Zpět na » Serie A » Hodnocení podzimu: Sampdoria Janov

Serie A - Hodnocení podzimu: Sampdoria Janov

Hodnocení podzimu: Sampdoria Janov © goal.com - Sampdoria

0

Líbilo se

02.01. - Sampdoria již delší dobu v Serii A okupuje příčky v horní polovině tabulky. Ani letos to nevypadá, že by janovský celek vystřelil do první 4, ale hraje zkrátka to, na co má. Díky kvalitním posilám ale může pomýšlet na vyšší umístění než na 9. místo.

Doria se letos hodně spoléhá na domácí zápasy, kde z osmi utkání prohrála pouze jeden a to když dostala výprask od AC Milan v poměru 0:5. Na hřištích soupeře je to ale úplně o ničem jiném, dvě výhry, sedm proher, celkem tedy 6 bodů. Sampdoria musí zapracovat zejména na defenzívě v zápasech hrajících na cizím hřišti, která nepůsobí moc jistě.

V létě Sampdoria velmi slušně posílila. Přišli navrátilec Antonio Cassano a Montella na hostování ze špičkových klubů. Naopak odešel talent Fabio Quagliarella, který nyní "válčí" za Udinese a předvádí výborné výkony. Doria v zimním přestupním termínu větší aktivitu na trhu neplánuje, i tak se čekají nějaké změny v kádru.

Hvězda týmu:
Claudio Bellucci:
Bellucci se letos rozstřílel a už se trefil 8krát a je nejlepším střelcem Dorie. Má na hřišti velký přehled a přesnou, tvrdou střelu. V lednu o něj bude velký zájem.


Opory týmu:
Antonio Cassano:
Cassano přišel do Dorie na hostování z Realu Madrid, kde se nedokázal prosadit. Jeho přihrávky a účast na hřišti hráče Sampdorie vždy vyburcují k lepším výkonům.


Sergio Volpi: Jedna z klíčových postav záložní řady Dorie. Volpi v Sampdorii působí už velmi dlouho a ačkoliv mu je již 34. let, je pro Dorii nesmírně důležitý.


Ideální sestava týmu:
Castellazzi - Pieri, Lucchini, Sala, Maggio - Palombo, Volpi, Sammarco - Cassano, Montella, Bellucci

Nejlepší letní posila:
Antonio Cassano:
Cassano dělá pro Dorii strašně moc a ačkoliv byl hodně krát limitován zraněním, stal se pro Sampdorii nesmírně důležitým hráčem. Je prakticky mozkem všech útočných akcí Dorie a střílí i branky.


Co se povedlo:
Posílení útoku:
Příchod Montelly, ale hlavně Cassana, způsobil, že při skvělé formě Bellucci Sampdoria disponuje "smrtícím útočným triem". Každý trenér by chtěl mít v kádru takové útočníky, jaké má Doria a pokud se všem vyhnou zranění, dotáhnou Dorii hodně vysoko.


Co se nepovedlo:
Zápasy na cizích hřištích:
Doria chce výše než na 9. místo, chce minimálně bojovat o Pohárovou Evropu. Ale aby se vyškrábala tabulkou výše, musí začít sbírat body na cizích hřištích. Uvidíme, jak se jí povede, až se uzdraví Vincenzo Montella.

Kam dál?

Jakub Košťan / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Doria - 06.01. Odpovědět

FORZA SAMPDORIA!!!! Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

sforza - 02.01. Odpovědět

Same ody na Cassano,a co takovy Sammarco? Taky vydarena posila,dle meho soudu..

sforza
delpi - 02.01. Odpovědět

Jo tak Sampdoria má na víc...Tak doufám že ještě něco předvede. Smajlík 2 Ale jinak forza JUVE! Smajlík 18 Smajlík 2

delpi
Doria - 06.01. Odpovědět

Samozrejme,že Sampdoria má na viac,ako doteraz ukázala! Len neviem pochopiť,prečo hrá vonku tak zakríknuto...Ved sa v lete celkom slušne posilnila kvalitnými hráčmi,ako sú Montella,Cassano,Bellucci,Caracioll o Sammarco,Mirante...Ja verím,že ich čas príde a že to dotiahnú do pohárovej Europy! Smajlík 1 Forza Doria!!!! Smajlík 17

Maty - 02.01. Odpovědět

Sergio Volpi,to je velkej bojovník. Smajlík 18

Maty
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články