Zpět na » Serie A » Stoper Koulibaly v Neapoli údajně podal žádost o odchod. Kdo by jej rád přivedl?

Serie A - Stoper Koulibaly v Neapoli údajně podal žádost o odchod. Kdo by jej rád přivedl?

Stoper Koulibaly v Neapoli údajně podal žádost o odchod. Kdo by jej rád přivedl? © Diario AS - Kalidou Koulibaly

2

Líbilo se

23.03. - Statný obránce patří už něco málo přes pět let k oporám základní sestavy Neapole. Na jihu Apeninského poloostrova prožil několik sezón, kdy jeho tým stíhal vedoucí Juventus, letos však Azzuri prožili hororový vstup a ani zlepšená hra pod koučem Gennarem Gattusem na titul zdaleka stačit nebude. Možná také proto požádal vedení o umístění na přestupní listinu.

Podle italského zdroje Il Mattino Koulibaly sdělil své rozhodnutí šéfovi klubu Aureliovi De Laurentiisovi v době celostátní karantény po telefonu. Odchodem by přitom francouzský rodák, který však dělá kapitána senegalské reprezentaci, hodně zkomplikoval život svému stávajícímu zaměstnavateli. Krom dalšího stopera světové třídy Konstantinose Manolase totiž v kádru chybí na tento post adekvátní náhrada.

Zájemců o služby 28letého hráče by se pochopitelně našlo hned několik. Nejúpěnlivějším se zdá být Manchester United, jenž Koulibalyho podpis málem ukořistil již v minulých letech. Red Devils navíc přes nadcházející přestupní okno chtějí definitivně dostavět mužstvo hodné boje o ty nejvyšší příčky.

Dalšími v řadě prý jsou zástupci francouzského PSG. Celek z hlavního města potřebuje nahradit stárnoucího Thiaga Silvu o něco mladším dirigentem defenzivní řady, který ovšem stále oplývá obrovskými zkušenostmi. Pravdou však zůstává, že již nyní mají obhájci titulu Ligue 1 k dispozici sedm stoperů, což už je samo o sobě příliš velké číslo.

Kalidou Koulibaly začínal se seniorským fotbalem v druholigových Métách, pořádnou šanci ale dostal až po přestupu do Genku. Následovalo stěhování do Neapole za pouhých osm miliónů eur, které asi Partenopei těžko mohli upotřebit lépe. Dnes činí tržní hodnota stěžejního zadáka 70 miliónů euro.

V probíhajícím ročníku stihl i vinou několika svalových zranění odehrát jen patnáct ligových zápasů a unikl mu také úvodní zápas osmifinále Ligy mistrů proti Barceloně. Na návrat do hry si teď bude muset i po doléčení zdravotních trablí počkat ještě déle. Naprostá většina soutěží napříč světěm je totiž pozastavena kvůli nebezpečnému síření nové nákazy koronavirem.

Vojt?ch Olšr / goal.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

United by rádi přivedli každého, teda aspoň podle médií, kde je pravda, to zatím nevíme

Tomguncz9

asi tak :) stejne tak barca :)

HyperioN
Wazz - 24.03. Odpovědět

tak narozdíl od arsenalu to většinou nejsou pouze spekulace...Kalidou je už delší dobu v hledáčku United..my nekupujemee nějaký no name africký puberťáky z frankfurtu u kterých není jistý ,že vůbec hrají fotbal nebo kolik jim je let.....

Wazz
Wazz - 24.03. Odpovědět

navíc i samotný Koulibaly má zájem hrát v United... Smajlík 7

Wazz
Kuzma - 23.03. Odpovědět

Kalidou a Harry ? Smajlík 9 Smajlík 9 Smajlík 9

Kuzma
Reklama
Reklama
Nejnovější články