Zpět na » Serie A » Reggina si veze bod z Empoli, Juventus ztratil v boji o čelo

Serie A - Reggina si veze bod z Empoli, Juventus ztratil v boji o čelo

Reggina si veze bod z Empoli, Juventus ztratil v boji o čelo © -

0

12.01. - Review: Shodně dvěma nerozhodnými výsledky 1:1 skončily oba dnešní duely Série A. V obou sehrály velmi důležitou roly pokutové kopy.

Empoli - Reggina

Luka Saudati měl v dnešním zápase možnost zahrávat dva pokutové kopy, bohužel pro něj a domácí fanoušky proměnil jen ten první a Empoli tak pouze remizovalo doma s Regginou 1:1.

Minulou sezónu tyto týmy předvedly ve vzájemném utkání skvělou podívanou, která skončila divokým výsledkem 3:3 a i tento zápas měl rychlý spád, alespoň na úvod, když se skóre měnilo hned po dvou minutách hry. Domácí brankář Balli si chtěl dojít pro malou domů, ovšem míč se nečekaně zpomalil o nekvalitní terén a hostující forvard Fabio Ceravolo měl tak šanci, kterou nelze promarnit. Empoli bylo v šoku, ale hned po dalších čtyřech minutách hry byl stažen v pokutovém území Buscè,,,,,,,, Cirillem a následnou penaltu proměnil ve vyrovnání Saudati. Stejný hráč měl vzápětí i další možnosti, po průniku Giovinca střílel nad. V 15. minutě se nešťastnému Cirillovi podařilo opět faulovat v pokutovém území a k nařízené penaltě se postavil znovu Saudati. Zamířil do stejného místa, ovšem tentokráte již jeho úmysl gólman Andrea Campagnolo vystihl. Kvalita trávníku byla poznamenána hustým deštěm a to se bohužel projevovalo i na kvalitě utkání, když se míč zastavoval při slibných pasech a několikrát zmařil i střelecké pokusy ze střední vzdálenosti.

Druhý poločas otevřel svou šancí Buscè,,,,,,,,, ale Campagnolo kryl. Z voleje zkoušel štěstí Marianini a střelou z dálky i dnes poměrně smutný hrdina Saudati. Empoli se čím dál více usazovalo na půlce soupeře. Reggina zahrozila po ojedinělé kombinaci Missiroliho s Cozzou, Balli ale vytáhl skvělý zákrok. Mezitím se na hřiště dostal debutující Christian Stuani, posila Regginy z Uruguaye. A hned v úvodních minutách svého pobytu na trávníku o sobě dával vědět skvělým přehledem - vytvořil slibnou brankovou příležitost, ovšem míč se za Balliho záda opět nedostal. V závěru utkání padl v pokutovém území Tognozzi a domácí se dožadovali třetí penalty, jejich vyčítavé pohledy však nechali sudího Dondariniho chladným a utkání tak skončilo smírně 1:1.

Empoli - Reggina 1:1 (5´ Luca Saudati (pen) - 2´Fabio Ceravolo)

Empoli: Balli, Raggi, Marzoratti, Vanigli (Abate 46), Antonini, Buscè,,,,,,,,, Marianini, Giacomazzi (Tosto 66), Vannucchi, Giovinco (Pozzi 73), Saudati
Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Valdez, Cirillo, Vigiani, Barreto, Cascione (Tognozzi 72), Cozza, Modesto, Missiroli, Ceravolo (Stuani 59)
Rozhodčí: Dondarini

Bližší informace o zápase naleznete zde

Catania - Juventus

Alessandro Del Piero zachránil v nastaveném čase pro Juventus alespoň bod a zabránil tak první porážce italského giganta na půdě Catanie po třiačtyřiceti letech.

Zápas měl zvláštní příchuť pro současného kouče Juve Claudia Ranieriho, který v Catanii strávil 2 sezóny jako hráč a pomohl týmu k postupu do Série A v roce 1983. A byl to právě domácí celek, který jako první zahrozil prostřednictvím střely Vargase. Následně se ale iniciativy chopili favorité z Turína, z tlaku a pár šancí ale nic nevytěžili. Právě naopak se do vedení dostali domácí, když se Gionatha Spinesi nenechal chytit do ofsajdové pasti a sám proti Buffonovi se nemýlil. Na druhé straně bylo neoprávněně odmáváno postavení mimo hru Del Pierovi, který už se řítil sám na Polita. Ke konci poločasu byli diváci opět svědky tlaku Juventusu. Giorgio Chiellini se neúspěšně dožadoval penalty po zákroku Vargase na pomezí pokutového území. Rozhodčí však nařídil jen volný přímý kop. Po Tiagově chybě mohl zvýšit Spinesi, ale minul. Následovaly šance na druhé straně, konkrétně střela Trezegueta a hlavička Salihamidzice po přímém kopu Del Piera.

O poločase vystřídal Tiaga Marchionni a Pavel Nedvěd se tak přesunul do středu zálohy. Del Piero slibně kombinoval právě s Nedvědem, ale český záložník vyslal až příliš prudkou přihrávku, kterou Marchionni nebyl schopen zachytit. Další šance měli postupně Nedvěd, Del Piero i Trezeguet a Catania se dostávala stále více pod tlak. I tak se na hřišti objevil další útočník Martinez. Místo Nedvěda se čtvrt hodiny před koncem na hřiště podíval Raffaele Palladino a o chvíli později měl velkou šanci, když Polito minul míč, ale Palladino ho poslal nad. Vincenzo Iaquinta přišel deset minut před koncem a Juventus tak vrhal vše do útoku. V nastaveném čase se hosté konečně dočkali - Palladino přihrával do pokutového území na Del Piera, ten byl atakován Biagiantim a rozhodčí nařídil pokutový kop. Zajímavé je, že Polito chytil v minulé sezóně Del Pierovi pokutový kop v Sérii B. V dnešním zápase tomu ale bylo jinak, útočník Juventusu poslal svého soupeře na druhou stranu a favorit tak nakonec zachránil alespoň bod.

Catania - Juventus 1:1 (16´Gionatha Spinesi - 91´ Alessandro Del Piero)

Catania: Polito, Silvestri, Terlizzi, Stovini, Vargas, Edusei, Izco, Biagianti, Colucci (Martinez 67), Mascara, Spinesi (Tedesco 88)
Juventus: Buffon, Molinaro, Chiellini, Legrottaglie, Salihamidzic (Iaquinta 81), Nocerino, Tiago (Marchionni 46), Zanetti, Nedved (Palladino 76), Del Piero, Trezeguet
Rozhodčí: Rocchi