Zpět na » Serie A » Hodnocení podzimu: Turín

Serie A - Hodnocení podzimu: Turín

Hodnocení podzimu: Turín © -

0

Líbilo se

31.12. - Každý z nás dobře zná pravidlo, že pro nováčka je vždy nejtěžší druhá sezóna. Turín měl letos hned několik problémů, z kterých se, jak se zdá, dokázal dostat a chce tak odčinit úvodní neúspěchy a vrátit se na předsezónní cíle, tedy bojovat o Pohárovou Evropu.

Dámy a pánové, přivítejte remízového krále! Turín letos prohrál pouze čtyři zápasy a proč je tedy až na 15. místě? Odpověď je snadná, 11 remíz a pouze dvě vyhraná utkání. V letošní sezóně se to stává již téměř pravidlem, že diváci v Turíně neodejdou zklamaní kvůli prohře. Turín ale trápí slabá ofenzíva, 15 vstřelených branek je na tým, který chce bojovat v horní polovině tabulky, opravdu málo.

Kádr Turína v létě prošel velkou změnou, přišlo několik zkušených hráčů, naopak odešli ti, kteří byli pro Turín nepotřební. Jako příklad můžeme jmenovat například hostování Alvara Recoby, Marca Motty nebo příchod Di Micheleho.

Hvězda týmu:
Alessandro Rosina: 24letý mladý ofenzivní záložník je nejlepším střelcem Turína se 4 přesnými zásahy. Rosina zatím plní roli nejdůležitějšího hráče Turína a i když v některých zápasech nepodal 100% výkon, jeho absence vždy stojí Turín body v tabulce.


Opory týmu:
Paolo Hernan Dellafiore: Dellafiore přišel v létě z Palerma na hostování a hned si vybudoval v týmu pevnou pozici. Sicilský obránce v Turíně plní roli vůdce turínské obrany.


Eugenio Corini: Již 37letý záložník Turína je stále nepostradatelným středním záložníkem. Díky svým zkušenostem a přesným přihrávkám je neodmyslitelným mozkem týmu.


Ideální sestava týmu:
Sereni - Comotto, Lanna, Motta,Dellafiore - Corini, Grella, Zanetti - Rosina, Di Michelle, Recoba

Nejlepší letní posila:
Alvaro Recoba: Recoba přišel do Turína na hostování z Interu Milan kde byl nepotřebný. Ačkoliv většinu zápasů proseděl na lavičce, v posledních utkáních ukázal, co v něm je a stal se tahounem týmu. Podle posledních informací se Turín pokusí změnit hostování na přestup.


Co se povedlo:
Letní posily: Turín může být s letním přestupním termínem velmi spokojeno. Posily se hned prosadily do základní jedenáctky a hrají velmi dobře. Možná i proto Turín prohrál jenom 4krát.


Co se nepovedlo:
Vítězné zápasy: Dvě výhry po 17. kolech, to je tristní statistika turínského celku. Pokud chce Turín výše, musí začít vyhrávat, pomocí remíz se do horní tabulky nedostane.

Kam dál?

Jakub Košťan / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maty - 02.01. Odpovědět

Už by mohli začat míň remizovat a začít vyhrávat.Někdy maj několik šancí ale neproměňujou je.

Maty
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články