Zpět na » Serie A » Suso koketuje s odchodem z AC Milán. Klub zvažuje výměnu za Ündera

Serie A - Suso koketuje s odchodem z AC Milán. Klub zvažuje výměnu za Ündera

Suso koketuje s odchodem z AC Milán. Klub zvažuje výměnu za Ündera © Goal.com - Suso

1

Líbilo se

20.01. - Několik let byl Suso ústřední postavou Rossoneri a držel klub v těžkých dobách nad vodou. S příchodem nového trenéra Stefana Pioliho se však postavení španělského špílmachra podstatně změnilo. V základní jedenáctce už je pro něj jen stěží místo, jako reálná se tak jeví výměna za Cengize Ündera z AS Řím.

AC Milán si rozhodně neprochází nejjednodušším obdobím. Kvůli nedodržení finančních regulí UEFA jim byl pro letošní ročník odepřen start v Evropské lize, kvůli špatným výsledkům však je v ohrožení také kvalifikace do pohárových soutěží pro příští sezónu. Mančaftu ze San Sira momentálně náleží až osmé místo v Serii A.

Stabilní oporu týmu z města módy v posledních letech představoval jako jeden z mála právě Suso. Nevysoký španělský záložník, který jako se teenager neprosadil v Liverpoolu, ale reálně zvažuje odchod ze severu Itálie.

Zkušený kouč Pioli postupně přesedlal na formaci 4-4-2, v níž pro tvořivého křídelníka nezbývá místo. 26letý fotbalista odehrál v posledních třech utkáních proti Cagliari, Spalu a Udinese jen 28 minut proti druze jmenovanému celku, zbytek proseděl na lavičce.

Jako adekvátní náhrada se naopak vedení AC zdá Cengiz Ünder. Turecký reprezentant teprve před půl rokem oslavil 22. narozeniny, na Apeninském poloostrově už ale působí třetí sezónou. Většinu herního času ovšem stále dostává jako střídající hráč.

Přestože pro oba fotbalisty představuje ideální post pravé křídlo, jejich herní styly se podstatně liší. Zatímco Suso se mnohem raději stahuje do středu pole a pravidelně sčítá vysoký počet dotyků s míčem, Ünder je prototypem mnohem klasičtějšího křídla pilujícího kraj záložní linie.

Z potenciální výměny by profitovaly obě zainteresované strany. Ünder sice nedisponuje takovými zkušenostmi a zatím se nejedná o hotového hráče, na rozdíl od svého španělského protějšku však má podepsanou o rok déle trvající smlouvu až do června 2023.

Pravděpodobnosti uskutečnění dohody přidává také dlouhodobé zranění talentovaného Nicoly Zaniola, který po sobě zanechal díru na postu ofenzivního záložníka. Tu by mohlo AS zalepit právě angažováním útočného univerzála Susa.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články