Zpět na » Serie A » Náš souboj s Laziem bude duel dvou outsiderů, prohlásil před nedělním kláním Conte

Serie A - Náš souboj s Laziem bude duel dvou outsiderů, prohlásil před nedělním kláním Conte

Náš souboj s Laziem bude duel dvou outsiderů, prohlásil před nedělním kláním Conte © Calcio Mercato - Antonio Conte

0

Líbilo se

15.02. - Letošní ročník Serie A se nese v naprosto odlišném duchu než posledních několik sezón. Po dlouhé době se obhajujícímu mistrovi Juventusu našla vytrvalá konkurence, která s ním ještě svede lítý boj o scudetto. Právě čtyřiadvacáté hrací kolo nám přinese vzájemné utkání prvního Interu s třetím Laziem.

V případě obou mančaftů se bavíme o historicky renomovaných značkách, v posledních letech se však ani jednomu výsledkově úplně nedařilo. Cestu zpět na vrchol mají na starost trenéři Antonio Conte z Interu Milánu a Simone Inzaghi ve službách Lazia Řím. Zejména první z nich podal na předzápasové tiskovce několik zajímavých odpovědí.

Určitě to bude obtížné utkání. Lazio je v Itálii zavedeným klubem a vrací se mezi nejlepší. Loni vyhrálo pohár, letos zase uspělo v superpoháru. Přes léto se jim podařilo udržet všechny klíčové hráče,” začal padesátiletý stratég.

Simone odvádí úžasnou práci, takže s jejich postupným růstem jsem počítal. Jasná vize a trpělivost se vedení vyplatila,” pokračoval bývalý kormidelník prvního týmu Chelsea, který nastoupil do svého stávajícího angažmá o tři roky později než Inzaghi. Ten vede Lazio jako hlavní trenér už od léta 2016.

Asi bych toto střetnutí popsal jako zápas dvou outsiderů. Nejlépe do vystihuje momentální poměry v italském fotbale. Obě strany si půjdou pro vítězství,” předpověděl Conte. Jeho Internazionale má na Lazio náskok jednoho bodu a dělí se o první příčku s Juventusem. Stará dáma se v neděli představí na vlastní půdě proti Brescii.

Ani Inzaghi na konferenci neopomněl význam utkání. „Hraje se samozřejmě o důležité tři body, pro nás ale nejsou rozhodující. Následovat bude ještě čtrnáct těžkých kol. Základem bude odstřihnout útočné duo Martínez, Lukaku,” naťukl zítřejší taktiku kouč týmu z hlavního města.

Zápas hracího víkendu Serie A začne psát svůj příběh zítra od 20:45. „Doufám, že to bude zábavný duel, zejména pro fanoušky. Srazí se dva týmy, které se pokusí toho druhého přehrát a zvítězit. Nechť vyhraje ten lepší,” uzavřel tiskovku Antonio Conte.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články