Zpět na » Serie A » Hodnocení podzimu: Empoli

Serie A - Hodnocení podzimu: Empoli

Hodnocení podzimu: Empoli © goal.com - empoli

0

Líbilo se

27.12. - Empoli bylo před sezónou posováno do dolní části tabulky a zatím se předpoklady odborníků vyplnily. Ačkoliv Empoli letos hrálo předkolo Poháru UEFA, do hlavní fáze soutěže se nedostalo a špatné výsledky předvádí i v ligové soutěži.

Neúspěch v Pohárové Evropě, umístění těsně nad pásmem sestupu a mizerná koncovka stály na konci listopadu místo trenéra Gigi Cagniho, místo kterého přišel Alberto Malesani. Příchod nového kouče vyvedl Empoli z pásma sestupu, když ve 4. zápasech získali 5 bodů a jen jednou prohráli. Navíc Empoli opět začalo střílet branky a zdá se, že je na dobré cestě se vyhnout sestupu.

Empoli v létě posílilo hodně hráčů, zejména hráči, kteří přišli na hostování. Konto vedení zaplnil odchod Tavana do Valencie a Almirona do Juventusu. Dohromady tak Empoli získalo téměř 20 miliónů eur. Naopak kádr posílili Luca Saudati, který přišel u Atalanty jako volný hráč a zejména Sebastian Giovinco, který se stěhoval na hostování z Juventusu Turín.

Hvězda týmu:
Sebastian Giovinco: 21letý reprezentant Azzurri přišel na hostování z Juventusu, který si ho chce po skvělých výkonech stáhnout zpátky. Giovinco létal po hřištích, byl hodně aktivní, vytvářel šance pro spoluhráče a střílel branky. Pro Empoli v současnosti klíčový hráč.


Opory týmu:
Niccola Pozzi: Mladý útočník se trefil v letošní sezóně již pětkrát a je nejlepším střelcem týmu. Pozzi je pro soupeře největší hrozbou, i přes jeho mládí má skvělou koncovku a dokáže vytvářet šance i pro spoluhráče.


Andrea Raggi: Mladý obránce je hlavním oporou obrany Empoli,která letos často neinkasuje. V letošní sezóně odehrál již 1530. minut a vstřelil jednu branku.


Ideální sestava týmu:
Balli - Suarez, Raggi, Vanigli, Lino - Tosto, Francesco, Marianini, Vannucchi - Giovinco, Pozzi

Nejlepší letní posila:
Sebastian Giovinco: Empoli již potvrdilo, že chce, aby se hostování italského reprezentanta do 21 let změnilo na přestup, ale jen těžko se dá odhadovat, zda-li se to povede. Sám Giovinco by rád v Empoli zůstal, ale Juventus si ho chce díky jeho skvělým výkonům opět vzít zpátky.


Co se povedlo:
Výměna trenéra: Gigi Cagni nedokázal navázat na minulou skvělou sezónu Empoli a nezvolil tu správnou taktiku. Pod jeho vedením se Empoli potýkalo s chabou koncovkou a tím pádem nezískávalo ani body do tabulky. Jeho nástupce Malesani dodal týmu šťávu, útočníci začali dávat branky a tak začalo sbírat body k záchraně.


Co se nepovedlo:
Pohár UEFA: Empoli ve třetím předkole Poháru UEFA dostalo jako soupeře švýcarský Curych. V prvním zápase sice doma Empoli vyhrálo 2:1, v Curychu však naprosto vybouchlo a po porážce 0:3 svou pouť v Poháru UEFA předčasně ukončilo.

Kam dál?

Jakub Košťan / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Pigi - 27.12. Odpovědět

AC Milan v serii a = Blšany xD a doufam ze to potvrdi i v LM

MrLuigi - 27.12. Odpovědět

Divím se, že Empoli také nemá v kolonce, co se povedlo výhru na San Siru, vůbec hodně týmů by si tuto kolonku může zaplnit svým vzájemným zápasem s ACM.

MrLuigi
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články