Zpět na » Serie A » Zadarmo přivést a draze prodat. Stane se Ramsey další obětí výdělečné přestupové politiky Juve?

Serie A - Zadarmo přivést a draze prodat. Stane se Ramsey další obětí výdělečné přestupové politiky Juve?

Zadarmo přivést a draze prodat. Stane se Ramsey další obětí výdělečné přestupové politiky Juve? © talkSPORT - Aaron Ramsey

1

Líbilo se

11.02. - Na jaře loňského roku se o tomto přesunu hojně diskutovalo. Italský Juventus Turín se dokázal nejrychleji zorientovat na trhu a ještě několik týdnů před koncem kontraktu Aarona Ramseyho v Arsenalu si zajistil služby waleského fotbalisty na čtyři nadcházející roky. Už před nejbližším přestupním oknem se však mluví o odchodu středopolaře.

Rodák z Caerphilly si sice připsal v černo-bílém dresu za dosavadní průběh ročníku 19 soutěžních startů, v nichž dokonce vstřelil dva góly, zejména v poslední době ale sbírá herní čas spíše po minutách. Mimo jiné kvůli častým zraněním se 29letý hráč nezdá být pevnou součástí základní jedenáctky pod vedením Maurizia Sarriho.

Juventus stálo angažování dlouholeté opory Arsenalu pouhých 3.6 miliónů eur, které přistály na účtě agentovi. Londýnský velkoklub až příliš dlouho váhal a záložníka s tržní hodnotou dosahující částky 40 miliónů eur si nechal utéci bez jakékoliv finanční kompenzace.

Nyní by si naopak mohla na Velšanovi pořádně přivydělat Stará dáma. Ta si pohrává s myšlenkou prodeje Ramseyho již v nejbližším možném termínu. V takovémto případě vyinkasuje přinejmenším výše zmiňovanou sumu 40 miliónů. A vážné zájemce rozhodně nebude obtížné najít.

Podobně naložilo Juve také s dalším tvůrcem hry Emre Canem. Ten se pod vrcholky Alp stěhoval jako volný hráč po štaci v Liverpoolu, ani on se ale v Serii A příliš nechytil. Vše vygradovalo, když kouč Sarri nezařadil německého fotbalistu na soupisku pro Ligu mistrů, a vedení italského hegemona v lednu vzalo zavděk prodejem Cana do Borussie Dortmund. Tu koupě přišla na 20 miliónů eur.

Jestli se pokusí turínský gigant vydělat také na Ramseym zatím není zcela jasné, podle webu Tuttosport se však jedná o zcela reálnou variantu. V osudu trojnásobného vítěze FA Cupu pochopitelně bude hrát významnou roli výkonnost ve zbytku probíhající sezóny a na nadcházejícím evropském šampionátu.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Forte02 - 12.02. Odpovědět

Ten neměl přijít. Není špatný ale je fakt jako skleněnka Smajlík 11

Forte02
Panyny - 11.02. Odpovědět

Canův podpisovej bonus byl 16 milionu eur, takže na něm vydělali hovno.

Panyny
Reklama
Reklama
Nejnovější články