Zpět na » Serie A » Mandžukić je zpět v Evropě, upsal se AC Milán

Serie A - Mandžukić je zpět v Evropě, upsal se AC Milán

Mandžukić je zpět v Evropě, upsal se AC Milán © Diario AS - Mario Mandžukić se vrací na Apeninský poloostrov

0

Líbilo se

20.01. - Rossoneri jsou letos ve fantastické formě a po necelé polovině sezóny vévodí před konkurenčním Interem Serii A. Vedení klubu ale evidentně nechce nic nechat náhodě. V zimním přestupním okně se zaměřilo na trh s volnými hráči, kde už od léta vyčnívá jméno Maria Mandžukiće, a minimálně na půl roku si zajistilo služby chorvatského snajpra.

Zbytek ročníku 2020/21 nebude pro AC Milán vůbec jednoduchý. Tradiční klub figuruje krom titulových bojů na domácí scéně také v Coppa Italia (čtvrtfinále proti Internazionale) a rovněž Evropské lize (1. kolo s Crvenou zvezdou Bělehrad). Šíře kádru bude tedy základním stavebním kamenem pro úspěch na vícero frontách.

Mandžukić přichází poté, co si od července loňského roku marně hledal nového zaměstnavatele. U toho posledního, katarského týmu Al-Duhail SC, přitom vydržel pouhých šest měsíců, než se sám rozhodnul pro rozvázání smlouvy. Na San Siru teď ostřílený 34letý forvard podepsal kontrakt do 30. června.

Z Itálie už přitom disponuje chorvatský vicemistr světa letitými zkušenostmi. V žádném mužstvu neodehrál během své kariéry více zápasů než za Juventus Turín, kde jich konkrétně nastřádal 162. Své působení u Staré dámy okořenil mezi lety 2015 a 2020 celými 44 soutěžními góly a čtyřmi ligovými tituly. Při stíhání prvního scudetta od sezóny 2010/11 tak může mít pro AC nevyčíslitelnou hodnotu.

Není ovšem jediným uchazečem o post na hrotu útoku. Jako čistokrevné devítce mu konkuruje zejména další veterán Zlatan Ibrahimović, kterému tam padá jeden gól za druhým. Na hrotu jsou rovněž schopni nastoupit Rafael Leão či teprve osmnáctiletý Lorenzo Colombo, přičemž menší nevýhoda tkví v systému 4-2-3-1 na jednoho útočníka, který preferuje trenér Stefano Pioli. Vzhledem k nahuštěnému program by ale všichni hladoví vlčáci měli obdržet dostatek herního prostoru.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Řekl bych že Ibra má své místo jisté i když je přeci jen trochu starší.

MESSIFCB
Reklama
Reklama
Nejnovější články