Zpět na » Serie A » Coppa Italia: Díl 2 - AS Řím a AC Milan na pokraji vyřazení

Serie A - Coppa Italia: Díl 2 - AS Řím a AC Milan na pokraji vyřazení

Coppa Italia: Díl 2 - AS Řím a AC Milan na pokraji vyřazení © momentosera.it - Italský pohár - Coppa Italia

0

21.12. - Coppa Italia: Aktualizováno (21.12.) Zbývající první zápasy osmifinále Coppa Italia nabídly velmi zajímavé, i překvapivé výsledky. Udinese doma uhrálo s Palermem pouze bezbrankovou remízu, AS Řím prohrál 1:3 v Turíně a bude mít v odvetě co dělat, aby postoupil dál. Naopak role favoritů potvrdily Lazio Řím, které otočilo domácí utkání s Neapolí a taky Inter Milan, který pohodlně vyhrál v Reggině a bylo by obrovským překvapením, kdyby nepostoupil dál. Za to vítěz MS klubů AC Milan šokoval, když doma prohrál s Catanii 1:2.

19.12.2007 Udinese nedokázalo vstřelit Palermu branku

Udinese - Palermo 0:0

V odpoledním zápase mezi Udinese a Palermem diváci branky neviděli. Oba týmy zahodily hned několik velkých šancí. Jako první zahrozili hosté, jmenovitě Cavani v 10. minutě, ale jeho střela jen těsně minula branku. Domácí zahrozili hlavičkou Tomáše Zápotočného, ani on však přesně nezamířil. Ve 35. minutě trefil hostují Jankovič břevno Chimentiho branky. Ve druhém poločase opět zahrozili domácí. Viktor Boudianski však netrefil branku. Rozhodnutí tak měl na kopačce Australan Bresciano, ale ve vyložené příležitosti zklamal a tak zápas skončil bezbrankovou remízou.

19.12.2007 Recoba řádil proti AS Řím

Turín - AS Řím 3:1 (13 a 50 Recoba, 88 Comotto - 45 Mancini)

Velmi očekávaný zápas byl k vidění v Turíně, kde přivítali obhájce trofeje AS Řím. V základu domácího celku nastoupil Alvaro Recoba, který v poslední době pouze vysedává na lavičce, nyní ale ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Ve 13. minutě napřáhl z 30. metrů a krásně se trefil. Do poločase však stihl vyrovnat Mancini po Cicinhově pasu. Domácí hráli lépe a v další šanci se objevil Stellone, ale Curci ho vychytal. Ve druhém poločase Recoba přelstil ofsajdovou past a pravačkou přesně zamířil pod břevno. Hattrick Recobovi odepřel Curci, který byl tentokrát úspěšnější. V závěru se Giallorossi snažili o vyrovnání, otevřeli obranu a toho využil v 88. minutě Comotto, který uzavřel skóre na 3:1.

19.12.2007 Lazio otočilo zápas s Neapolí

Lazio Řím - Neapol 2:1 (66 De Silvestri, 71 Baronio - 28 Dalla Bona)

Coppa Italia je pro Lazio Řím v současné době po vyřazení z Ligy Mistrů prioritou číslo jedna, jen díky italskému poháru mají šanci si v příští sezóně zahrát v Pohárové Evropě, jelikož v Serii A jsou až na 13. pozici. V domácím zápase proti Neapoli ale nezačali podle svých představ. Hosté se ujali vedení ve 28. minutě, když centroval Ruben Maldonado a Sam Dalla Bona zamířil přesně. Domácí se trápili v koncovce, Kolarova vychytal brankář Gianello a volej Manfrediniho skončil na brankové konstrukci. Domácí se dočkali po změně stran v 66. minutě. Kolarův přímý kop Gianello vyrazil pouze před De Silvestriho a ten vyrovnal. O pět minut později dokonal obrat v zápase Roberto Baronio. V závěru zápasu Cannavaro mířil po rohovém kopu nad a tak Lazio doma porazilo Neapol 2:1.

19.12.2007 Inter si téměř zajistil postup do čtvrtfinále

Reggina - Inter Milan 1:4 (50 Pettinari - 14 Crespo, 30 a 86 Balotelli, 62 Solari)

Kouč Interu Roberto Mancini poslal na hřiště hráče z lavičky a ti se mu za to odměnili jasným vítězstvím. Hosté šli do vedení již ve 14. minutě, kdy Scolariho roh našel hlavičku Hernana Crespa a ten se nemýlil. Ve 30. minutě přidal druhou trefu Nerazzurri Balotelli. Reggina zdramatizovala zápas v 50. minutě, kdy se trefil Pettinari. Naděje domácích netrvala dlouho. Burdisso našel centrem Solariho a ten poslal hosty opět do dvoubrankového vedení. Kosmetickou úprava výsledku dodal v 86. minutě druhou trefou mladíčel Balotelli. Inter bez problémů vyhrál 4:1 a je jednou nohou ve čtvrtfinále.

20.12.2007: Catania se postarala o senzaci, vyhrála na San Siru

AC Milan - Catania 1:2 (58 Paloschi - 19 Spinesi, 26 Mascara)

Velká senzace se odehrála ve čtvrtek na San Siru. AC Milan po návratu z Japonska prohrál doma s Catanii 1:2 a hodně si zkomplikoval cestu za postup do dalšího kola. Carlo Ancelotti poslal na hřiště úplně jinou sestavu než ve finále proti Boce Juniors a na hře to bylo znát. Šanci ukázat se dostali mladíci Yoann Gourcuff, Wily Aubameyanga nebo Alberto Paloschio. AC Milan si v začátku vytvořil mírný tlak, ale do vedení šli hosté. V 19. minutě překonal Zeljko Kalače Spinesi. O sedm minut později to bylo již 0:2. Bratr Kaká Diego odkopl míč pouzek Mascarovi a ten z dálky zvýšil na dvoubrankový náskok. Po přestávce trefil konstrukci branky z 25. metrů Mascara. Rossoneri v obraně doslova hořeli, Izcovu šanci zlikvidoval Kalač. Domácím se podařilo snížit v 58. minutě. Dlouhý pas Dario Šimiče našel mladíčka Paloschiho a ten překonal hostujícího gólmana Sarda. Šanci na obrat dostal AC Milan v 75. minutě, kdy byl po faulu na Sergina vyloučen brankář Sardo, Rossoneri však početní výhodu nedokázali využít a tak si Catania senzačně odváží ze San Sira do odvety skvělý výsledek 2:1.