Zpět na » Serie A » V Serii A se kuje rošáda útočníků. Zahrnuty jsou Neapol, AS Řím i Juventus

Serie A - V Serii A se kuje rošáda útočníků. Zahrnuty jsou Neapol, AS Řím i Juventus

V Serii A se kuje rošáda útočníků. Zahrnuty jsou Neapol, AS Řím i Juventus © Corriere dello Sport - Milik s Džekem setrvají v Serii A, údajně ale změní chlebodárce

0

Líbilo se

15.09. - Na Apeninském poloostrově se možná v nadcházejících dnech odehraje zajímavý přestupní kolotoč. Zatím do něj nasedla Neapol s římským AS, v případě úspěšné dohody mezi těmito dvěma kluby se pak s velkou pravděpodobností přidá i Juventus Turín. Pokud by vše klaplo, nová angažmá by si našli dva kanonýři světové třídy, Arkadiusz Milik a Edin Džeko.

S informací přišel Fabrizio Romano, novinář italské odnože Sky Sport a nejlépe informovaný člověk na poli tamních transferů. Podle něj už Neapol odkývala AS Řím nabídku na svého útočníka Arkadiusze Milika, kterého se chtěla vzdát již delší dobu. Jižanský klub se spokojil s finanční kompenzací 25 miliónů euro s dalšími aplikovatelnými bonusy.

Důležité rozhodnutí ale teď stojí právě před polským forvardem. Ten si totiž dosud není jistý, zda skutečně chce měnit dres. Závisí na něm přitom také osud dalšího výrazného snajpra Serie A. Edinu Džekovi by totiž příchod hráče pro totožnou pozici umožnil odejít do Juve, jež po propuštění Gonzala Higuaína shání nového ofenzivního kumpána vedle Ronalda s Dybalou.

Ještě během letních prázdnin se ovšem spekulovalo o docela poupravené verzi příběhu. Stará dáma se tehdy pokoušela zlanařit přímo Milika, nakonec ale od vyjednávání odstoupila a přenechala jeho odkup jiným.

Faktem je, že kapitán bosenské reprezentace je na půdě Serie A podstatně ozkoušenější. Za AS odkopal 34letý obr 222 zápasů, které okořenil 106 vstřelenými brankami a neméně úctyhodnými 50 asistencemi. V porovnání s polským konkurentem, jenž do této chvíli vsítil v italské lize „jen" 48 gólů ve 122 utkáních, je ale o celých osm let starší a tím pádem podstatně méně perspektivnější.

Vojt?ch Olšr / Fabrizio Romano, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články