Zpět na » Serie A » Juventus už znovu vede sám, Lazio totiž otočilo šlágr s Interem

Serie A - Juventus už znovu vede sám, Lazio totiž otočilo šlágr s Interem

Juventus už znovu vede sám, Lazio totiž otočilo šlágr s Interem © zimbio.com - Ciro Immobile slaví gól do sítě Juventusu.

0

16.02. - REVIEW Římské Lazio je momentálně největším vyzyvatelem Juventusu v boji o Scudetto. Ve šlágru 24. kola totiž otočilo průběh s Interem, znovu přitom skóroval Ciro Immobile. To Cristiano Ronaldo Juventusu tentokrát scházel, doma proti Brescii ale jeho přítomnost nutná nebyla.

Juventus 2:0 (1:0) Brescia

Branky: 38. Dybala, 75. Cuadrado

Aleš Matějů a Jaromír Zmrhal odehráli v Turíně celé utkání, Cristiano Ronaldo se proti nim nicméně nepostavil, neboť od Maurizia Sarriho dostal volno.

Lídr italské ligy se ovšem v úvodu trápil a výraznou pomoc tak domácím zprostředkoval rozhodčí Chiffi, který v 37. minutě po druhé žluté kartě přísně vyloučil Ayého.

Následný přímý kop parádně zužitkoval Paulo Dybala a prakticky bylo po utkání. Skvělé zákroky poté předváděl Andrenacci, postupně si na něj nepřišli Dybala, Rugani a Bonucci.

Paulo Dybala - Juventus vs US Sassuolo - Serie A
Paulo Dybala byl znovu vidět. (zdroj: zimbio.com)

Druhé branky se tak domácí dočkali v 75. minutě. Cuadrado si vyměnil míč s Matuidim a Andrenacci tentokrát neměl nárok. Mautidiho patička navíc byla exkluzivní.

Branky se dočkal i Higuaín, rozhodčí mu ovšem radost rychle kvůli ofsajdu sebral. V té chvíli už byl na hřišti Giorgio Chiellini, který se vrátil půl roku po vážném zranění. Mrzet naopak domácí musí zranění Miralema Pjaniče, povinné tři body se ale zcela jistě počítají.

Lazio Řím 2:1 (0:1) Inter Milán

Branky: 50. z penalty Immobile, 69. Milinković-Savić - 44. Young

Šlágr kola ovládlo římské Lazio a na vedoucí Juventus ztrácí jediný bod. Už v deváté minutě se po ráně Milinkoviče-Saviče Padelli pouze ohlížel, míč ale skončil na horní tyči.

O devět minut později měl na noze branku Lukaku, Strakosha jeho pokus dokázal vyrazit na roh. Hosté se tak dočkali až v závěru první půle. Ránu Candrevy Strakosha jen vyrazil před sebe a ačkoliv Ashley Young pálil z velice těžké situace, volej trefil parádně.

Inter tak udeřil do šatny, ihned po návratu ale inkasoval. Rozhodčí odpískal spornou penaltu po zákroku de Vrije na Immobileho a sám faulovaný penaltu s přehledem proměnil.

Rozhodující úder přišel dvacet minut před koncem. Po rohovém kopu znovu domácí udělali v pokutovém území Interu obrovský průvan a ačkoliv Marušičovu ránu Brozovič fantasticky vykopl z brankové čáry, dorážku Milinkoviče-Saviče už nikdo vyrazit nedokázal. Padelli míč nezachytil a Lazio šlo do vedení.

Pojistku mohl přidat Immobile, Padelli předvedl vynikající zákrok. A také poté nejlepší střelec ligy nervózně sledoval, jak v dobré pozici Lukaku trefil pouze bránícího Acerbiho. Římané tak šlágr zvládli a reálně mohou uvažovat o Scudettu!

Kompletní výsledky 24. kola italské Serie A:

Lecce - SPAL 2:1 (41. Mancosu z penalty, 66. Majer - 48. Petagna)
Bologna - Janov 0:3 (28. Soumaoro, 44. Sanabria, 90. z penalty Criscito)
Atalanta - AS Řím 2:1 (50. Palomino, 59. Pašalić - 45. Džeko)
Udinese - Hellas Verona 0:0
Juventus - Brescia 2:0 (38. Dybala, 75. Cuadrado)
Sampdoria - Fiorentina 1:5 (90. Gabbiadini - 8. Thorsby vl., 18. z pen. a 57. Vlahović, 40. z pen. a 78. Chiesa)
Sassuolo - Parma 0:1 (25. Gervinho)
Cagliari - Neapol 0:1 (66. Mertens)
Lazio - Inter 2:1 (50. z penalty Immobile, 69. Milinković-Savić - 44. Young)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.