoba vl., 91 Forestieri - 26 a 52 Ibrahimovič, 45+1 Cambiasso)

Výborné utkání bylo možno shlédnout na stadionu Franchi Areny Montepaschio, kam zavítal letošní lídr tabulky Inter Milan. Skvělý zápas odchytal domácí rakouský brankář Manninger, který několikrát podržel svůj tým. Inter hrál hodně aktivně, měl více ze hry a gólového ohodnocení se dočkal ve 26. minutě, kdy se trefil Švéd Ibrahimovič. Siena vyrovnala o 5. minut později, když si vlastní branku dal Ivan Cordoba. Toskánci si ale nepohlídali závěr první půle, když Esteban Cambiasso využil chaosů v obraně domácího celku a poslal favorita opět do vedení. Inter svůj náskok zvýšil hned po přestávce v 52. minutě, když přidal svou druhou branku Zlatan Ibrahimovič, který plánuje u Nerazzurri zůstat další 4 roky. Siena se snažila zkorigovat zápas pokusem Maccaroneho, ale Julio Cesar se překonat nenechal. Domácím se podařilo snížit v první minutě nastavení, když pod břevno zamířil střídající Forestieri. Inter potvrdil roli favorita a porazil Sienu 3:2.

Siena: Manninger, Bertotto, Portanova, Loria, De Ceglie, Vergassola, Codrea (Forestieri 75), Galloppa, Locatelli (Alberto 83), Frick (Corvia 46), Maccarone
Inter: Julio Cesar, Maicon (Stankovic 46), Cordoba, Materazzi, Maxwell (Burdisso 83), Zanetti, Chivu, Cambiasso, Jimenez (Pele´ 72), Ibrahimovic, Cruz
Rozhodčí: Girardi

Turín 1:2 Livorno (78 Bottone, 20 a 45+5 Tavano)

Turín chtěl navázat na své poslední výsledky i v roce 2008 a měl k tomu příležitost proti Livornu, které je sice ve spodních patrech tabulky, ale před zápasem neprohrálo v 7 po sobě jdoucích zápasech. A hosté si svoji formu přenesli i do tohoto utkání. Již ve 20. minutě poslal hosty do vedení Francesco Tavano. Turín mohl odpovědět o chvíli později, ale Zanettiho hlavičku skvěle vyrazil hostující gólman Amelia. Livorno šokovalo Turín těsně před přestávkou. Tristanův přímý kop se odrazil od břevna k nehlídanému Tavanovi, který svou druhou brankou poslal hosty do dvoubrankového vedení. Turín byl hodně zaskočený, i tak dále útočil,ale Comottovu velkou šanci v 64. minutě zlikvidoval skvělý Amelia. Turín se nakonec dočkal v 78. minutě, kdy snížil Bottone, Livorno si ale nakonec pohlídalo konec zápasu a odváží si z Turína všechny body.

Turín: Sereni, Comotto, Natali, Dellafiore, Lanna, Zanetti (Bottone 37), Corini (Lazetic 50), Barone, Recoba, Di Michele, Bjelanovic (Oguro 72)
Livorno: Amelia, Grandoni, Knezevic, Galante, Balleri, Vidigal, De Vezze, Bergvold (Giannichedda 17) (E Filippini 38), Pasquale, Tavano, Tristan (Bogdani 91)
Rozhodčí: Ayroldi

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.