Zpět na » Serie A » Hodnocení podzimu: Catania

Serie A - Hodnocení podzimu: Catania

Hodnocení podzimu: Catania © goal.com - Catania

0

Líbilo se

31.12. - Catania byla před sezónou přirovnávána k týmům bojující o záchranu v Serii A. Začátek sezóny se Catanii nevydařil, poté ale začala postupně sbírat body a nyní se nachází v klidném středu tabulky se sedmi bovým náskokem na sestupové pásmo.

Catania letos nejednou dokázala překvapit a patří k příjemným překvapením dosavadní sezóny.Doma si například poradila s rozjetým Udinese nebo nepříjemným Palermem. Svěřenci Silvia Baldiniho předvádějí pěkný, ofenzivní fotbal a po zásluze jsou na 10. místě tabulky.

V létě Catania pilně nakupovala, přišli například Tedesco, Terlizzi nebo Llama. Z klubu naopak odešli Rossini, Corona a Caserta. Baldini několikrát prokombinoval sestavu a dobře zařadil posily do kádru, vyústěním jeho takticky variací byly dobré výsledky.

Hvězda týmu:
Guiseppe Mascara: Mascara je v týmu již několik let a i v letošní sezóně ukazuje svoje kvality. Letos se trefil již 4krát a mnohokrát připravil pro své spoluhráče gólové příležitosti.


Opory týmu:
Jorges Andreas Barrios Martinez: Letošní nejlepší střelec Catanie. Jako ofenzivní záložník výrazně podporuje útok Catanie, má skvělé přihrávky a přehled o hře.


Gianatha Spinesi: Další velmi kvalitní útočník Catanie. Spinesi již nejednou ukázal, v čem je jeho největší síla. Nestává se často, že by prohrál osobní souboj, má skvělou střelu a cit pro hru, pro Catanii klíčový hráč.


Ideální sestava týmu:
Polito - Sabato, Stovini, Vargas, Sardo - Tedesco, Baicco, Martinez, Edusei - Spinesi, Mascara

Nejlepší letní posila:

Giacomo Tedesco: Tedesco přestoupil v létě do Catanie z Regginy a hned se zabydlel v základní sestavě. Tedesca zdobí skvělé centry a zahrávání volných kopů, je to nesmírně kvalitní hráč a pro Catanii velký přínos.


Co se povedlo:
Zápasy se slabšími soupeři: Jedním z klíčových faktorů, proč je Catania tak vysoko je úspěšnost v zápasech s týmy, ze spodních pater tabulky. Catania všechny tyto zápasy zvládla, minimálně získala bod za remízu. Pokud bude získávat pravidelně body, je možné, že se posune ještě výše.


Co se nepovedlo:
Vítězství venku:
Catania na cizích hřištích odehrála v letošní sezóně již 9 zápasů, ale ani jednou se neradovala z výhry. Pokud svěřenci Baldiniho budou chtít pomýšlet na Pohárovou Evropu, budou muset začít bodovat i venku.

Kam dál?

Jakub Košťan / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
sforza - 02.01. Odpovědět

Nekde jsem videl idealni sestavu podzimu Serie A,asi og Gazzetty a jako levy bek tam byl Vargas. Tady ho mezi oporami neuvadite,tak jak je to ? Smajlík 6

sforza
- 31.12. Odpovědět

Tolik podcenovaný tým a jak se umístil? Super, jen tak dále a nepuste si za záda Rossoneri. Baiocco Smajlík 17

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články