Zpět na » Serie A » Arezzo se s pohárem loučí výhrou

Serie A - Arezzo se s pohárem loučí výhrou

0

18.01. - Poslední čtvrtfinálový duel Italského poháru skončil vítězstvím druholigového Arezza nad milánským AC. Z postupu se však zásluhou dvougolového náskoku z domácí půdy radují rossoneri. Arezzo dnes dokázalo pokořit Ancelottiho obranu pouze jednou.

Arezzo - AC Milán 1:0 (52' Floro Flores)

Na prvoligového soupeře se v Arezzu přišlo podívat devět tisíc fanoušků. Předposlední celek Serie B v odvetš nevzdal boj o postup. V 52. minutě Floro Flores poslal domácí do vedení. Milán měl tak v tuto chvíli pouze gólový náskok zásluhou domácího úspěchu v poměru 2:0. Smazání náskoku rossoneri měl na kopačce Goretti, ale trefil jen Didovo břevno. Arezzo sice zvítězilo 1:0, postupuje však Milán. Celé utkání odehrál český záložník Marek Jankulovski. Do statistik se zapsal ziskem žluté karty. Ancelottiho zajisté nepotěšilo duo Favalli - Ambrosini. Oba hráči museli opustit trávník kvůli zranění již v první půli. Milánský AC se v boji o finále střetne 24. a 31. ledna s týmem AS Řím.

Arezzo: Bremec; Capelli, Terra, Conte, Lombardi; Bricca, Roselli; Croce (74' Di Donato), Goretti (61' Martinetti), Cavagna; Floro Flores (68' Bondi)
AC Milán: Dida; Bonera, Simic, Costacurta, Favalli (21' Brocchi); Gourcuff, Gattuso, Ambrosini (37' Seedorf), Jankulovski; Inzaghi, Oliveira
Rozhodčí: Pantana