Zpět na » Serie A » Hodnocení podzimu: Reggina

Serie A - Hodnocení podzimu: Reggina

Hodnocení podzimu: Reggina © goal.com - Reggina

0

Líbilo se

26.12. - Předposlední celek je z Kalábrie. Reggina jak se zdá se nevyhne ani letos boji o udržení v Serii A a má tak o zimní přestávce o čem přemýšlet. Letos svěřenci Renza Uliviera vyhráli pouze dvakrát a mají nejslabší útok, který vstřelil v 16 zápasech pouze 12 branek. Po minulé sezóně ovlivněné odečtením bodů za účast v korupční aféře to vypadá na další špatnou sezónu.

V létě z týmu odešel kanonýr Rolando Bianchi za 13. miliónů eur do Manchester City a vedení tak mělo dost finančních prostředků na to, aby tým kvalitně posílilo. Přišlo hned několik hráčů (Tullberg, Suarez, Halfredsson, Barreto), ale zdá se, že přestupová politika Reggině vůbec nevyšla. Pokud připočteme fakt, že Reggina se vzdala služeb Giacoma Tedesca a prodalo ho do Catanie, můžeme shrnout jejich počínání v létě za katastrofické.

Co ale Reggině nemůže upřít je bojovnost, ale ta většinou body do tabulky nepřináší. To poznal i trenér Massimo Ficcadenti, pod jehož vedením Reggina letos nevyhrála a byl poté nahrazen zkušeným Ulivierim, který přinesl do týmu lepší pohodu i taktiku a od té doby Reggina začala sbírat body. V posledních zápasech však forma celku z Kalábrie opět upadla a v posledních kole opět prohrávala.

Hvězda týmu:
Nicola Amoruso: 33letý útočník Regginy se v 15. zápasech trefil pětkrát a je nejlepším střelcem svého týmu. Je hlavní postavou všech útočných akcí Regginy a jen díky němu má Reggina stále šanci se zachránit.


Opory týmu:
Francesco Cozza: Zkušený záložník je špílmachrem týmu. I přes svůj starší věk je jedním z klíčových hráčů Regginy. Umí skvěle číst hru a jeho centry jsou na milimetry přesné.


Salvatore Aronica: Aronica je zkušený 33letý obránce, který řídí obranu Regginy. I proto Reggina letos v 17 zápasech inkasovala pouze 25 branek.


Ideální sestava týmu:
Campagnolo - Francesco, Suarez, Maurizio, Salvatore - Vigiani, Hallfredson, Barreto, Cozza - Amororuso, Joelson

Nejlepší letní posila:
Emil Hallfredsson: Ačkoliv Reggina v létě mohutně posilovala, výsledky se zatím nedostavily. Výjimkou je islandský záložník Emil Hallfredsson, který se velmi brzo usídlil v základní jedenáctce a podává velmi solidní výkony.


Co se povedlo:
Výměna trenéra: Po vyhazovu Massima Ficcadentiho a jeho nahrazení Renzem Ulivierim začala Reggina postupně sbírat body. V šesti zápasech Reggina získala 8 bodů, přitom pouze dvakrát prohrála. Samozřejmě Ulivieriho čeká v Reggině ještě spousta práce, aby dokázal klub zachránit v Serii A, ale díky jeho taktice a metodám je Reggina na dobré cestě.


Co se nepovedlo:
Přestupová politika: Jak už jsem zmínil v úvodě tohoto shrnutí, vedení Regginy po odehraných 16 zápasech musí uznat, že v příštích letech musí zlepšit svoji přestupní politiku. Asi nejvíce si musí trhat vlasy za odch e, Reggině chybí druhý kvalitní útočník a tak se dá očekávat jejich snažení v lednovém přestupním termínu.

Kam dál?

Jakub Košťan / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maty - 27.12. Odpovědět

Reggina se mi vůbec nelíbí,možná to zní krutě,ale přeju jí sestup.

Maty
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články