Zpět na » Serie A » Azzurrini remizovali s Řeckem

Serie A - Azzurrini remizovali s Řeckem

0

17.10. - Vítězná série reprezentace Itálie do 21 let skončila včera večer, kdy Azzurrini remizovali 2:2 s Řeckem.

Italové začali dobře a hráli hodně aktivně. Paradoxně šli ale do vedení Řekové, když Petropoulos hlavou překonal brankáře Consigliho. Vyrovnat mohli Dessena a Giuseppe Rossi, ale svoje šance neproměnili.

Vyrovnání přišlo až po přestávce. V 62. minutě předvedl fantastickou individuální akci Giuseppe Rossi a vyrovnal. Jeho branka byla skutečně výstavní. Azzurrini navíc ještě dokázali zápas otočit. Deset minut před koncem sehráli Rossi s Giovincem skvělou akci a zakončující Dessena balon parádně uklidil do horního růžku branky.

K vítězství to ale nevedlo. V poslední minutě De Silvestri nedovoleně zastavil ve vápně domácího Makose a kopala se penalta. Mitroglu ji proměnil a zajistil Řecku bod.

"Je to škoda, protože po slabém začátku jsme hráli velmi dobře. Byli jsme pomalí. Potřebovali nakopnout. To se povedlo o přestávce. Ale začátek byl špatný. Ale chyby se prostě stávají," prohlásil trenér Azzurrini Pierluigi Casiraghi.

Řecko U21 - Itálie U21 2:2 (19' Petropoulos, 89' Mitroglu z pen. - 62' Rossi, 81' Dessena)

Řecko U21: Kasmeridis; Maniatis, Galitsos, Papastathopoulos, Tzavelas; Hristodoulopoulos (Mitroglou 84), Rikka, Makos, Dimoutos (Pliatsikas 67); Kone (Kiliaras 80); Petropoulos
Itálie U21: Consigli; Motta, Marzoratti, Criscito, Rubin (De Silvestri 36); Dessena, Morosini, Marchisio; Rossi, Giovinco (Russotto 82); Acquafresca (Pozzi 77)
Rozhodčí: Stark (Německo)