Zpět na » Serie A » Na věku nezáleží, řekl Cristiano Ronaldo s vidinou MS 2022

Serie A - Na věku nezáleží, řekl Cristiano Ronaldo s vidinou MS 2022

Na věku nezáleží, řekl Cristiano Ronaldo s vidinou MS 2022 © The National - Sbírku individuálních ocenění má jen málokterý fotbalista tak bohatou jako Cristiano Ronaldo

1

Líbilo se

31.12. - V únoru oslaví CR7 36. narozeniny, jak už ale v několika rozhovorech naznačil, věk pro něj neznamená nic než jen pouhopouhé číslo. Jeho vnitřní nastavení potvrzují také statistiky, které dosud neobjevily v podstatě žádný propad formy portugalského forvarda. Ten stále mísí klubové povinnosti s těmi reprezentačními, na které už v jeho letech řada hráčů rezignuje. Právě po nadcházejícím EURO vidí mistrovství světa v Kataru jako další velký cíl.

Čísla zkrátka nelžou. Loňská koronavirem poznamenaná sezóna vynesla Ronaldovi 31 gólů v Serii A, kterou také díky příspěvku rodáka z Funchalu Juventus Turín znovu opanoval. Letos už zapsal dohromady s Ligou mistrů úctyhodných 16 branek v rozmezí 14 zápasů. Jako teprve čtvrtý fotbalista v historii (a první v novodobé Serii A) se navíc na scéně nejvyšší italské soutěže podepsal během jednoho kalendářního roku pod 33 přesných zásahů.

Když mu byla začátkem týdne udělena cena pro Hráče století od Globe Soccer Awards, BBC Sport využilo příležitosti k otázce ohledně nejbližšího světového šampionátu roku 2022 v exotickém Kataru. „Nezáleží na věku. Důležitá je mentalita," odvětil kapitán portugalského národního výběru, jemuž bude v době turnaje 37 let.

Není důležité, zda je Cristiano Ronaldo dobrý, člověk nikdy neví, co se stane zítra. Žiji v současnosti, v tomto momentu. Teď se cítím dobře. Jsem šťastný, prožívám hezké životní období. Doufám, že budu moci hrát ještě mnoho let."

Ne všechno je ovšem tak růžové, jak se může zdát. Stará dáma se aktuálně v ligové tabulce nachází až pod místy zajišťujícími účast v Lize mistrů a na vedoucí AC Milán ztrácí deset bodů. Velké mínus vidí Ronaldo v absenci fanoušků.

Nerad hraji na stadionech bez diváků. Je to jako byste šli do cirkusu, kde ale chybí klauni. Věřím, že brzy bude možné otevřít brány stadionů. Zatím s tím musíme žít a respektovat pravidla. Bez fandů se mi to však skutečně nelíbí," uzavřel pětinásobný vítěz Zlatého míče rozhovor vysílaný anglickou televizní stanici.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
vrana17 - 04.01. Odpovědět

Čas porazí každého CR7.

vrana17
COKO - 31.12. Odpovědět

S jeho fyzičkou to zvládne v pohodě. Nicméně už teď si můžeme s jistotou vsadit na to, kdo bude nejlepším hráčem turnaje, když to mají v rukou šejci u kterých je Ronaldo tak oblíbený

COKO
Reklama
Reklama
Nejnovější články