Zpět na » Serie A » Favorité Inter Milan a AS Řím nezaváhali

Serie A - Favorité Inter Milan a AS Řím nezaváhali

Favorité Inter Milan a AS Řím nezaváhali © goal.com - Rodrigo Taddei

0

05.12. - Review: V dohrávkách 12. kola Serie A favoriti nezaváhali a získali plný počet bodů. Inter doma porazil Lazio Řím rozdílem třídy 3:0 a AS Řím nedovolilo překvapení na Olympijském stadioně, když o zápase bylo rozhodnuto již po prvním poločase, kdy se dvakrát blýskl Taddei.

Inter Milan - Lazio Řím 3:0 (22 Ibrahimovič pen., 33 Maicon, 55 Suazo)

V základu Nerazzurri nechyběl Zlatan Ibrahimovič, naopak jeho hrotovým parťákem byl tentokrát David Suazo. Lazio chtělo ze Stadia Guisseppe Meazziho odvést alespoň bod. Inter začal plnit svoji roli favorita již ze začátku zápasu, kdy byl velmi aktivní švédský kanonýr Ibrahimovič, ale veterán v brance Lazia Marco Ballotta odolával. To se nedá říci o 22. minutě, kdy Guglielmo Stendardo stáhnul na zem Nicolase Burdissa a Ibrahimovič proměněnou penaltou poslal domácí do vedení. Inter se poté více uklidnil, ale i tak Lazio hrozilo z protiútoků, zejména Tommaso Rocchi. Ve 33. minutě zvýšil náskok po rohovém kopu Maicon, který z voleje ze 6 metrů zvýšil na 2:0. Lazio otevřelo více hru, ale obrana Interu hrála velmi dobrý zápas. V 55. minutě přidal pojistku David Suazo po přihrávce Cambiassa. Jedinou nepříjemností pro domácí byl fakt, že žlutou kartu dostal Walter Samuel, který tak bude chybět ve víkendovém zápase proti Turínu. Inter v pohodě vyhrál 3:0.

Inter Milan: Julio Cesar; Maicon, Burdisso, Samuel, Maxwell; Zanetti, Pelé (Materazzi 85), Cambiasso; Jimenez (Solari 75); Ibrahimovic, Suazo (Crespo 61)
Lazio Řím: Ballotta; Cribari, De Silvestri, Stendardo (Kolarov 46), Zauri; Mudingayi, Ledesma, Manfredini; Mauri (Meghni 64); Rocchi, Pandev (Makinwa 75)
Rozhodčí: Damato

AS Řím - Cagliari 2:0 (28 a 36 Taddei)

Událostí dohrávky v Římě byl návrat Francesca Tottiho po dlouhé pauze. Totti chyběl domácím od zápasu Ligy Mistrů proti Sportingu Lisabon, kdy si poranil kotník. Zápas měl další perličku v tom, že za Cagliari nastoupil Daniele Conti, syn ředitele AS Řím Bruna Contiho. Už od začátku zápasu byl hodně aktivní Brazilec Rodrigo Taddei. Jeho první okamžik přišel ve 28. minutě, kdy skvěle zahraný Pizzarův volný kop našel brazilcovu hlavu a Taddei se z těchto pozic nemýlí. O 8 minut zvýšíl Brazilec již na 2:0, když brankář Cagliari Marrauocco vyrazil střelu Manciniho a míč se odrazil k Taddeiovi, který měl před sebou prázdnou branku. Po přestávce Cagliari změnilo taktiku na 4-3-3, ale ke zlepšení to ze strany hostů nevedlo. Totti odehrál velmi dobré utkání, rozdával přesné pasy a v 63. minutě sklidil zasloužený potlesk, když ho střídat Ludovic Giuly. Cagliari mělo několik slibných šancí, se kterými si Doni v klidu poradil. AS Řím doma splnil povinnost a porazil Cagliari 2:0.

AS Řím: Doni; Panucci, Mexes, Juan, Tonetto; De Rossi, Pizarro; Mancini, Taddei (Cicinho 76), Vucinic (Brighi 87); Totti (Giuly 63)
Cagliari: Marruocco; Pisano (Matri 46), Bizera, Bianco, Agostini; Ferri, Conti, Budel, Mancosu (Fini 62); Foggia; Acquafresca (Larrivey 72)
Rozhodčí: Orsato