Zpět na » Serie A » Hodnocení podzimu: Lazio Řím

Serie A - Hodnocení podzimu: Lazio Řím

Hodnocení podzimu: Lazio Řím © goal.com - Lazio Řím

0

Líbilo se

31.12. - Lazio po loňské sezóně nezažilo dobrý podzim. Tým se nachází až na 14. místě, vypadl z Ligy Mistrů a celý podzim ho decimovala rozsáhlá marodka, která Deliu Rossim nedala spát a výrazně se podepsala na výkony římského celku.

Lazio vstupovala do sezóny s cílem umístit se v tabulce jako v loňské sezóně, díky které mělo možnost letos hrát Ligu Mistrů. Hned z kraje sezóny však svěřence Delia Rossiho postihla velká marodka a tak Římané museli se sestavou improvizovat a ne vždy se to povedlo. Lazio dalo přednost Lize Mistrů před ligou, to je důvod, proč se římský celek nachází až na 14. místě tabulky.

V létě Lazio na přestupním trhu nebylo nijak aktivní. Z týmu odešli Sereni a Jimenez, na hostování Simone Inzagh a Pasquala Foggia. Všichni tito hráči na podzim předvedli skvělé výkony a tak si Rossi mohl trhat vzteky trhat vlasy. Ačkoliv v létě přišli Vignaroli, Meghni a Makinwa, ani jeden z těchto hráčů si moc nezahrál kvůli zranění.

Hvězda týmu:
Goran Panděv: Makedonský střelec svoje kvality potvrzoval v předchozích sezónách, letos na sebe upozornil v Lize Mistrů a především v Serii A. Jeho 11 vstřelených branek mluví za vše.


Opory týmu:
Tomasso Rocchi:
Dlouholetá ofenzivní opora a neodmyslitelný parťák Gorana Panděva. 30letý Rocchi uplatňuje svoje zkušenosti a je nepostradatelnou postavou Lazia. Platí u něj pravidlo: Já nahrávám, Panděv střílí. I tak se letos trefil už 7krát.


Cristian Daniel Ledesma: Mozek záložní řady Lazia Řím. 25letý fotbalista potvrzuje předpoklady, které se do něho dávaly před několika lety. Špílmachr záložní řady zásobuje útok skvělými centry a letos už jednou skóroval.


Ideální sestava týmu:
Balotta - Zauri, Cribari, Stendardo, De Silvestri - Behrami, Ledesma, Mutarelli, Manfredini - Panděv, Rocchi

Nejlepší letní posila:
Mourad Meghni: Megni přišel do Lazia z Bologni a je jedinou posilou, která se v Laziu prosadila. Kvůli zranění odehrál pouze 14 utkání a spíše nastupuje z lavičky náhradníků, i tak je důležitým hráčem Lazia.


Co se povedlo:
Vyrovnání se s rozsáhlou marodkou: Otázkou zůstává, jestli se vůbec něco povedlo. Největším pozitivem Lazia v podzimu je, jak se vyrovnalo s rozsáhlou marodkou, která tým trápila celý podzim. Rossi musel hodně improvizovat a i přes zúžený kádr statečně bojoval jak v Lize Mistrů, tak v Serii A.


Co se nepovedlo:
Liga Mistrů:
Lazio mělo hned několik šancí se dostat v Lize Mistrů dále nebo alespoň si na jaře zahrát v Poháru UEFA. Klíčovým zápasem bylo domácí střetnutí s Olympiakosem Pireus, které Lazio prohrálo 1:2 a zavřelo si tak brány Pohárové Evropy.

Kam dál?

Jakub Košťan / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Johnny - Lazio - 03.01. Odpovědět

Já si myslím, že zaberou a skončí do první desítky.Tak do toho klucí z Říma. Smajlík 7

- 31.12. Odpovědět

Nj říkám to pořád, mají si koupit pořádné posily.

Sushi - 01.01. Odpovědět

a prezidenta, maséra, kustoda... Smajlík 1

Sushi
Sushi - 31.12. Odpovědět

škoda že vypadli z LM, kdyby zůstali, mohli spadnout ze Serie A Smajlík 1

Sushi
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články