Zpět na » Serie A » Totti sestřelil Sampdorii

Serie A - Totti sestřelil Sampdorii

Totti sestřelil Sampdorii © goal.com - Francesco Totti

0

23.12. - Review: Francesco Totti svými dvěma brankami zařídil výhru AS Římu nad Sampdorií v poměru 2:0. Druhým gólem zaokrouhlil svůj účet již na 160 branek v Sérii A. Giallorossi potřebovali nutně vyhrát, aby stáhli kus náskoku Interu. Alespoň do zítra se jim to povedlo, jejich hlavní soupeře totiž prověří AC Milán.

Hlavní postava tak byla zpět, ovšem místo navrátivšího se Tottiho chyběli Římu Taddei, Aquilani a suspendovaný Mexes. Hosté postrádali Antonia Cassana, který po kartě v minulém kole hodně těžce nesl, že nebude moci nastoupit proti svému bývalému klubu. Chyběl také Vincenzo Montella.

Před začátkem utkání uctili všichni přítomní minutou ticha smrt Lorenza Morena, osmnáctiletého sudího, který dnes zemřel ve Veroně po kolapsu.

Za hosty z kraje hrozili Christian Maggio a Emiliano Bonazzoli. Na straně domácích o sobě dal hned vědět Totti, který ale své sólo nezakončil. Luca Castellazzi si musel připsat první zákrok po střele Cassettiho. V 17. minutě odpískal sudí Gervasoni penaltový faul na Ferrari, provinil se Stefano Lucchini. Francesco Totti si sebevědomě postavil míč a s přehledem proměnil. O druhý zásah se pokoušel Pizarro, ale jeho střela trefila Tottiho. Na druhé straně se musel vytáhnout Doni, po pokusu Maggia. Castellazzi poté kontroloval střelu De Rossiho.

Druhý poločas otevřela šance Pizarra, který ale s přímého kopu přestřelil. Totti mu naservíroval míč a jeho pumelice se zastavila na břevně. Perrota byl o několik minut později faulován Volpim a ten byl za druhou žlutou kartu poslán Gervasonim předčasně pod sprchy. Z následného přímého kopu zkoušel propálit Castellazziho De Rossi, ale neuspěl. Perrotovi zkrátka nebylo přáno dát gól - v další šanci neuspěl, když mu zabránil ve skórování po střele z odraženého míče Hugo Campagno. Pramenil z toho rohový kop, který Mancini po pár odrazech uklidil mimo. Ani v oslabení se ale hosté nevzdávali a Doni se musel vytáhnout na pěknou volej, kterou vyslal Andrea Caracciolo. Stejný hráč měl šanci ihned z následného rohového kopu, avšak přestřelil. Gólový účet zápasu však uzavřeli domácí, když si to Marco Cassetti namířil sprintem po levé straně až k brance a předložil míč láhůdkově Tottimu, který nekompromisně prostřelil Castellazziho.

Roma: Doni; Panucci, Ferrari, Juan, Tonetto; De Rossi, Pizarro; Cassetti, Perrotta (Brighi 81), Vucinic (Mancini 62); Totti
Sampdoria: Castellazzi; Campagnaro, Lucchini, Gastaldello (Accardi 67); Maggio, Palombo, Volpi, Franceschini (Sammarco 62), Pieri; Bellucci, Bonazzoli (Caracciolo 77)
Rozhodčí: Gervasoni