Zpět na » Serie A » Inter zničil Turín, AS Řím ztratil body v Livornu

Serie A - Inter zničil Turín, AS Řím ztratil body v Livornu

Inter zničil Turín, AS Řím ztratil body v Livornu © -

0

Včera 18:00 - Review: Nedělní odpolední zápasy 15. kolo Serie A přinesly několik překvapivých výsledků. Asi tím největším je pouze remíza AS Řím na hřišti Livorna, naopak ostatní favorité nezaváhali. Inter doma zničil Turín, Juventus si poradil s Atalantou po krásné trefě Pavla Nedvěda a Udinese otočilo nepříznivě se vyvíjející zápas se Sampdorií Janov.

Inter Milan - Turín 4:0 (38 Ibrahimovič pen., 50 Cruz, 52 Jimenez, 76 Cordoba)

Inter doma přivítal Turín a čekalo se hladké vítězství domácího celku. Roberto Mancini poslal na hřiště vedle Ibrahimoviče opět Julia Cruze, v obraně nastoupil poprvé v této sezóně od začátku Marco Materazzi a vykartovaného Waltera Samuela nahradil Nicola Burdisso. Bývalý útočník Interu Alvaro Recoba začal na turínské straně na lavičce. Začátek zápasu nabídl několik zajímavých šancí na obou stranách, skóre se však měnilo v 38. minutě. Ibrahimovič byl faulován v pokutovém území a sám penaltu proměnil. Ve druhé půli dominovali Nerazzurri, kteří se během 7 minut ujali již tříbrankového vedení, když se trefil Cruz a Jimenez. Kosmetickou tečku dodělal v 76. minutě hlavou Cordoba. Camotto poté nastřelil hlavou břevno, to však bylo ze strany hostů vše. Inter vyhrál zaslouženě 4:0.

Inter: Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Materazzi (Pele´ 60), Chivu; J Zanetti, Burdisso, Cambiasso, Cesar (Jimenez 46) (Solari 77); Ibrahimovic, Cruz
Turín: Sereni; Comotto, Natali, Di Loreto, Dellafiore; Rosina (Recoba 64), Barone, P Zanetti, Lanna (Grella 56); Ventola (Stellone 61), Di Michele
Rozhodčí: Saccani

Empoli - Cagliari 4:1 (2, 10, 50 a 64 Pozzi - 76 Conti)

Zápas Empoli - Cagliari nemělo moc branek nabídnout, oba týmy se v této sezóně střelecky trápí. To však po tomto zápase neplatí o domácích, kteří do zápasu vstoupili naprosto skvěle. Hrdinou zápasu se stal Nicola Pozzi, který během prvních 10. minut poslal domácí do dvoubrankového vedení. V Empoli hustě pršelo a hosté jako by po úvodních brankách zápas zabalili. Po pěti minutách druhé půle dovršil hattrick Pozzi, který se trefil ještě v 64. minutě. Zápas byl tak prakticky rozhodnutý. Hosté se přeci jenom také dočkali branky, když se trefil Conti. Empoli překvapivě snadno porazilo Cagliari 4:1.

Empoli: Balli; Raggi, Marzoratti, Pratali, Tosto; Busce´, Marchisio (Marianini 80), Moro; Vannucchi, Giovinco (Antonini 62); Pozzi (Saudati 67)
Cagliari: Marruocco; Ferri (Pisano 57), Lopez, Bizera, Agostini; Budel, Conti, Parola; Fini (Matri 46), Foggia (Mancosu 67), Larrivey
Rozhodčí: Brighi

Janov - Siena 1:3 (91 Figueroa - 11 a 24 Frick, 20 Loria)

Zápas byl pro oba týmy velmi důležitý, oběma týmům se v poslední době moc nedařilo, zejména hostům, kteří se drží v pásmu sestupu a tak mírným favoritem byli domácí. To, že se zápasy rozhodují na hřišti se v tomto zápase vyplnilo do puntíku. Zápas byl totiž rozhodnutý již po 24. minutách, když se dvakrát trefil Frick a jednou Loria. Pro domácí to byl šokující začátek zápasu a přestože ve druhé půli vyrovnali hru, stihli pouze snížit v 91. minutě pomocí Figueroa. V dresu hostů se na hřišti také objevil český záložník Lukáš Jarolím, který v 70. minutě střídat Locatelliho. Siena si tak překvapivě, ale zaslouženě odvezla všechny body po výsledku 3:1.

Janov: Rubinho; Konko (Santos 46), Bovo, Lucarelli; Rossi, Paro, Juric, Fabiano (Sculli 27); Leon, Borriello, Di Vaio (Figueroa 61)
Siena: Manninger; Bertotto, Portanova, Loria, De Ceglie; Vergassola, Codrea, Galloppa; Locatelli (Jarolim 70), Frick (Corvia 62), Maccarone (Alberto 82)
Rozhodčí: Dondarini

Juventus Turín - Atalanta Bergamo 1:0 (86 Nedvěd)

Juventus doma přivítal rozjetou Atalantu Bergamo a zápas sliboval vyrovnanou partii. Juvetus měl v nohách čtvrteční porážku v prvním zápase osmifinále Coppa Italia, ve kterém prohrála na hřišti Empoli 1:2, ale Ranieri v zápase šetřil několik svých opor jako například Pavla Nedvěda. Bývalý český reprezentant se stal hlavním hrdinou tohoto utkání. Juventus měl po celý zápas více ze hry a Trezeguet s Iaquintou zahodili několik slibných šancí, na druhé straně hrozil zejména ve formě hrající Floccari. Juventus v závěru zápasu přišpendlil hosty do jejich pokutového území a výsledkem byla překrásná rána ze 30. metrů z nohy Pavla Nedvěda, která rozvlnila síť za bezmocným Coppolem. Juventus tak vydřel výhru 1:0.

Juventus: Buffon; Zebina, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro; Palladino (Marchionni 46), Nocerino, Zanetti, Nedved (Tiago 91); Iaquinta (Del Piero 46), Trezeguet
Atalanta: Coppola; Pellegrino, Carrozzieri, Capelli (Belleri 60), Bellini; Ferreira Pinto, De Ascentis, Guarente (Tissone 72), Padoin (Langella 65); Doni; Floccari
Rozhodčí: Orsato

Livorno - AS Řím 1:1 (6 Tristan - 5 De Rossi)

Livorno v posledních 4 zápasech neprohrálo a kouč Camolesi tak slaví na lavičce domácího celku úspěchy. Diváci, kteří přišli pozdě prakticky prošvihli celé utkání. Již v 5. minutě poslal do vedení Giallorossi hlavou De Rossi. Odpověď domácích však byl bleskurychlá. Bývalý útočník La Coruni Diego Tristan prokličkoval obranou hostů a vyrovnal, hosté se tak z vedení radovali necelou minutu. Zápas se poté hodně vyrovnal, velkou šanci měl domácí Tavano, ale římský gólman Doni chytal skvěle. Ke konci zápasu měli hosté velký tlak, ale Vučinič ani De Rossi nedokázali zamířit přesně a tak zápas skončil remízou 1:1.

Livorno: Amelia; Galante, Grandoni, Pavan (Rezaei 75); Balleri, Pulzetti (Loviso 86), E Filippini, De Vezze (Giannichedda 70), Pasquale; Tavano, Tristan
AS Řím: Doni; Panucci, Ferrari, Juan, Tonetto (Cicinho 86); De Rossi, Pizarro; Taddei, Giuly, Mancini (Vucinic 55); Totti (Esposito 69)
Rozhodčí: Rizzoli

Udinese - Sampdoria Janov 3:2 (23 Di Natale, 70 a 86 Quagliarella - 32 Belucci pen., 40 Maggio)

Asi nejlepší zápas tohoto kola Serie A viděli diváci v Udinese. Sampdoria chtěla v zápase získat minimálně bod, v posledních zápasech hrají velmi dobře a jejich útok je dirigován Cassanem. Do zápasu však vstoupili lépe domácí, když se po Quagliarellově přihrávce se trefil Di Natale. Sampdoria vyrovnala ve 32. minutě, když Tomáš Zápotočný fauloval v pokutovém území Cassana a Belluci se z penalty nemýlil. Ve 40. minutě dokonal obrat Maggio, který si pohrál se dvěmi obránci a skvěle zakončil. Domácí se ale nevzdali, vytvářeli si hodně šancí, ale bez úspěchu. Hrdinou zápasu se stal nakonec domácí Fabio Quagliarella, který dvěma skvělými brankami otočil vývoj zápasu a Udinese si díky jeho skvělému výkonu připsalo do tabulky další 3 body.

Udinese: Handanovic;Zapotocny (Siqueira 46), Felipe, Zapata; Mesto, Eremenko, Inler, Lukovic; Asamoah (Floro Flores 62), Quagliarella (Pepe 90), Di Natale
Sampdoria: Castellazzi; Campagnaro, Sala, Gastaldello; Maggio, Palombo, Volpi, Pieri (Accardi 85); Sammarco (Franceschini 75), Bellucci; Cassano (Bonazzoli 66)
Rozhodčí: Damato

Reggina - AC Milan

Zápas byl odložen na 30. ledna 2007 kvůli účasti Rossoneri na Mistrovství klubů v Japonsku.