Zpět na » Serie A » Jedenáctka 19. kola Serie A

Serie A - Jedenáctka 19. kola Serie A

0

17.01. - V nejlepší jedenáctce 19. kola Serie A mají po dvou zástupcích týmy Palerma, Bergama a Interu. Záložník Atalanty, Cristiano Doni, byl dokonce vybrán jako nejlepší hráč víkendu. O největší zklamání kola se postaral prezident Livorna Spinelli svým neprofesionálním chováním.

Hráč kola: Cristiano Doni

Doni se v zápase proti Livornu prosadil dvakrát. Ve 38. minutě po Zampagnově přihrávce pravačkou poslal Atalantu poprvé do vedení. Druhou trefu Doni přidal před odchodem do šaten. Před přestávkou Cristiano hlavou úspěšně zakončil Adrianův centr. Na kontě má devět gólů v této sezóně a zároveň již padesát branek v dresu Bergama. V 71. minutě nedělního utkání přenechal spokojený Doni své místo na hřišti Bombardinimu.

Zápas kola: AC Milán - Reggina 3:1

Po podzimní krizi milánského AC, která patřila k největším v posledních letech, se mužstvo rossoneri probralo. Narůstající pohodu v týmu potvrdil Ancelottiho výběr výhrou 3:1 nad Regginou. Milán rozradostnil domácí obecenstvo po trefách Pirla, Seedorfa a Gilardina. Na kvalitní podívané se podílel i soupeř. Mesto trefil tyč a klubový kanonýr Bianchi střelou ze třiceti metrů zakulatil počet letošních tref na deset. AC Milán prodloužil sérii utkání bez prohry na osm kol v řadě.

Zklamání kola: Aldo Spinelli

Prezident Livorna se zjevně nedokázal vyrovnat s vysokou prohrou svého týmu a s faktem, že toskánský klub čeká již sedm zápasů na výhru. Po debaklu 5:1 od Bergama odvolal Spinelli kouče Daniela Arrigoniho. Zároveň se pustil do ostré kritiky gólmana Ameliy, jemuž vyčítal, že se soustředí na zájem ostatních klubů o jeho služby a zanedbává služby pro Livorno. Spinellimu se taktéž nelíbila Ameliova prohlášení pro média. Gólman často hovořil o své blízké budoucnosti ve spojitosti s jiným klubem než s toskánským.

Prezidentovo počínání ovšem narazilo na odpor hráčů. Kanonýr Lucarelli, kterému se dostává významného respektu u fanoušků, se postavil za kouče Arrigoni. K "odboji" vůči Spinellimu se přirozeně přidal i gólman Amelia. Prezident byl pod hráčským tlakem donucen povolat trenéra Arrigoniho zpět ke kormidlu.

Tým kola: Atalanta Bergamo

Pět gólů nastřílených do sítě Livorna katapultovalo Atalantu do pozice týmu kola. Modročerní zejména zásluhou Cristiana Doniho urputně bojují o účast v evropských pohárech. Doni je ve výtečné formě a svými výkony si říká o návrat do reprezentace. Proti Livornu skóroval dvakrát. Autorská práva na další góly Bergama z nedělního zápasu vlastní Ventola, Donati a Ariatti.