Zpět na » Serie A » Hodnocení podzimu: Janov

Serie A - Hodnocení podzimu: Janov

Hodnocení podzimu: Janov © goal.com - Janov

0

Líbilo se

31.12. - Do Série A se na začátku této sezóny vrátily tři historicky velmi významné kluby. Jedním z nich je Janov, který se může chlubit celkem devíti tituly v nejvyšší italské soutěži. Pravdou ovšem je, že ten poslední je datován až k roku 1924.

Zatím to vypadá, že se janovští fanoušci budou moci těšit ze soubojů s Interem, Juventusem a jinými top kluby i v další sezóně, neboť se jim daří pohybovat se v klidném středu tabulky, konkrétně na 11. místě. Jedním ze strůjců úspěchu v podobě návratu mezi nejlepší italské celky je i trenér Gian Piero Gasperini, který přišel v roce 2005.

V létě vedení nezaspalo a kádr týmu dobře doplnilo pro první ligu. Z AC přišel střelec Marco Borriello, z Juventusu pochází posila záložní formace Matteo Paro, velmi platným hráčem v záloze je také Abdoulay Konko, který přišel ze Sieny. Obrana posílila nákupem Cesare Bova.

Hvězda týmu:
Marco Borriello: Šestadvacetiletý útočník v této sezóně zažívá zcela jiný fotbal, než v té minulé. V ní se totiž na hru spíše jen díval z lavičky náhradníků - není divu, nabitý kádr AC Milán mu moc šancí prosadit se nedal a tak se Marco, dle mého názoru zcela správně, přesunul do menšího, avšak velmi ambiciózního klubu a prokazuje, že je velmi kvalitním zakončovatelem.


Opory týmu:
Abdoulay Konko: Čtyřiadvacetiletý záložník přišel ze Sieny a okamžitě se stal velmi platným členem mužstva. Ba co více - tento francouzský hráč je v této sezóně dokonce nejvytíženějším mužem Gasperiniho výběru. Jako jediný odehrál všech 17 utkání!


Julío Cesar Dailey Leon: Ofenzivní záložník z Hondurasu, který přišel ve druhé polovině minulé sezóny z Regginy a pomohl vykopat postup do Série A je i nyní velmi platným hráčem, vstřelil již 2 branky a je tak po bezkonkurenčním Borriellovi druhým nejlepším střelcem týmu.


Ideální sestava týmu:
Rubinho - Lucarelli, Fabiano, Bega, Bovo - Paro, Konko, Jurič, Leon - Sculli, Borriello

Nejlepší letní posila:
Marco Borriello - jasně nejlepší střelec týmu s osmi brankami. Není co dodat.


Co se povedlo:
Vhodné posílení týmu: Hlavně nákup Borriella z AC se ukázal být trefou do černého. Neboť v novém dresu tento střelec opět ožil a za vloženou důvěru se odvděčuje jak nejlépe útočník může - pravidlným přísunem gólů do sítí soupeřů.


Co se nepodvedlo:
Brzké vypadnutí s Ascoli (již ve druhém kole) v Coppa Italia.

Kam dál?

Zdenek Klinga / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maty - 31.12. Odpovědět

Do opor týmu bych ještě zařadil brankáře Rubinha,svými zákroky týmu velice pomáhá.Podle mého názoru má i na brazilskou reprezentaci.

Maty
- 31.12. Odpovědět

Sympatický tým v čele s Leonem, Borrielem, Sculim a Konkem. V Itálii mají skvělé fanoušky a co víc si můžou přát Smajlík 7 Smajlík 1

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články