Zpět na » Serie A » Neapol se nejspíše zbaví hvězdy, která nenaplnila očekávání. Milióny už připravují Juventus či Atlético

Serie A - Neapol se nejspíše zbaví hvězdy, která nenaplnila očekávání. Milióny už připravují Juventus či Atlético

Neapol se nejspíše zbaví hvězdy, která nenaplnila očekávání. Milióny už připravují Juventus či Atlético © 90min.com - Převleče Milik přes léto dres?

0

Líbilo se

14.07. - Představitelé neapolského klubu viděli v Arkadiuszi Milikovi nástupce Gonzala Higuaína. Ačkoliv polský forvard během své jihoitalské mise ukázal záblesky svého střeleckého talentu, na stadionu San Paolo nikdy zcela nepřesvědčil zdejší náročné fandy. Se začínajícím letním přestupním obdobím se zdá stále pravděpodobnější jeho odchod na jinou adresu. Údajní zájemci ovšem patří mezi opravdovou fotbalovou smetánku.

Spekulace pocházející z dílny renomovaného italského webu Calciomercato posuzují za největšího adepta na zisk Milikova podpisu Juventus. Turínský gigant se podle všeho shání po rezervním útočníkovi, který by představoval důstojný záskok za Dybalu, Ronaldu či výše zmiňovaného Higuaína. Pokud ale Stará dáma opravdu chce obohatit svůj kádr o 186 centimetrů vysokého útočníka, z kasičky prý bude muset vytáhnout nejméně 30 miliónů eur.

Vládnoucím klubem Serie A ovšem výčet možných kupců nekončí. Šanci na oživení kariéry Milikovi nabízí rovněž Atlético Madrid, jež nutně potřebuje okysličit své ofenzivní řady. Dalšími v řadě mají být Tottenham či AS Řím.

Tvrdit, že rodák z města Tychy ve službách Neapole pohořel, by přitom bylo přehnané a vůči odchovanci Rózwoje Katowice značně neférové. 47 gólů ve 117 soutěžních utkáních, to není žádný propadák. Jen kontroverzní majitel klubu Aurelio de Laurentiis si od zraněními sužovaného snajpra sliboval ještě konzistentnější výkony. I proto mu stále nenabídnul prodloužení stávající smlouvy do června roku 2021.

Původně patřil dnes již šestadvacetiletý reprezentant mezi největší přísliby polské kopané. Jako teenager se ovšem neprosadil v Bayeru Leverkusen ani na hostování do Augsburgu. Průlomové pro něj byly sezóny 2014/15 a následující 2015/16, kdy si skrze povedené angažmá v Ajaxu Amsterdam vystřílel přestup do Neapole. Partenopei za něj tehdy vyskládali 32 miliónů eur.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články