Zpět na » Serie A » Ronaldo skóroval pojedenácté v řadě, nedělní program narušila hrozba koronaviru

Serie A - Ronaldo skóroval pojedenácté v řadě, nedělní program narušila hrozba koronaviru

Ronaldo skóroval pojedenácté v řadě, nedělní program narušila hrozba koronaviru © skysports.com - Cristiano Ronaldo

0

23.02. - REVIEW Římské Lazio uspělo na půdě Janova a na Juventus stále ztrácí bod. Turínský gigant totiž znovu nezaváhal, pojedenácté v řadě skóroval Cristiano Ronaldo a vytvořil nový rekord. Nedělní program narušila hrozba koronaviru a hned čtyři zápasy byly odloženy.

SPAL 1:2 (0:1) Juventus

Branky: 69. Petagna z pen. - 39. Ronaldo, 61. Ramsey

První příležitost sobotního klání měli domácí, Petagna dobře prověřil Szczesného, ten ale míč zastavil před brankou. O minutu poté se na druhé straně po přistrčení Dybaly radoval Ronaldo, rozhodčí ale odmával ofsajd.

Po centru Sandra hlavičkoval Ramsey nad a lépe si následně nevedl ani Cuadrado. Na opačné straně hrozil především Petagna, jeho další pokus mířil nad branku.

Skóre tak otevřeli hosté. Kolmici Cuadrada dopravil do sítě tvrdou ranou nikým nechráněný Ronaldo a první půli tak ovládli hráči Staré dámy. Ronaldo navíc skóroval již v jedenáctém utkání v řadě a vytvořil tak nový rekord Serie A.

Cristiano Ronaldo, Juan Cuadrado - SPAL v Juventus - Serie A
Cristiano Ronaldo má v úvodu nového roku fantastickou formu (zdroj: zimbio.com)

Ihned po přestávce to Ronaldo zkoušel znovu, vynikající zákrok předvedl Berisha. Následně se nemusel namáhat, neboť pokusy Ramseyho a Cuadrada skončily nad.

Po hodině hry ovšem Dybala parádním pasem našel Aarona Ramseyho a ještě lepším lobem rozhodl o tom, že Juventus zůstane v čele i po pětadvacátém kole. Reakce domácích sice přišla brzy, po faulu v pokutovém území z penalty snížil Petagna.

Další příležitost už si ale domácí nevypracovali. Naopak druhou trefu mohl přidat Ronaldo, po dobré akci de Ligta trefil jen vnější stranu tyče.

Výsledky 25. kola italské Serie A:

Bologna - Udinese 1:1 (90+4. Palacio - 33. Okaka)
SPAL - Juventus 1:2 (69. Petagna z pen. - 39. Ronaldo, 61. Ramsey)
Fiorentina - AC Milán 1:1 (85. Pulgar z pen. - 56. Rebič)
Janov - Lazio 2:3 (57. Cassata, 90. Criscito z penalty - 2. Marušić, 51. Immobile, 71. Cataldi)

Atalanta - Sassuolo, Hellas Verona - Cagliari, Turín - Parma, Inter Milán - Sampdoria odloženo

Hrozba koronaviru odložila v italské Serii A už čtyři zápasy. Nakažených je na Apeninském poloostrově více než 100 osob a dva lidé zemřeli.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.