Zpět na » Serie A » Nedělní výsledky 20. kola Serie A

Serie A - Nedělní výsledky 20. kola Serie A

0

21.01. - Aktualizováno! Inter opět zvýšil svůj náskok v čele tabulky na ostatní soupeře. Fotbalisté nerazzurri pokořili Fiorentinu 3:1, zatímco druhý AS Řím pouze remizoval v Livornu. V dobrém světle se ve 20. kole ukázali čerstvé posily - např. Rossi z Parmy nebo Wilhelmsson z AS Říma. Hned k několika zajímavým změnám došlo na brankářských postech.

Livorno - AS Řím 1:1 (22' Lucarelli pen. - 74' Totti)

V brance Livorna dnes nenastoupil bývalý hráč římského AS, Amelia, ale jeho náhradník Manitta. Římané nasadili do hry od první minuty Ĺ véda Wilhelmssona. Na gólový moment čekali diváci do 22. minuty. Lucarelli byl ve velkém vápně nedovoleně zastaven Ferrarim a rozhodčí Ayroldi ukázal na značku pokutového kopu. Sám postižený Lucarelli poslal míč za Doniho záda. Po půlhodině hry vystrašil kouče Arrigoniho Manitta, jenž si po jednom z ostřejších zákroků vyžádal lékařské ošetření. Po chvíli se ovšem brankář postavil zpět mezi tyče. Po zbytek první půle giallorossi dostali domácí mužstvo pod tlak, skórovat se jim však nepovedlo. Pasivní Toskánci odolávali až do 74. minuty. Tehdy Wilhelmsson naservíroval míč Tottimu a nejlepší střelec ligy vyrovnal na konečných 1:1. V nastavení Totti neovládl své nervy a oplácení Galanteho faulu bylo odměněno červenou kartou. Skutečnost, že Francesco dnes dosáhl 138. branky a mezi aktivními hráči se dotáhl na Chiesu, je pro římského kapitána pouze slabou náplastí.

Livorno: Manitta; Grandoni, Kuffour, Galante; Pfertzel, Morrone, Passoni, A Filippini, Pasquale; Paulinho (Bakayoko 58') (Rezaei 88'); Lucarelli
AS Řím: Doni; Panucci, Ferrari (Tavano 58'), Mexes, Tonetto; Perrotta, Chivu; Wilhelmsson, Taddei (Vucinic 85'), Mancini (Cassetti 89'); Totti 92' ČK
Rozhodčí: Ayroldi

Parma - Torino 1:0
(74' G. Rossi)

Parma představila proti Turínu posilu z britských ostrovů, Giuseppeho Rossiho. V bráně hostů možná některé z přítomných překvapovala přítomnost Maxe Taibiho. Tu si lze ovšem jednoduše vysvětlit vyloučením jedničky Abbiatiho v minulém kole. První půle nabídla dobrou podívanou, která rozhodně neodpovídala postavení obou týmů v dolní polovině tabulky. Gólu se do poločasu diváci nedočkali. Potěšeni však mohli být aktivitou již zmiňovaného Rossiho. Právě devatenáctiletý mladík poslal domácí do vedení. V 74. minutě se po Castelliniho centru nejlépe zorientoval v klubku hráčů před gólmanem Taibim a poslal míč do sítě. Rossiho gól nakonec rozhodl zápas.

Parma: Bucci; Paci, Couto, Perna; Ferronetti, Grella, Bolano (Dessena 75'), Castellini; Morfeo; Rossi (Muslimovic 83'), Budan
Torino: Taibi; Brevi, Cioffi, Franceschini; Comotto, Barone (Abbruscato 73'), De Ascentis, Balestri; Rosina, Fiore (Gallo 70'); Muzzi (Stellone 70')
Rozhodčí: Mazzoleni

Empoli - Sampdoria 2:0 (56' Saudati pen., 87' Matteini)

Při pohledu na rozestavení obou týmů po úvodním hvizdu nejvíce překvapilo zařazení kanonýra Dorie, Quagliarelly, do středu pole. Postavení týmů v tabulce (Empoli bylo před zápasem sedmé, Sampdoria osmá) slibovalo vyrovnanou podívanou. Nejvzrušujícím momentem prvního dějství byla Almironova hlavička, která orazítkovala tyč. Tyčka však do pozápasových statistik započítána nebude, protože sudí Marelli přerušil hru kvůli faulu argentinského středopolaře. V úvodu druhé půle Flachi ve velké šanci zamířil pouze do konstrukce Ballihiho svatyně. Gól jako první oslavovali domácí. V 56. minutě skóroval z penalty Saudati po Salově faulu na Vannucchiho. Za vyrovnáním táhl své spoluhráče zejména Quagliarella. Dvakrát se sám dostal k zakončení, ovšem bez úspěchu. V 78. minutě skvěle poslal do šance Oliveru, jehož šanci zmařil správně načasovaným vyběhnutím Balli. V 87. minutě pojistil domácím vítězství Matteiny po Parolově hrubce.

Empoli:
Balli; Raggi, Pratali, Marzoratti, Lucchini (Ascoli 59'); Busce', Almiron, Moro, Vannucchi; Pozzi (Vanigli 81'), Saudati (Matteini 63')
Sampdoria: Zotti, Maggio, Sala, Accardi, Zenoni; Quagliarella, Palombo, Del Vecchio (Parola 59'), Franceschini (Olivera 76'); Flachi, Bazzani (Bonazzoli 68')
Rozhodčí: Marelli

Udinese - Messina 1:0 (76' Iaquinta)

Zápas Udine byl pro sportovní novináře zajímavý z toho hlediska, že Messina poprvé v sezóně nastoupila bez gólmana Storariho, který odešel do milánského AC. Nutno dodat, že Storari podával v dresu sicilského klubu výborné výkony a byl asi nejužitečnějším hráčem týmu. Messinský kouč Giordano postavil do brány Caglioniho. Paoletti, který v týdnu na Sicílii zamířil právě z Udine, zůstal na lavičce. Udinese s novým koučem Malesanim otevřelo skóre až v 76. minutě. Hosty pokořil hlavičkou Iaquinta a rozhodl tak utkání.

Udinese: De Sanctis; Coda, Natali, Zapata; Zenoni, Pinzi, Obodo (Barreto 62'), Muntari, Motta (Siqueira 70'); Di Natale (D'Agostino 89'), Iaquinta
Messina: Caglioni; Rea (Lavecchia 85'), Zanchi, Zoro; Giallombardo, Cordova, De Vezze, Masiello; Alvarez, Iliev; Di Napoli
Rozhodčí: Ciampi

Catania - Cagliari 0:1 (8' Suazo pen.)

Catania pomalu začíná ztrácet dech a s ním i body. Její zápas s Cagliari rozhodla jediná branka. Dosáhl ji hostující kanonýr Suazo už v osmé minutě, kdy z penalty překoval domácího brankáře Pantanelliho. Catania se tak tabulkou propadá a ze šance na ligu mistrů se pomalu stává sen.

Catania: Pantanelli; Silvestri (Lucenti 76'), Sottil, Minelli, Vargas; Edusei, Izco (Rossini 82'), Baiocco; Mascara, G Colucci (Corona 58'), Spinesi
Cagliari: Fortin; Pisano, Lopez, Bianco, Agostini; Marchini (Bizera 77'), Conti, L Colucci; Langella (D'Agostino 55'), Capone (Pepe 64'), Suazo
Rozhodčí: Rosetti

Siena - Chievo 2:1 (62' Antonini, 66' Portanova - 25' Brighi)

Hosté z Verony začali zápas přímo skvěle a byli aktivnější. Odměnou jim byl vedoucí gól Mattea Brighiho, který jim zajistil vedení po prvním poločase. Sienští ale do druhého poločasu jako vyměnění a svého soupeře přehrávali. Výsledek se jim nakonec podařilo otočit během pouhých šesti minut. Brankami Antoniniho a Portanovi otočili na konečných 2-1.

Siena: Manninger; Bertotto, Portanova, Rinaudo; Molinaro, Vergassola, Codrea, Antonini; Locatelli (Cozza 46'); Frick (Brevi 87'), Corvia (Chiesa 46')
Chievo: Sicignano; Malagò, Mandelli, D'Anna, Marchese; Sammarco, Italiano (Marcolini 64'), Brighi, Semioli (Cossato 82'); Bogdani, Pellissier (Obinna 65')
Rozhodčí: Gervasoni

Inter - Fiorentina 3:1 (19' Stankovic, 24' Adriano, 71' Ibrahimovic - 5' Toni)

Fiorentina dokázala doma Inter překvapit v úvodu s hned v páté minutě z první akce zápasu se trefil Luca Toni. Bohužel ze strany Fiorentiny to bylo vše a Inter převzal otěže zápasu. Ještě do poločasu pak skóre otočili Stankovič a znovuzrozený Adriano. Inter hrál skvěle i ve druhé půli a potvrzoval, že je oprávněně lídrem tabulky. Další branku pak přidal Ibrahimovič a Inter si tak připsal další tři body do tabulky.

Inter: Toldo; Maicon, Materazzi, Burdisso, Maxwell (Cordoba 69'); Zanetti, Cambiasso, Vieira, Stankovic (Dacourt 82'); Ibrahimovic, Adriano (Crespo 88')
Fiorentina: Frey; Potenza, Dainelli, Gamberini, Pasqual; Liverani (Pazzini 30'), Donadel, Blasi (Reginaldo 62'), Gobbi (Montolivo 75'), Jorgensen; Toni
Rozhodčí: Morganti

Lazio - AC Milán 0:0

Zvučnost jmen aktérů nedělní dohrávky slibovala velkou podívanou. Přítomní diváci však zažili zklamání. První půle byla na gólové šance velmi chudá. V závěru poločasu proti Rocchiho střele pohotově zasáhl brankář Dida a zneškodnil tak nejnebezpečnější akci, která byla před přestávkou k vidění. Dida se vrátil na ligový trávník po dvouměsíční pauze. Brazilcův sok Peruzzi odstoupil ve druhé půli ze hry kvůli žaludečním potížím a nahradil jej Ballotta, historicky nejstarší hráč v Serii A. Ani aktivní Kaká nedokázal pokořit gólové prokletí a soupeři se rozešli smírně. Pouze v Reggiu di Calabria a v Římě se ve 20. kole diváci nedočkali branky. Biancocelesti nadále čekají na svoji první výhru nad Milánem na Olympijském stadiónu od února 1998.

Lazio: Peruzzi (Ballotta 46'); Behrami (Belleri 80'), Siviglia, Cribari, Zauri; Mudingayi, Ledesma, Mutarelli; Mauri; Rocchi, Pandev (Foggia 86')
AC Milán: Dida; Cafu, Bonera, Maldini, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Brocchi (Ambrosini 82'); Seedorf, Kakà; Gilardino (Inzaghi 80')
Rozhodčí: Saccani