Zpět na » Serie A » Del Piero vystřílel Juve výhru

Serie A - Del Piero vystřílel Juve výhru

Del Piero vystřílel Juve výhru © -

0

15.12. - Review: Hlavně výkon Alessandra Del Piera, který se opět objevil v základní sestavě Staré dámy a skvělé zákroky Buffona dovedly Juventus k cenným třem bodům na Stadio Olimpico.

Lazio zde nevyzrálo na Juventus od roku 2003 a ačkoli se hosté dnes museli obejít bez Maura Camoranesiho a Vincenza Iaquinty, ani tentokrát Juventus nepřehráli. Právě absence italského forvarda byla možná pro Juve paradoxně šťastná, neboť Del Piero, který povětšinou začínal na laviččce v zápase opět prokázal své kvality. Před výkopem si minutou ticha všichni připomněli Alessia Ferramoscu a Riccarda Neriho, mladé hráče Juve, kteří právě před rokem nešťastně utonuli v tréninkovém centru ve Vinovu.

Ze začátku měli šance postupně Hasan Salihamidzic, na druhé straně po přihrávce Mauriho mohl poslat Lazio do vedení Tommaso Rocchi. Ve 14. minutě měl velkou šanci Giorgio Chiellini po přímém kopu Alessandra Del Piera, ale míč skončil nad brankou Ballotty. O chvíli později vyboxovával Gianluigi Buffon velmi nebezpečnou střelu Pandeva. Z následného rohu ještě hrozil v závaru Ledesma. Po necelé půlhodince hry otevřel skóre kanonýr David Trezeguet, který tečoval patou střelu po rohovém kopu a domácím fanouškům ztuhnul úsměv na rtech. Bývalý hráč Lazia Pavel Nedvěd si pak ze souboje se Scalonim odnesl ošklivou krvavou ránu. Domácí ale na vyrovnání nemuseli čekat dlouho, Massimo Mutarelli našel přesně hlavičku Pandeva a stav utkání byl 1:1.

Po přestávce se na hřišti objevil Tiago Mendes, který nahradil českého záložníka Pavla Nedvěda, jemuž rána na obličeji nadále nedovolila pokračovat. O tři minuty později vedli opět hosté, když Del Piero vyzrál na ofsajdovou past domácích a poté chladnokrevně levou nohou umístil míč do protějšího rohu branky. V druhém poločase předváděli oba brankáři své schopnosti, nutno však uznat, že Buffon vytahoval opravdu skvělé zákroky. Byl to opět Del Piero, který dal Juventusu klid, když velmi podobnou střelou po přihrávce Zanettiho zvýšil již na 3:1. Ke konci mohl Del Piero přidat ještě třetí gól, ale již mu nebylo přáno. Druhé branky v utkání se nakonec dočkal i Pandev, jehož ale gól ze spolupráce s Rocchim 20 vteřin před koncem asi zase tak moc netěší. Juventus vyhrál nad Laziem 3:2.

Lazio: Ballotta; Scaloni (De Silvestri 75), Cribari, Siviglia, Kolarov; Mudingayi (Meghni 86), Ledesma, Mutarelli; Mauri; Pandev, Rocchi
Juventus: Buffon; Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro; Salihamidzic, Nocerino, Zanetti, Nedved (Tiago 46); Del Piero, Trezeguet
Rozhodčí: Brighi

Více informací o Juventus FC naleznete zde.