Zpět na » Serie A » Ronaldo díky dvěma penaltám udržel Juventus v čele, Barák prožil vynikající debut

Serie A - Ronaldo díky dvěma penaltám udržel Juventus v čele, Barák prožil vynikající debut

Ronaldo díky dvěma penaltám udržel Juventus v čele, Barák prožil vynikající debut © zimbio.com - A zase ten Cristiano!

0

03.02. - REVIEW Cristiano Ronaldo proměnil dva pokutové kopy a Juventus doma bez problémů zdolal Fiorentinu. Druhý Inter nicméně nadále ztrácí jen tři body, těžký duel v Udine totiž zvládl. Skvělou premiéru v dresu Lecce prožil český záložník Antonín Barák, v Serii A se trefil po téměř dvou letech a pomohl k demolici turínského FC.

Juventus 3:0 (1:0) Fiorentina

Branky: 40. z penalty a 80. z penalty Ronaldo, 90+1- De Ligt

Juventus začal doma velice aktivně, byli to ale hosté s první vážnější situací. Ve 23. minutě se k zakončení patičkou dostal Cutrone a Szczesny musel vytáhnout skvělý zákrok.

Ve 38. minutě domácí reklamovali ruku Pezzelly v pokutovém území a rozhodčí jim po shlédnutí videa dal za pravdu. Cristiano Ronaldo přízemní bombou nedal Dragowskimu šanci a domácí vedli.

Po hodině hry měl na noze gól pro změnu Higuaín, Dragowski míč vytáhl mimo nebezpečí a dorážku Ronalda zblokoval jen z hostujících obránců.

Druhou branku tak dali domácí opět z penalty. Bentancur padl po souboji s hostujícím bekem a výsledkem byla sporná penalta. Cristiano Ronaldo nezaváhal a definitivně rozhodl.

Cristiano Ronaldo - Juventus v ACF Fiorentina - Serie A

V samotném závěru utkání rozehrál rohový kop Dybala, Ronaldo míč hlavou nezasáhl ideálně, ale De Ligt těsně za ním už ano. Stará dáma tak fialky zdolala 3:0 a zůstává v čele italské ligy.

Udinese 0:2 (0:0) Inter Milán

Branky: 64. a 71. z penalty Lukaku

Hned v závěsu ale zůstává Inter Milán. V Udinese to nicméně neměl vůbec jednoduché a góly střílel až poté, co ze hřiště odešel Christian Eriksen.

Inter Milán se v první půli k ničemu vážnějšímu nedostal, ihned po přestávce ale Musso střelu Younga jen vyrazil, Sema poslal míč přímo na nohu Esposita a mohlo být zle. Domácí ale měli štěstí, neboť se mladý útočník nečekané příležitosti zalekl.

Před hodinou hry stáhl Conte dvojici Esposito - Eriksen a na hřiště poslal Brozoviče a Sáncheze. A právě prvně jmenovaný po pěti minutách na hřišti poslal míč na Lukakua, který překvapil Mussa přízemní ranou. Belgický útočník tak poslal hosty do vedení.

Za šest minut navíc domácí gólman jasně podrazil unikajícího Sáncheze a výsledkem byl druhý gól belgického útočníka, tentokrát díky penaltě. V závěru mohl alespoň snížit Lasagna, míč z voleje ovšem poslal mimo. V Udine se tak raduje favorit.

Výsledky 22. kola italské Serie A:

Bologna - Brescia 2:1 (43. Orsolini, 89. Bani - 36. Torregrossa z penalty)
Cagliari - Parma 2:2 (19. Joao Pedro, 53. Simeone - 42. Kucka, 90+4. Cornelius)
Sassuolo - AS Řím 4:2 (7. a 16. Caputo, 26. Djuričić, 74. Boga - 55. Džeko, 72. Veretout z penalty)
Juventus - Fiorentina 3:0 (40. a 80. obě z penalty Ronaldo, 90+1. De Ligt)
AC Milán - Hellas 1:1 (29. Çalhanoğlu - 13. Faraoni)
Atalanta - Janov 2:2 (12. Tolói, 35. Iličić - 19. z penalty Criscito, 33. Sanabria)
Lazio - SPAL 5:1 (3. a 29. Immobile, 16. a 28. Caicedo, 58. Adekanye - 65. Missiroli)
Lecce - Turín FC 4:0 (11. Deiola, 19. Barák, 64. Falco, 78. z penalty Lapadula)
Udinese - Inter Milán 0:2 (64. a 71. z penalty Lukaku)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.