Zpět na » Serie A » AC Milán zrušilo příchod nového trenéra. Pioli podepsal dvouletý kontrakt

Serie A - AC Milán zrušilo příchod nového trenéra. Pioli podepsal dvouletý kontrakt

AC Milán zrušilo příchod nového trenéra. Pioli podepsal dvouletý kontrakt © 90min.com - Stefano Pioli se pomalu stává pro fandy AC hrdinou

0

Líbilo se

23.07. - V červeno-černé části Milána se měli dít po sezóně velké věci. Vedení AC již během nucené koronavirové přestávky intenzivně vyjednávalo s Ralfem Ragnickem, který se by se krom trenérského postu u prvního týmu ujal rovněž pozice technického ředitele. Tato dohoda ovšem s největší pravděpodobností padá. Rossoneri přehodnotili svůj postoj vůči stávajícímu kouči Stefanu Piolimu a prodloužili mu smlouvu na další dvě sezóny.

Příznivci tradičního celku by z klubové historie jistě rádi vymazali úvodní polovinu letošního ročníku. Letní akvizice v osobě stratéga Marca Giampaola hrubě nevyšla a náročný fanouškovský tábor si již po sedmi kolech Serie A musel zvykat na nového trenéra. Ani Pioli ovšem na tým neměl okamžitý pozitivní efekt. Výrazné zlepšení výkonnosti přišlo se začátkem kalendářního roku, za což lze do jisté míry vděčit i návratu Zlatan Ibrahimoviće.

Opravdový skok v konzistentnosti výsledků pak nastal po restartu italských ligových soutěží. AC Milán muselo naposledy skousnout hořkost porážky 8. března. Od té doby zaznamenali Pioliho svěřenci posun z deváté na šestou příčku, která již zajišťuje účast ve kvalifikačních bojích o Evropskou ligu.

Americké majitele definitivně přesvědčilo úterní vítězství na půdě kousavého Sassuola, jež dvěma góly zařídil právě Ibrahimović. Rozšířením spolupráce se Stefanem Piolim se navíc předešlo komplikovanějším zákulisním sporům kupříkladu s klubovou legendou Paolem Maldinim. Jeho pozici technického ředitele totiž původně měl Ragnick převzít.

Tým z města módy se nyní musí soustředit na zbylá tři kola Serie A. Účast v Lize mistrů už sice s desetibodovým mankem dostižná není, na páté AS Řím ovšem ztrácí jen dva body. Zespodu ještě na AC tlačí Neapol. Milánští borci mají ve zbývajícím programu domácí duel s Atalantou, výjezd na Sampdorii a závěrečné utkání proti Cagliari, opět před vylidněnými tribunami San Sira.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články