Zpět na » Serie A » Hodnocení podzimu: Siena

Serie A - Hodnocení podzimu: Siena

Hodnocení podzimu: Siena © -

0

26.12. - Siena ani letos nezažívá klidnou sezónu a je jedním z hlavních adeptů na sestup do Serie B. Tým, kde účinkuje také český reprezentant Lukáš Jarolím se trápí zejména ve venkovních zápasech, kde v osmi zápasech dokázal vstřelit pouze 6 branek.

Předsezónní cíle klubu bylo pokusit se bojovat o účast v Pohárové Evropě, ale po 6. kole bylo jasné, že Siena bude mít záchranářské starosti. Siena přitom v létě hodně posilovala, přišli například obránceRossettini, záložníci Loria - Jarolím nebo útočník Forestieri.

Špatné výsledky odnesl v půlce listopadu kouč Andrea Mandrolini, kterého nahradil Mario Beretta. Tým však pod jeho vedením nijak nevzlétnul tabulkou nahoru, ale z 5 zápasů zisk pěti bodů není zase tak špatný. Sienu nejvíce sužují zápasy na soupeřových hřištích, kde dokázala získat pouhých 5 bodů.

Hvězda týmu:
Massimo Maccarone: Bývalý útočník anglického Middlesbrough přišel do Sieny v lednu a v letošní sezóně je nejlepším střelcem tohoto týmu. Maccarone je v útoku pro Sienu nepostradatelný, umí přesně nahrát a má velmi dobré zakončení.

Opory týmu:
Simone Loria: Zkušený střední obránce Simone Loria se do Sieny stěhoval toto léto z Atalanty Bergamo a stal se klíčovým mužem v obraně. I díky němu Siena neinkasovala více branek a navíc se i třikrát trefil do soupeřovi sítě.

Alexander Manninger: Reprezentační gólman Rakouska ze začátku sezóny pouze vysedával na lavičce, ale po příchodu Beretty do Sieny dostal přednost před Řekem Eleftheropoulosem a své místo již nepustil. Několika dobrými zákroky podržel svůj tým například v zápase v Janově, kde Siena vyhrála 3:1.

Ideální sestava týmu:
Manninger - Grimi, Loria, Portanova, Bertotto - Galloppa, Condra, Jarolím, De Ceglie - Frick, Maccarone

Nejlepší letní posila:
Simone Loria: Loria přišel z Atalanty Bergamo, kde byl nepotřebný a tak vzal za vděk nabídku Sieny. Postupem času uplatnil své zkušenosti a stal se vůdčí osobností obrany Sieny. Navíc vstřelil tři branky.

Co se povedlo:
Zápas s AC Milan: Siena v letošní sezóně nemůže být na mnoho věcí pyšná. Tým se potácí u dna tabulky a zdá se, že se letošním záchranářským pracím nevyhne. Vedení tak může pouze asi fakt, že dokázali doma urvat body AC Milan. Siena s Rossoneri doma uhrála remízu 1:1.

Co se nepovedlo:
Umístění v tabulce: Siena měla celkem vysoké cíle, které letos nebudou ani zdaleka naplněny. Tým mohutně posílil, ale výsledky se nedostavují, uvidíme, jakou cestu zvolí v lednu kouč Beretta. V každém případě 18. příčka je pro vedení i fanoušky obrovským zklamáním.