Zpět na » Serie A » Ibrahimovićova budoucnost se momentálně neřeší, zní z AC Milán

Serie A - Ibrahimovićova budoucnost se momentálně neřeší, zní z AC Milán

Ibrahimovićova budoucnost se momentálně neřeší, zní z AC Milán © 90min.com - Zlatan Ibrahimović neví, zda prodlouží své angažmá na San Siru

0

Líbilo se

24.06. - Zlatanovým návratem žila v lednu celá Itálie, ne-li dokonce Evropa. Hvězdný Švéd na Apeninském poloostrově dříve zářil jako střelec Juventusu Turín, Interu Milán či konkurenčního AC a v Serii A si vydobyl patřičný respekt. Během uplynulého půlroku ovšem Ibrahimović úplně nepřesvědčil a vedení Rossoneri stále neví, jestli s ním má prodloužit spolupráci.

Kalendářní roky 2018 a 2019 strávil za oceánem. V dresu Los Angeles Galaxy udivoval svými střeleckými schopnostmi, které evidentně nehodlá ztratit dříve než po čtyřicítce. Většina fotbalových expertů predikovala, že v MLS ukončí kariéru, 195 centimetrů vysoký forvard ale podobné spekulace rázně zamítnul.

Aby se 38letý fotbalista ještě vrátil z USA zpátky do jednoho z největších klubů starého kontinentu, to je vskutku ojedinělý případ. Dlouhodobě tápající AC Milán dalo významné osobnosti světové kopané velkou důvěru. Přímo na trávníku ovšem jeho příchod zatím neměl zcela kýžený efekt.

Během deseti soutěžních utkání zaznamenal Ibrahimović čtyři góly a jednu asistenci. Statistika to sice není špatná, přičteme-li navíc 5.8 vyhraných hlavičkových soubojů na zápas, formu svého celku však úplně stabilizovat nedokázal. Umístit se na pohárových příčkách bude pro tým ze San Sira ještě velmi složité.

Ibrahimović je zkrátka šampión. Tým se s jeho přestupem zvednul, ale na konci sezóny si budeme muset sednout a celou věc i s ním prodiskutovat. Chtěl AC pomoci z těžkého období. Jedná se o fenomenálního hráče, který by vylepšil jakýkoliv mančaft," řekl pro Sky Sport Italia ředitel fotbalového oddělení klubu Frederic Massara.

Značnou komplikaci znamenalo pro trenéra Stefana Pioliho nedávné zranění rodáka z Malmö. Ibrahimović si zdravotní potíže přivodil koncem května, kdy se italské celky začínaly připravovat na restart Serie A. Natažené lýtko už ale podle všeho téměr vyléčil a na víkendový duel s AS Řím by tak mohl k dispozici alespoň jako náhradník. Stávající smlouva mu přitom vyprší již 30. června, se zaměstnavatelem se totiž zatím nedohodnul ani na krátkodobém prodloužení do konce sezóny.

Vojt?ch Olšr / beinsports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články