Zpět na » Serie A » Inter porazil Fiorentinu a upevnil si vedení v tabulce

Serie A - Inter porazil Fiorentinu a upevnil si vedení v tabulce

Inter porazil Fiorentinu a upevnil si vedení v tabulce © -

0

Dnes 18:13 - Další šlágr 14. kola Serie A se odehrál ve Florencii, kde vyhrál Inter Milan nad Fiorentinou 2:0, Atalanta zničila Neapol 5:1, AS Řím vyhrál nad Udinese, které dohrávalo zápas v 9 hráčích v poli a Parma si doma poradila s Empoli.

Fiorentina - Inter Milan 0:2 (10 Jimenez, 44 Cruz)

Domácí kouč Cesare Prandeli měl již k dispozici kanonýra Adriana Mutua, do sestavy se také vrátit český obránce Tomáš Ujfaluši. V útoku Interu Milan nechyběl kanonýr Zlatan Ibrahimovič. V 10. minutě geniální přihrávkou Ibrahimovič vybídl Luise Jimeneze ke skórování a Inter se tak brzy dostal do vedení. V útoku domácích byl hodně aktivní Mutu, ale obrana Interu byla tentokrát nad jeho síly. Ve 27. minutě se dobře uvolnil Ibrahimovič a pořádně protáhnul Freye. Před přestávkou Ibrahimovič skvěle nahrál na Julio Cruze, který překonal Freye po druhé a Inter tak ve Florencii vedl po prvním poločase 2:0. Prandeli do druhého poločasu poslal Jörgensena a Vieriho, ale byl to Inter, který mohl vstřelit další branku, konkrétně Ibrahimovič, který zahodil 4 slibné šance, ale francouzský gólman Frey chytal skvěle. Naději pro Fiorentinu mohl v 90. minutě vykřesat Semioli po Mutově centru, Julio César však skvěle vyběhnul a vyrazil jeho pokus. Inter tak vyhrál ve Fiorentině 2:0.

Fiorentina: Frey; Potenza, Ujfalusi, Gamberini, Pasqual; Kuzmanovic (Jorgensen 46), Liverani (Santana 59), Donadel; Semioli, Pazzini (Vieri 46), Mutu
Inter Milan: Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Samuel, Chivu; Zanetti, Dacourt (Maxwell 23), Cambiasso; Jimenez (Materazzi 82); Ibrahimovic, Cruz (Suazo 73)
Rozhodčí: Farina

Atalanta Bergamo - Neapol 5:1 (5 Floccari, 20 Langella, 36 Doni, 47 Carrozziery, 73 Ferreira Pinto - 60 Sosa)

Neapol přijela do Bergama s cílem získat minimálně bod, jejich plán však dostal trhlinu už v 5. minutě, kdy se trefil Floccari. Ve 20. minutě chyboval hostují obránce Garics a Langella zvýšil na 2:0. Atalanta absolutně kontrolovala hru a v 36. minutě přidal třetí trefu Doni. Jakékoliv šance na obrat v zápase zhatil dvě minuty po přestávce Carrozziery. Neapol zaznamenala čestný úspěch brankou Sousy v 60. minutě. Účet zápasu dovrčil v 73. minutě Ferreira Pinto. Atalanta doma porazila Neapol 5:1.

Atalanta Bergamo: Coppola: Belleri, Carrozzieri, Capelli, Bellini; Ferreira Pinto (Pellegrino 78), Guarente, Tissone, Langella (Padoin 51); Doni (Muslimovic 87); Floccari
Neapol: Iezzo; Cupi (Bogliacino 33), Cannavaro, Domizzi, Garics; Blasi, Gargano, Hamsik (Calaio´ 59), Savini; Lavezzi, Zalayeta (Sosa 59)
Rozhodčí: Gervasoni

Cagliari - Livorno 0:0

Cagliari chtělo doma získat 3 body a odrazit se tak ode dna tabulky. Livorno se pod novým koučem Camolinesim výkonnostně zvedlo ze dna a chtělo na to navázat bodovým ziskem v Sardínii. Zápas byl však hodně podprůměrný, hrálo se zejména ve středu hřiště a diváci moc šancí neviděli. Asi do největší příležitostí se dostal domácí útočník Acquafresca, ale hlavou přestřelil branku. Oba týmy se letos střelecky trápí a tak se není co divit, že zápas skončil bezbrankovou remízou.

Cagliari: Marruocco; Ferri, Lopez, Bianco, Agostini; Biondini (Fini 62), Conti, Parola; Foggia; Acquafresca (Mancosu 87), Matri (Larrivey 58)
Livorno: Amelia; Grandoni, Knezevic, Galante; Balleri, Pulzetti, De Vezze (Pavan 94), E Filippini, Pasquale; Tavano (Bogdani 58), Tristan (Rossini 76)
Rozhodčí: Girardi

Catania - Palermo 3:1 (28 Mascara, 42 Spenesi pen., 89 Martinez - 63 Caserta)

Catania chtěla doma minimálně bodovat a odčinit tak nevýrazné výkony z posledních utkání. První utkání na lavičce si odbyl Francesco Guidolin, který nahradil po minulém kole vyhozeného Stefano Colantuona. Hosté začali aktivněji, šanci měl Amauri, ale nedal. Ve 28. minutě šli do vedení domácí, když Mascara nasměroval do hostují branky míč po výborném centru Vargase. Těsně před přestávkou fauloval Andrea Barzagli Spinesiho v pokutovém území a sám postižený penaltu bezpečně proměnil. Ve druhém poločase snížil v 63. minutě Caserta. Tentýž hráč byl však o chvíli později vyloučen za hrubý faul na Colucciho. V 89. minutě potvrdil vítězství domácího celku hlavou Martinez. Catania doma porazila Palermo 3:1.

Catania: Polito; Sardo, Terlizzi, Stovini, Vargas; Edusei, Giacomo Tedesco (Colucci 23), Baiocco; Martinez (Sabato 91), Mascara (Izco 56), Spinesi
Palermo: Fontana; Zaccardo, Barzagli, Biava, Cassani; Diana (Giovanni Tedesco 54), Guana, Simplicio, Bresciano (Caserta 54); Brienza (Jankovic 75), Amauri
Rozhodčí: Trefoloni

Parma - Empoli 1:0 (20 Paci pen.)

Parma doma přivítala trápící se Empoli, kterému patří v tabulce Serie A poslední místo. Kouči Parmy Domenicu Di Carlovi šlo o post trenéra, neúspěch by znamenal s největší pravděpodobností jeho odvolání. Ve 20. minutě však domácí kopali penaltu, kterou proměnil Paci. Parma držela častěji míč na kopačkách a vytvářila s menší tlak, hosté hrozili z protiútoků, jmenovitě Saudati. V závěru zápasu mohli domácí zvýšit svůj náskok, ale Morfeo nemířil přesně a tak Parma doma porazila Empoli 1:0.

Parma: Bucci; Coly, Falcone, Paci, Castellini (Zenoni 77); Morrone, Cigarini; Reginaldo (Matteini 64), Gasbarroni (Morfeo 72), Pisanu; Corradi
Empoli: Balli; Raggi, Marzoratti, Pratali (Abate 80); Buscè, Giacomazzi (Marianini 65), Moro, Tosto; Vannucchi (Giovinco 71); Pozzi, Saudati
Rozhodčí: Romeo

Siena - Lazio Řím 1:1 (32 Maccarone - 23 Panděv)

Domácí se potřebují výsledkově zvednout, v tabulce klesají níž a níž, stejně tak Lazio. Čekal se vyrovnaný zápas, který budou rozhodovat maličkosti. Jako první se do vedení dostali hosté, když se trefil ve 23. minutě Goran Panděv, který se trefil i v týdnu proti Olympiakosu Pireus. Stejně jako v Lize Mistrů Rossiho svěřenci si nedokázali udržet vedení. O 9. minut později unikl ofsajdové pasti Massimo Maccarone a vyrovnal. Hra se poté hodně vyrovnala a hrálo se především ve středu hřiště. V závěru zápasu si Siena vytvořila menší tlak, který však brankově nedokázala vyjádřit. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Siena: Manninger; Bertotto, Portanova, Loria, De Ceglie; Vergassola, Codrea (Jarolim 64), Galloppa; Locatelli (Forestieri 79); Frick, Maccarone (Corvia 86)
Lazio Řím: Ballotta; Behrami (Scaloni 46), Stendardo, Siviglia, Kolarov; Mudingayi, Ledesma, Manfredini; Meghni (Mauri 66); Makinwa, Pandev (Rocchi 73)
Rozhodčí: Giannoccaro

AS Řím - Udinese 2:1 (10 Juan, 27 Taddei - 12 Quagliarella)

Hlavní otázkou tohoto zápasu bylo, zda-li nastoupí Francesco Totti, ale domácí svěřenci se ho na hřišti nedočkali. Zápas začal ve velké tempu, když se už v 10. minutě trefil Juan po přihrávce Giulyho. Domácí nadšení však o dvě minuty později ztlumil Fabio Quagliarella. Ve 27. minutě se však opět radovali domácí. Obránce hostů Ludovic výborně zastavil Giulyho, míč se však odrazil k Taddeiovi, který se vrátil po dvou měsících po zranění zpět na hřiště a poslal Giallorossi opět do vedení. Domácí měli převahu, ale nepodařilo se jim zvýšit svůj náskok. V 78. minutě šel ven ze hřiště Pinzi po zákroku na Juana a za prostesty ho následoval Dossena. Udinese tak dohrálo zápas v 9. hráčích v poli a prohrálo v Říme 1:2.

AS Řím: Doni; Cassetti (Panucci 41), Mexes, Juan, Tonetto; De Rossi, Pizarro; Taddei (Cicinho 69), Giuly, Mancini (Brighi 85); Vucinic
Udinese: Handanovic; Zapata, Coda, Lukovic; Zapotocny (Mesto 46), D’Agostino (Pinzi 63), Inler, Dossena; Pepe (Floro Flores 74), Quagliarella, Di Natale
Rozhodčí: Saccani