Zpět na » Serie A » Fiorentina opět nevyhrála, Palermo potvrdilo vzrůstající formu

Serie A - Fiorentina opět nevyhrála, Palermo potvrdilo vzrůstající formu

Fiorentina opět nevyhrála, Palermo potvrdilo vzrůstající formu © goal.com - Edison Cavani

0

16.12. - Review: Nedělní odpolední zápasy 16. kola Serie A přinesly zejména nerozhodné výsledky. Hned ve čtyřech zápasech se body dělily. Fiorentina opět nevyhrála a její výsledková krize pokračuje, nedařilo se ani AS Řím, které nevstřelilo branku Turínu, naopak výborný zápas odehráli hráči Palerma, kteří zvítězili v Bergamu.

Atalanta Bergamo - Palermo 1:3 (13 Cavani, 35 Langella vl., 54 Amauri - 62 Amauri vl.)

Palermské vzkříšení pod novým koučem Francescem Guidolinem neskončilo ani v Bergamo. Palermo tam naposledy vyhrálo v roce 1953 výsledkem 1:0 a chtělo tak ukončit tento negativní fakt. Hosté do zápasu přímo vlétli a v 13. minutě se radovali z první trefy, když se trefil hlavou Edison Cavani. Ve 35. minutě hosté zahrávali roh, k hlavičce se dostal Giuseppe Biava, jehož střela se odrazila od Langellovi ruky a skončil v síti. Na začátku druhé půle přidal třetí branku Amauri a zdálo se být rozhodnuto. V 62. minutě se také dočkali domácí. Tissoneho volný kop se odrazil od Amauriho do vlastní sítě, ale na vítězství Palerma 3:1 to již nic nezměnilo.

Atalanta: Coppola; Rivalta, Pellegrino, Capelli, Bellini; Ferreira Pinto (Tissone 57), De Ascentis, Guarente, Langella (Padoin 46); S Inzaghi (Defendi 32), Floccari
Palermo: Fontana; Zaccardo, Biava, Barzagli, Capuano; Guana, Migliaccio, Caserta; Cavani (Diana 75), Miccoli (Bresciano 64); Amauri
Rozhodčí: Pierpaoli

Empoli - Janov 1:1 (45 Giovinco - 87 Masiello)

Zápas v Empoli nabízel souboj dvou týmů, které letos s největší pravděpodobností budou bojovat o záchranu v Serii A. Již po 130 sekundách se mohli domácí dostat do vedení, ale Pozzi trefil pouze konstrukci hostující branky. Hodně vidět byl mladý Giovinco, který své spoluhráče zásoboval přesnými centry, ale o branku domácích se nakonec postaral on sám. Giovinco využil ve 45. minutě chaosu v janovské obraně a střelou pod břevno poslal domácí do vedení. Ve druhém poločase se však Giovinco zranil a ofenzíva domácího celku tak ochabla, čehož Janov využil tři minuty před koncem, když zblízka vyrovnal Masiello. Janov si tak s velkou dávkou štěstí odvezl bod z Empoli za remízu 1:1

Empoli: Balli; Raggi, Marzoratti, Pratali, Tosto; Busce´, Marchisio (Giacomazzi 86), Moro; Vannucchi (Antonini 65), Giovinco (Marianini 75); Pozzi
Janov: Rubinho; Masiello, Bovo, Santos; Konko (Leon 49), Paro, Juric, Fabiano (Milanetto 68); Rossi (Figueroa 63), Borriello, Sculli
Rozhodčí: Giannoccaro

Parma - Reggina 3:0 (26 Corradi, 49 Pisanu, 66 Paci)

Pravidlo zisku bodů domácího celku na domácím hřišti se potvrdilo i v nedělním utkání. Parma se do svého soupeře zakousla hned od úvodních minut, kdy se šance dostali Corradi a Reginaldo, ale bez úspěchu. Hráč Manchesteru City, který je v Parmě na hostování, se dočkal ve 26. minutě, kdy se prosadil hlavou po centru Reginalda. Ten samý hráč mohl vstřelit branku o chvíli později, ale rozezněl pouze brankovou konstrukci. Domácí se dočkali hned po přestávce. Gasbarroni vyzval do sprintu Reginalda, který přesným pasem našel Pisana a ten překonal Novakoviče po druhé. Třetí trefu přidali domácí v 66. minutě, kdy se hlavou prosadil Paci. Parma po skvělém výkonu porazila Regginu 3:0.

Parma: Bucci; Coly, Falcone (Couto 59), Paci, Zenoni; Morrone, Cigarini; Reginaldo (Matteini 71), Gasbarroni (Dessena 86); Pisanu; Corradi
Reggina: Novakovic; Alvarez (Stadsgaard 81), Valdez, Cherubin, Aronica; Vigiani, Cascione (Cozza 55), Missiroli, Modesto; Ceravolo (Tullberg 53); Amoruso
Rozhodčí: Farina

Sampdoria - Fiorentina 2:2 (18 Gastaldello, 69 Cassano - 39 Mutu, 57 Donadel)

Zajímavý zápas se hrál v Janově, kde domácí Doria přivítala trápící se Fiorentinu. Začátek zápasu patřil hostům, kteří chtěli prolomit výsledkovou krizi, ale Mutu ani Montolivo se zatím neprosadili. První branku zápasu vstřelili domácí v 18. minutě, kdy Cassanův centr usměrnil do brány Daniele Gastaldello. Před přestávkou Fiorentina pozměnila taktiku a vyplatilo se jí to, když se šťastně trefil kanonýr Mutu. Po přestávce otočil vývoj zápasu v 57. minutě bývalý hráč Sampdorie Marco Donadel. V 69. minutě však bylo opět vyrovnáno a postaral se o to kdo jiný než nejlepší hráč domácích Antonio Cassano. Fiorentina tak opět nevyhrála a odváží si z Janova pouze bod za remízu 2:2.

Sampdoria: Castellazzi; Campagnaro, Sala (Lucchini 48), Gastaldello (Accardi 88), Maggio; Palombo, Volpi, Pieri; Franceschini; Cassano (Bonazzoli 78), Bellucci
Fiorentina: Lupatelli; Jorgensen, Ujfalusi, Kroldrup, Pasqual; Pazienza (Liverani 46), Kuzmanovic (Gobbi 88), Montolivo (Donadel 52); Santana, Mutu; Vieri
Rozhodčí: Gava

Siena - Neapol 1:1 (63 Frick - 64 Bogliacino)

Siena chtěla navázat na minulé vítězství ze hřiště Janova, ale hosté začali zápas pořádně z ostra a domácí tak byl pod tlakem. V základní sestavě hostů opět nastoupil Slovák Marek Hamšík, který odehrál velmi dobré utkání. Diváci čekali na branku až do 63. minuty, kdy se trefil reprezentant Lichtenštejnska Mario Frick. Domácí se radovali z vedení pouze 60 sekund. Hamšík zakombinoval s Bogliacinem a ten nedal Manningerovi šanci. Rakouský brankář měl v závěru zápasu ještě co dělat, aby Garganův přímý kop vytěsnil na branku. Siena se tak rozešla s Neapolí smírně 1:1.

Siena: Manninger; Bertotto (Rossettini 76), Portanova, Loria, De Ceglie; Jarolim (Rossi 80), Codrea, Galloppa; Locatelli, Frick; Maccarone (Corvia 89)
Neapol: Iezzo; Cupi (Grava 85), Cannavaro, Contini, Garics; Hamsik, Gargano, Blasi, Domizzi; Bogliacino (Sosa 87), Zalayeta
Rozhodčí: Mazzoleni

Turín - AS Řím 0:0

Hodně zahozených šancí domácí celku a žádná branka, tak stručně se dá shrnout souboj Turína a AS Řím. Hostům chyběla jejich ikona Francesco Totti, jehož těsně před zápasem opět vyřadily problémy s kotníkem. Turín s Giallorrosi odehrál velmi vyrovnané utkání a svého soupeře přehrával od úvodních minut, kdy byl hodně vidět domácí forward David Di Michelle, který několikrát prověřil pozornost Doniho. Na druhé straně hrozil Vučinič a Giuly. Zápas se příliš nepovedl francouzskému obránci Mexesovi, který si s Di Michelem často nevěděl rady. Nejlepší hráč zápasu Di Michele v 75. minutě unikl Mexesovi, ale Doni chytal skvěle. Zahazování šancí nevydržel domácí kouč Walter Novellino, který byl vykázaný na tribunu. V 89. minutě se řítil do jasné šance Mancini, ale byl faulován Comottem, který byl vyloučen a šel tak předčasně pod sprchy. Zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou.

Turín: Sereni; Comotto, Natali, Di Loreto, Dellafiore; Corini, P Zanetti, Barone (Bottone 77); Rosina (Vailatti 62), Di Michele; Bjelanovic (Ventola 84)
AS Řím: Doni; Panucci (Cicinho 79), Mexes, Juan, Tonetto; De Rossi, Brighi (Perrotta 46); Mancini, Pizarro, Giuly (Cassetti 63); Vucinic
Rozhodčí: Rocchi