Zpět na » Serie A » Coppa Italia: Díl 1 - Juventus, Fiorentina ani Sampdorie nevyhrály

Serie A - Coppa Italia: Díl 1 - Juventus, Fiorentina ani Sampdorie nevyhrály

Coppa Italia: Díl 1 - Juventus, Fiorentina ani Sampdorie nevyhrály © momentosera.it - Italský pohár - Coppa Italia

0

13.12. - Aktualizováno (13.12.) Coppa Italia: V prosinci se hrají první zápasy osmifinále Coppa Italia. V tomto vyřazovacím kole hrající se na dva zápasy se hned v prvních utkáních nevedlo favoritům. Juventus prohrál v Empoli 1:2, Fiorentina pouze remizovala v Ascoli 1:1 a Sampdoria prohrála na hřišti Empoli 0:1. Favorité tak budou mít v odvetách co dělat, aby se kvalifikovali dále.

6.12.2007 Juventus překvapivě prohrál v Empoli

Juventus Turín přijel na Stadio Carlo Castellini jako velký favorit. Bianconeri se na podzim velmi daří a v zápase byli velkými favority. Empoli se trápí na chvostu tabulky, ale motivace potrápit favorita byla velká. V dresu Bianconeri se v základní jedenáctce objevil mimo jiné již uzdravený český obránce Zdeněk Grygera. Na hrotu nechyběl Alessandro Del Piero a Rafael Palladino. V brance dostal důvěru Belardi. Do zápasu však vstoupili lépe domácí, kteří se ve 20. minutě ujali vedení po trefě Pozziho. Bianconeri byli brankou evidentně zaskočeni, i tak se však tlačili před domácí branku, ale marně. Po 5. minutách zvýšili domácí náskok již na 2:0, když Ignazio Abate prostřelil Belardiho. Další pohroma pro hosty přišla v 62. minutě, kdy si Almiron vyšlápl na aktivního Giovinca a za protesty šel nakonec pod sprchy. Pro Juventus to v té chvíli vypadalo velmi zle. V 81. minutě ale snížil na 1:2 Vincenzo Iaquinta. Del Piero narychlo rozehrál přímý kop a Iaquinta se zakončením neměl sebemenší problémy. Juventus v závěrečných minutách přitlačil Empoli, vyrovnat se ale "Staré dámě" nepodařilo. Juventus tak prohrál v Empoli 1:2. Odveta se hraje 16. ledna na Olympijském stadióně v Turíně.

Empoli - Juventus 2:1 (20 Pozzi, 50 Abate - 81 Iaquinta)

12.12.2007 Fiorentina pouze remizovala v Ascoli

Fiorentina ve včerejším prvním zápase osmifinále Coppa Itália přijela do Ascoli s cíli ukončit výsledkové trápení z posledních zápasů a vytvořit si dobrou pozici do odvety. "Fialky" však splnili pouze jeden z těchto cílů. V základů hostů nastoupili hráči, kteří toho letos ještě tolik nenahráli. Mezi nimi nechyběl například útočník Azzurri do 21 let Pablo Daniel Osvaldo a svůj debut v italské lize si odbyl český obránce Ondřej Mazuch. V 31. minutě šla Fiorentina do vedení, když se po rohu Osvalda trefil hlavou Per Kroldrup. Hosté měli více ze hry, ale Ascoli podržel dobrým výkonem brankář Bremec. Vedení si "Viola" udržela až do 78. minuty, kdy se míč odrazil ke Gubertimu, který vyrovnal na konečných 1:1.

Ascoli - Fiorentina 1:1 (80 Guberti - 31 Kroldrup)

13.12.2007 Cagliari porazilo Sampdorii

Cagliari doma přivítalo Sampdorii Janov a hosté byli před zápasem mírnými favority. Oba týmy šetřili některé své opory. Za hosty se do branky postavil Antonio Mirante a musel hasit před hostující brankou hlavičkové pokusy Marca Mancosi a Joaquina Larriveye. Za domácí se v brance objevil mladyý slovenský brankíř Jan Kopřivec, který si poradil s pokusem Angela Palomba i volejem Caracciola. Jediná branka zápasu padla v 74. minutě, kdy se trefil z voleje střídající Matri po přihrávce Larriveye a překonal tak bezmocného Miranteho. Cagliari tak vyhrálo 1:0 a vytvořilo si slušnou pozici do lednové odvety.

Cagliari - Sampdoria 1:0 (74 Matri)