Zpět na » Serie A » Ibra buď hraje, aby vyhrál, nebo zůstane doma, řekl samozvaný spasitel AC Milán

Serie A - Ibra buď hraje, aby vyhrál, nebo zůstane doma, řekl samozvaný spasitel AC Milán

Ibra buď hraje, aby vyhrál, nebo zůstane doma, řekl samozvaný spasitel AC Milán © sempremilan.com - Zlatan Ibrahimović neví, jestli mu stávající AC Milán má co nabídnout

0

Líbilo se

10.07. - Zlatan Ibrahimović, to jest jméno opředené spoustou fotbalových legend a bájí. Bezmála dva metry měřící forvard s ikonickým culíkem se v lednu rozhodl vrátit z Los Angeles Galaxy zpět na starý kontinent. Dal si za cíl vytáhnout svůj někdejší klub AC Milán z bryndy. Do určité míry se mu to povedlo, jeho budoucnost na San Siru ovšem zůstává i přesto nejistá.

Množství osobností z nejvyšších pater světové kopané už mluvilo o Švédově úžasné vítězné mentalitě, s jejíž pomocí je schopen pozvednout výkon celého mužstva. Stejný efekt měl přinejmenším dle slov hlavního trenéra Stefana Piolihotaké po svém comebacku do kádru Rossoneri.

I přes katastrofální první polovinu sezóny se ještě AC pokouší zaútočit na příčky zajišťující pohárovou Evropu. Podstatné zlepšení herního projevu dosvědčuje úterní výhra 4:2 nad úřadujícím mistrem z Turína. Juventus vedl ještě v šedesáté minutě o dva góly, potom ale k obratu zavelel proměněnou penaltou a asistencí právě Zlatan. Další dvě trefy svých kolegů už sledoval pohledem pyšného táty z lavičky.

Ibra hraje pro vítězství, nebo zůstává doma. Všichni okolo mi tvrdili, že ukončit kariéru v Americe je příliš snadné. Tak jsem se vrátil do Milána. Jsem tady čistě pro svou vášeň, kopu v podstatě zadarmo. Situace s COVID-19 mi možná chtěla naznačit, abych pověsil kopačky na hřebík, ale já to přečkal," řekl rodák z Malmö v rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport.

Zlatan po svém návratu na San Siro

Uvidíme, jak se budu cítit za dva měsíce. Také záleží na dění v klubu. Ale, když mám být upřímný, pokud se poměry tady nezmění, v AC mě příští ročník nejspíše neuvidíte."

Já nejsem hráč na úrovni Evropské ligy. Stejně tak ani Milán nenáleží do Evropské ligy. Vedení jsem se svěřil, že toto v mých očích není ta ambiciózní organizace, kterou si pamatuji ze svého prvního angažmá. Ale musíme dělat vše, co momentálně je v našich silách," prohlásil ohledně údajné ostré výměny názory s výkonným ředitelem Ivanem Gazidisem po prohraném semifinále Coppa Italia.

Médii se to ovšem hemží i jinými spekulacemi kolem tradičního celku, který za svou existenci už sedmkrát ovládnul Ligu mistrů. Bývalý kouč Lipska Ralf Ragnick se má prý chopit prvního týmu a zároveň nahradit Paola Maldiniho na postu technického ředitele.

Hvězdný Ibrahimović se k tématu pochopitelně vyjádřil po svém: „Kdo to je Ragnick? Vůbec netuším, o koho se jedná."

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články