Zpět na » Serie A » Lazio si připsalo důležitou domácí výhru

Serie A - Lazio si připsalo důležitou domácí výhru

Lazio si připsalo důležitou domácí výhru © Goal.com - Tommaso Rocchi

0

08.12. - Review: Tommaso Rocchi a Goran Pandev zařídili pro Lazio velmi potřebnou výhru 2:0 nad Catanií. Fanoušci římského klubu se tak mohou ještě více uklidnit, poněvadž se jejich miláčci snad již s konečnou platností dostali z blízkosti sestupových vod.

Lazio Řím - Catania 2:0 (7 Rocchi, 89 Pandev)

Catanii v zápase chyběl nejlepší střelec Jorge Martinez, stejně jako Giovanni Tedesco museli pykat za karetní tresty. První nebezpečná šance se zrodila po pěti minutách před brankou Lazia. Po rohovém kopu Terlizziho se však ještě diváci branky nedočkali. To se změnilo už za 120 sekund, k radosti domácích příznivců to bylo na druhé straně po centru Cristiana Ledesmy, který zatočil svůj volný přímý kop přesně na hlavu Tommasa Rocchiho a ten míč uklidil za Politova záda. O 14 minut později mohlo jít Lazio do dvoubrankového vedení, ale Mutarelli šanci, do které ho poslal Meghni, zahodil.

Po přestávce bylo opět lepší Lazio, Polito se hodně zapotil po střele Mutarelliho a následné dorážce Makinwy. Kouč Catanie chtěl oživit hru a tak v 58. minutě přišlo první střídání, v tomto případě dvojté a na hřiště se dostali Morimoto a Biagianti. Catania se mohla dočkat v 70. minutě, ale na Vargasův centr nedosáhl Morimoto. Pět minut před koncem oslabil svůj tým Spinesi, který po faulu a následné slovní potyčce s rozhodčím Mazzolenim musel předčasně do sprch. Domácí početní převahu využili minutu před koncem, když si Pandev po zpracování přihrávky v pokutovém území poradil s obráncem a propálil Polita.

Lazio: Ballotta, De Silvestri, Zauri, Cribari, Scaloni, Mudingayi (Manfredini 92), Mutarelli, Ledesma, Meghni (Mauri 76), Makinwa (Pandev 73), Rocchi
Catania: Polito, Sardo, Vargas, Stovini, Terlizzi, Edusei (Biagianti 58), Izco, Baiocco, Colucci (Morimoto 58), Mascara, Spinesi (ČK 85)
Rozhodčí: Mazzoleni