Zpět na » Serie A » Hakimi je oficiálně hráčem Interu. Real za něj vyinkasuje až 45 miliónů eur

Serie A - Hakimi je oficiálně hráčem Interu. Real za něj vyinkasuje až 45 miliónů eur

Hakimi je oficiálně hráčem Interu. Real za něj vyinkasuje až 45 miliónů eur © 90min.com - Achraf Hakimi skončil jak v Dortmundu, tak v Realu Madrid

2

Líbilo se

02.07. - Po týdnech nejistoty se přestupová spekulace mění v realitu. Achraf Hakimi definitivně opouští svůj mateřský Real Madrid, odkud zamířil do Interu Milán. Informaci potvrdily na svých webových stránkách oba zainteresované kluby. Královský celek si vyjednal finanční kompenzaci v hodnotě 40 miliónů eur, ke kterým posléze může přibýt ještě dalších pět miliónů v bonusech.

Když Hakimi v létě roku 2018 odešel na dvouleté hostování do Borussie Dortmund, asi málokdo si mohl představovat, jak rychlého spádu nabere budoucnost 21letého marockého reprezentanta. Pravý bek, jenž však je schopen zaskočit také v záloze, ve Vestfálsku obrovsky vyrostl. BVB ovšem kvůli absenci opce na trvalý přesun nemohlo konkurovat ekonomické síle jiných zájemců.

Rodák z Madridu se předevčírem vrátil do kádru vedoucího týmu Primera División. Jeho papíry však ve španělské metropoli nevydržely dlouho. Šance se totiž chopil milánský Inter, který na dohodě pracoval delší dobu. Včera už po internetu kolovaly fotky Hakimiho na zdravotní prohlídce u nového zaměstnavatele.

Internazionale už se svou novou akvizicí chlubí na internetových stránkách

Jako správné se ukázaly také odhady kolem přestupní částky. Suma 40 miliónů eur s potenciálním pětimiliónovým přídavkem, to z pohledu italského giganta není špatný obchod. Hakimiho odhadovaná tržní hodnota totiž činí až 55 miliónů. Na výsledném snížení se pravděpodobně podílela koronavirová krize a fakt, že bleskově rychlý fotbalista měl na Santiago Bernabéu platný kontrakt jen do roku 2022.

Jeden z nejslibnějších krajních obránců současnosti, který se k Interu smluvně zavázal na pět následujících sezón, letos zažil průlomovou sezónu. Na první ročník v dresu Borussie navázal dalšími skvělými výkony, jež navíc okořenil příspěvkem v podobě devíti soutěžních gólů a deseti asistencí.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
F4BRE - 03.07. Odpovědět

Voklikou do Barcy

F4BRE
Forte02 - 03.07. Odpovědět

To není ten tip člověka co Barca bere Smajlík 3

Forte02
Forte02 - 02.07. Odpovědět

Moc dobrý kauf pro Inter

Forte02

Myslím, že on by byl dobrý pro většinu top týmu. Skvělej hráč na to kolik mu je.

Messi777
Reklama
Reklama
Nejnovější články