Zpět na » Serie A » Inter v derby porazil AC Milan

Serie A - Inter v derby porazil AC Milan

Inter v derby porazil AC Milan © -

0

23.12. - Review: Milánské derby mezi Interem a AC Milan vyhráli Nerazzurri a výrazně opět se o pár kroků přiblížili k obhajobě loňského prvenství. Gólovou vánocní nadílku viděli také diváci ve Florencii, kde Fiorentina deklasovala Cagliari, naopak hodně vypjatý zápas bylo k vidění v Palermu, kde Lazio dohrávalo v devíti hráčích.

Inter Milan - AC Milan 2:1 (36 Cruz, 63 Cambiasso - 18 Pirlo)

Šlágr kola a derby bylo k vidění na San Siru mezi Interem a AC Milan. Pro oba soupeři to byl velmi důležitý zápas a na stadiónu se mačkalo přes 85 tisíc fanoušků. Zápas začali lépe hosté, kterým patřila první dvacetiminutovka. V 18. minutě byl před vápnem faulován Inzaghi a z následného přímého poslal do vedení fantastickou trefou Andrea Pirlo. Nerazzurri vyrovnali ve 36. minutě Julio Cruz, který se skvěle uvolnil v pokutovém území a prostřelil Didu. Hrálo se ve velkém tempu a ve skvělé atmosféře. Obrat Interu dokonal v 63. minutě Cambiasso, který z velkého vápna vyslal rotující střelu, kterou Dida podcenil a nedokázal již správně zareagovat. AC Milan poté vrhli všechny síly do útočení, obrana Nerazzurri je ale k vážnějšímu ohrožení Cesarovi branky nepustila a tak Inter porazil v derby Rossoneri 2:1 a udělal tak další krok ke zisku Scudetta.

Inter Milan: Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Samuel (Materazzi 37), Maxwell; Zanetti, Cambiasso, Chivu; Jimenez (Pele´ 79); Cruz (Suazo 86), Ibrahimovic
AC Milan: Dida; Oddo, Nesta, Kaladze, Maldini; Gattuso (Emerson 46), Pirlo, Ambrosini; Kakà, Seedorf (Serginho 58); Inzaghi (Gilardino 46)
Rozhodčí: Morganti

Fiorentina - Cagliari 5:1 (3 Montolivo, 41 a 45 pen. Mutu, 48 a 80 Santana - 6 Fini)

Hodně branek bylo k vidění ve Florencii. Domácí Fiorentina se v posledních zápasech výsledkově trápila a tak potřebovala nutně vyhrát. Zápas začala Viola skvěla, již ve 3. minutě se trefil Montolivo. Radost domácích ale trvala pouhé 3. minuty, kdy vyrovnal Fini. Domácí byli aktivnější a šli do vedení v 41. minutě, kdy utekl Mutu a nedal Marruoccovi šanci. O 4. minuty později Bianco fauloval v pokutovém území Vieriho a Mutu vstřelil svou druhou branku v utkání. O výsledku zápasu se rozhodlo hned po přestávce, Mutu vybídl Santanu ke vstřelení 4. branky a ten nabídkou nepohrdl. Svou druhou branku si Santana schoval do 80. minuty. Fiorentina tak po dlouhé době vyhrála, porazila Cagliari 5:1.

Fiorentina: Lupatelli; Jorgensen (Dainelli 46), Ujfalusi, Gamberini, Pasqual; Kuzmanovic, Liverani, Montolivo (Pazienza 69); Santana, Vieri, Mutu (Osvaldo 81)
Cagliari: Marruocco; Ferri, Canini, Bianco, Del Grosso; Fini, Conti (Cotza 82), Parola, Mancosu (D´Agostino 61), Foggia (Acquafresca 46); Larrivey
Rozhodčí: Russo

Juventus - Siena 2:0 (32 Salihamidžič, 59 Trezeguet)

Zápas měl velkého favorita v podobě domácího celku. Chiellini se v úvodních minutách málem vstřelil vlastní branku po rohu Sieny, ale Tiago tuto hrozbu zažehnal. Ve 26. minutě měl velkou šanci Maccarone, ale nedal. Trest tak pro hosty přišel ve 32. minutě. Nedvěd jemňounkým centrem našel Salihamidžiče a ten poslal domácí do vedení. Po přestávce byli aktivnější hráči Juventusu, ale ani Salihamdžič, ani Del Piero z přímého kopu nezamířili přesně. Druhou branku tak obstaral nejlepší střelec Serie A David Trezeguet, který využil centr Tiaga Mendese. Juve si pohlídalo konec zápasu a porazilo Sienu 2:0.

Juventus:
Buffon; Salihamidzic (Grygera 68), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro; Nocerino, Tiago (Almiron 73), Zanetti, Nedved (Palladino 79); Del Piero, Trezeguet
Siena: Manninger; Bertotto, Portanova, Loria, De Ceglie; Codrea, Vergassola, Galloppa (Forestieri 78); Locatelli (Rossi 66); Frick, Maccarone (Corvia 64)
Rozhodčí: Damato

Livorno - Atalanta 1:1 (26 Galante - 33 Tissone)

Zápas moc krásného fotbalu nenabídl a tak se diváci museli spokojit alespoň s dvěmi vstřelenými brankami. Livorno mělo ze začátku zápasu více ze hry a byl vidět hlavně aktivní Tavano. Jako první se trefili domácí ve 26. minutě, kdy se po rohu hlavou opřel do míče Alessandro Grandoni, míč se odrazil ke Galantemu, který se ze 6. metrů nemýlil. Hosté se vyrovnání dočkali o 7. minut později. Sporný přímý volný kop brilantně zahrál Tissone a zařídil tak bod pro Atalantu ze hřiště Livorna za remízu 1:1.

Livorno: De Lucia; Grandoni, Knezevic, Galante; Balleri, A Filippini (Diamanti 53), De Vezze, Bergvold (Giannichedda 76), Pasquale; Tristan (Bogdani 86), Tavano
Atalanta: Coppola; Belleri, Pellegrino, Rivalta, Bellini; Ferreira Pinto (Defendi 70), Tissone, De Ascentis, Padoin (Bernardini 73); Muslimovic (Manfredini 81), Floccari
Rozhodčí: De Marco

Neapol - Turín 1:1 (81 Hamšík - 36 pen. Rosina)

Zajímavý zápas byl k vidění v Neapoli. Domácí patří k nejpříjemnějším překvapením letošní sezóny a chtěli doma naplno bodovat. Velkou šanci měl hned v úvodních minutách Zalayeta, jeho střelu na poslední chvíli zablokoval Domizzi. Ve 36. minutě odpískal rozhodčí Trefolini spornou penaltu pro hosty, z které Rosina poslal Turín do vedení. Hosty ale zanedlouho oslabil Grella, který po faulu na Blasiho viděl druhou žlutou kartu a šel tak předčasně pod sprchy. Vyrovnání měl v 50. minutě na kopačce Domizzi, ale nařízenou penaltu neproměnil. O chvíli později se zranil brankář hostů Sereni po střetu s Lavezzim. Vyrovnání se dočkala Neapol v 81. minutě. Střídají Marek Hamšík překonal brankáře Fontanu a zajistil tak svému týmu bod za remízu 1:1.

Neapol: Iezzo; Contini, Cannavaro, Domizzi; Garics, Gargano, Blasi, Bogliacino (Sosa 66), Savini (Hamsik 46); Lavezzi (Calaio´ 70), Zalayeta
Turín: Sereni (Fontana 62); Vailatti, Di Loreto, Natali, Dellafiore; Rosina (Lazetic 46), Zanetti, Corini, Barone; Di Michele, Bjelanovic (Recoba 72)
Rozhodčí: Trefoloni

Palermo - Lazio Řím 2:2 (34 Simplicio, 46 Amauri - 58 Firmani, 80 Tare)

Hodně nervózní utkání bylo k vidění na Sicílii. Palermo přivítalo doma trápící se Lazio Řím. Domácí byli mírnými favority, poslední dvě utkání vyhráli a chtěli se s rokem 2007 rozloučit tříbodovým ziskem. Palermo začalo velmi aktivně, hned po dvou minutách nebezpečně hlavičkoval Zaccardo. První branka utkání padlo ve 34. minutě. Miccoli našel Fabia Simplicia, který umístil svou hlavičku krásně pod břevno. Za Lazio zahrozil Kolarov, ale s jeho střelou si Ballota poradil. Lazio zaspalo začátek druhé půle. Amauri přelstil ofsajdovou past a po druhé překonal Ballotu. V 58. minutě vrátil Lazio do utkání Firmani. V 75. minutě byl vyloučen Siviglia po faulu na Amauriho,který se řítil sám na Ballotu. Sám Amauri však nařízenou penaltu neproměnil, což se ukázalo být klíčové. V 80. minutě totiž z ničeho nic vyrovnal Tare. V závěru zápasu ještě druhou žlutou kartu uviděl De Silvestri a Lazio tak dohrávalo zápas v devíti hráčích, nakonec si ale odvezlo bod za remízu 2:2.

Palermo: Agliardi; Zaccardo, Biava, Barzagli, Capuano; Guana, Migliaccio (Caserta 25), Simplicio (Brienza 91); Cavani (Diana 69), Miccoli; Amauri
Lazio: Ballotta; De Silvestri, Siviglia, Cribari, Kolarov; Vignaroli (Del Nero 60), Ledesma, Firmani, Manfredini (Scaloni 77); Rocchi, Makinwa (Tare 55)
Rozhodčí: Orsato

Reggina - Catania (34, 78 a 93 Vigiani - 90 Vargas)

Reggina se v posledních zápasech trápila, naopak Catania měla slušnou formu. Skvělé utkání odehrál domácí záložník Luca Vigiani, který vstřelil hattrick. První branku dal ve 34. minutě, kdy se trefil krásně z volej. O moment později to mohl být 2:0, ale tentokrát branku netrefil. Svoji druhou trefu si schoval Ital až do 78. minuty. V závěrečných minutách byl nejdříve vyloučen hostující Sardo, ale o tři minuty hosté snížili díky trefě Vargase. Ve 3. minutě nastavení dokonal hattrick Vigiani a Reggina tak po dlouhé době opět vyhrála.

Reggina: Novakovic; Lanzaro, Valdez (Cherubin 72), Aronica, Vigiani, Barreto, Cozza, Missiroli, Modesto, Ceravolo (Montiel 74), Amoruso
Catania: Polito; Sardo, Terlizzi, Stovini, Vargas, Baiocco, Edusei (Sabato 72), Izco, Martinez (Morimoto 46), Biagianti (Silvestri 78), Colucci
Rozhodčí: Rosetti

Udinese - Empoli 2:2 (22 Dossena, 85 Di Natale - 49 Raggi, 93 Marzoratti)

Udinese doma přivítalo lepšící se Empoli. Domácí začali velkým tlakem, ale Di Natale, ani Quagliarella svoje šance neproměnili ve vedoucí gól. o chvilku později se do šance dostával Giovinco, ale nedal. První branka zápasu padla ve 22. minutě. Di Natale přihrával a Dossena přesně zamířil. Empoli po změně stran srovnalo ve 49. minutě po hlavičce Raggiho z rohového kopu. Od 58. minuty museli hosté dohrávat v deseti hráčích, kdy viděl druhou žlutou kartu Pratali a byl vyloučen. Udinese početní výhodu využilo v 85. minutě, kdy se trefil ex-empolský Di Natale a vstřelil tak svou 100. branku v Serii A. Empoli však dokázalo vyrovnat v posledních sekundách zápasu, kdy se trefil po přímém kopu hlavou Lino Marzoratti. Zápas tak tedy skončil remízou 2:2.