Zpět na » Serie A » Zavrhnutý Tomori hledá útočiště, jednu z variant představuje vedoucí tým Serie A

Serie A - Zavrhnutý Tomori hledá útočiště, jednu z variant představuje vedoucí tým Serie A

Zavrhnutý Tomori hledá útočiště, jednu z variant představuje vedoucí tým Serie A © 90min.com - Fikayo Tomori by v zimním termínu mohl převléknout dres

0

Líbilo se

12.01. - Dosavadní průběh sezóny 2020/21 si rozhodně stoper Chelsea Fikayo Tomori za rámeček nedá. Pod trenérem Frankem Lampardem se postupně propadnul až na okraj kádru a herní minuty pro něj představují sváteční událost. 23letý borec je podle všeho odhodlaný chytit laso zvenčí. Blues evidují zájem z Premier League, Ligue 1 a nyní dokonce Apeninského poloostrova.

Od 29. září, kdy naposledy odehrál 90 minut při porážce v EFL Cupu s Tottenhamem (venku 1:2 po penaltách), nastoupil jen na úplnou koncovku utkání FA Cupu proti Morecambe, celku hrající čtvrtou ligu. To přibližně shrnuje aktuální ročník v podání Tomoriho, jenž se nedokázal prosadit v nabité defenzivní konkurenci na Stamford Bridge.

Ve svém věku přitom jednoznačně potřebuje hrát, což ví také jeho zaměstnavatel. Společně tak hledají řešení formou půlročního hostování. Už dřívější spekulace naznačily nabídky z Rennes či konkurenčního Leedsu, možná nejvíce by však samotného hráče mohla zaujmout nedávná poptávka AC Milán.

Tradiční italský klub letos zažívá pod taktovkou trenéra Stefana Pioliho výsledkové i herní znovuzrození, přičemž by podle informací novináře Sky Sport Italia Fabrizia Romana rád pokryl záda jediným zdravým stoperům Romagnolimu, Kjaerovi a Musacchiovi. AC mimo Serii A působí rovněž v Evropské lize a Coppa Italia, musí tedy počítat s nesmlouvavostí napěchovaného kalendáře.

Původním cílem mužstva ze San Sira měl být talent Štrasburku Mohamed Simakan, kterého ale trápí zdravotní potíže a navíc se o něj usilovně snaží vícero potenciálních kupců. Tomori tedy představuje snáze získatelnější volbu se zkušenostmi z tvrdé ostrovní kopané, avšak s minusem v podobě neideální rozehranosti.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články