Zpět na » Serie A » Změna scénáře: Inter hodlá Lautara udržet, Barceloně nezbývá než zaplatit výstupní klauzuli

Serie A - Změna scénáře: Inter hodlá Lautara udržet, Barceloně nezbývá než zaplatit výstupní klauzuli

Změna scénáře: Inter hodlá Lautara udržet, Barceloně nezbývá než zaplatit výstupní klauzuli © goal.com - Lautaro Martínez možná v Interu setrvá

0

Líbilo se

28.05. - Před nadcházejícím přestupním oknem byste jen stěží hledali propíranější ságu. Útočník Lautaro Martínez už byl podle mnohých jednou nohou v Barceloně, která se s Interem blížila finální dohodě. Spekulace ovšem do značné míry vyvrátil sportovní ředitel milánského klubu Piero Ausilio.

Jako hlavní přestupní cíl si pro toto léto Katalánci jasně stanovili Martíneze. Útok Blaugranas potřebuje nutně osvěžit a mladý dravec by strádající ofenzívě mohl pomoci. Zpočátku se navíc zdál být cenově dostupnější než křídelník PSG Neymar, realita je však jiná.

Zahraniční zdroje zkoumaly různé varianty. Nejčastěji se mluvilo o dohodě zahrnující peněžní kompenzaci i hráčskou výměnu. Astronomická výkupní klauzule v hodnotě 110 miliónů eur, kterou má argentinský forvard ve smlouvě, se během ekonomické krize vůbec neřešila. Pro Barcelonu ale riskantní investice představuje poslední naději.

Co se Martíneze týče, jediná cesta, jak jej získat, vede přes aktivaci klauzule v jeho kontraktu,” řekl stávající šéf dvacetidvouletého snajpra Ausilio pro Sky Italia. „Všichni o té doložce vědí, není důvod ji skrývat. Vyprší 15. července, takže potenciální zájemci musejí jednat rychle.

Lautaro je stěžejním článkem mužstva a na San Siru má platnou smlouvu ještě tři roky, na to nezapomínejme. Inter nemůže prodávat své nejdůležitější hráče. Naším záměrem je si takové fotbalisty nechat a postupně kolem nich zesilovat zbytek kádru.

Ředitel sportovního odvětví Nerazzuri však zároveň potvrdil, že s katalánským velkoklubem skutečně jedná o Martínezově prodeji. „Kontaktovalo nás spoustu klubů, ale Barcelona je nejvytrvalejší. Máme s nimi dobré vztahy, ale i přesto dobře vědí, že se nechceme zbavovat podobných hráčů,” uzavřel Ausilio.

Lautaro se letos skvělými výkony zařadil mezi stěžejní postavy Internazionale. Po boku útočného parťáka Romela Lukaka se blýskl jedenácti ligovými góly, přičemž dalších pět přesných zásahů přidal v Lize mistrů.

Vojt?ch Olšr / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
pentoe - 28.05. Odpovědět

Kurzové sázení - Fotbal - Stolní tenis - Tenis - 100% spolehlivé informace.

https://netese.blogspot.cz/

pentoe
cukr - 28.05. Odpovědět

100%? Tak to beru

cukr
Wazz - 28.05. Odpovědět

Smajlík 2 katalánci zase chtěli šmelit podpultovky jak s Neymarem a Inter se jim na tu křivárnu vysral no..jestli by nějakej klub měl dostat ban za finanční fair play tak po City a PSG právě Barcelona co domrdala trh snad ještě hůř jak tenkrát chelsea

Wazz
cukr - 28.05. Odpovědět

Nechceš si to už hodin u nejbližšího stromu?

cukr
Wazz - 29.05. Odpovědět

tam už visí fanoušci katalanské žumpy co měli rozum

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články