Zpět na » Serie A » Nedělní výsledky 19.kola

Serie A - Nedělní výsledky 19.kola

0

14.01. - Aktualizováno. Jediné překvapení se odehrálo na Sicílii. Domácí Messina tu obrala o body favorizové AS Řím. Body ztratilo i Lazio, které pouze remizovalo doma se Sienou. Atalanta doma rozstřílela Livorno, Palermo si poradilo s Udinese.

Atalanta - Livorno 5-1 (38' a 45' Doni, 58' Donati, 68' Ariatti, 90' Ventola - 54' Pfertzel)

Atalanta si doma s Livornem poradila nečekaně snadno. Už v první půli se dvakrát trefil znovuzrozený Cristiano Doni a když byl těsně po přestávce vyloučen hostující Coppola, zdálo se být rozhodnuto. Pfretzel sice snížil, ale domácí odpovědli dalším třemi brankami v podání Donatiho, Ariattiho a Ventoli a hladce zvítězili.

Atalanta: Calderoni; Adriano, Rivalta, Loria, Bellini; Ferreira Pinto (86 'Defendi), Donati, Migliaccio, Ariatti, Doni (72' Bombardini); Zampagna (75' Ventola)

Livorno: Amelia; Grandoni, Rezaei, Knezevic (36' Galante), Pfertzel; Morrone, Coppola 47' ČK, Filippini, Pasquale (73' Vidigal); Vigiani, Lucarelli

Rozhodčí: Marelli

Cagliari - Ascoli 1-0 (15' Suazo z pen.)

Jedinou branku utkání na Cagliari vstřelil domácí kanonýr David Suazo, když už v 15. minutě proměnil nařízení pokutový kop a rozhodl tak o nejtěsnější výhře Cagliari.

Cagliari: Fortin; Agostini, Bianco, Lopez, Pisano; Colucci, Conti, D'Agostino (55' Del Grosso), Capone (63' Pepe); Langella (78' Budel), Suazo

Ascoli: Pagliuca; Vastola, Cudini (72' Pesce), Nastase, Pecorari; Di Biagio, Bonnani (63' Guberti), Fini, Perrulli (47' Paolucci), Zanetti; Bjelanovič

Rozhodčí: Rizzoli

Chievo - Catania 2-1 (58' Semioli, 64' Pellisier z pen. - 40' Stovini)

Celý první poločas se zdálo, že si Catania připíše další body do tabulky, když se zaslouženě ujala vedení po brance Stoviniho. Jenže za domácí nastoupil do druhé půle úplně jiný tým a branky Semioliho a Pellisierova proměněná penalta zajistili domácím tři body.

Chievo: Sicignano; Malago, Mandelli, D'Anna, Marchese; Sammarco, Italiano (77' Luciano), Brighi, Semioli (81' Moro); Bogdani (86'Cossato)

Catania: Pantanelli; Sardo (84' Lucenti), Sottil, Stovini, Vargas; Baiocco, Edusei (72' Rossini), Izco (77' Millesi), Colucci; Caserta, Spinesi

Rozhodčí: Messina

Messina - AS Řím 1-1 (90' Parisi z pen. - 39' Mancini)

Dlouho se zdálo, že si AS Řím připíše další tři body. Mancini ho poslal pár minut před pauzou de vedení a AS si vedení celý druhý poločas hlídalo. Jenže v nastavení nařídil rozhodčí Rocchi penaltu, kterou proměnil Parisi a vyrovnal. Tentýž hráč byl v zápětí vyloučen, ale domácí už si bod za remízu nenechali vzít.

Messina: Storari; Rea, Zanchi, Iuliano, Parisi 90' ČK; Lavecchia (68' Alvarez), Pestrin, De Vezze, Giallombardo (28' Cordova, 63' Di Napoli); Massielo, Floccari

AS Řím: Doni; Panucci, Ferrari, Chivu, Tonetto; De Rossi, Pizzaro, Taddei (88' Wilhelmsson), Perrotta (90' Cassetti), Mancini; Totti

Rozhodčí: Rocchi

AC Milán - Reggina 3-1 (6' Pirlo, 35' Seedorf, 77' Gilardino - 66' Bianchi)

Krize giganta je, zdá se, definitivně zažehnána. Rossonerri šli do vedení už v 6.minutě brankou Pirla a když deset minut před půli zvýšil Seedorf, bylo rozhodnuto. Rolando Bianchi sice snížil, ale Gilardino znovu zajistil domácím náskok, který si už bez problémů pohlídali.

AC Milán: Kalac; Cafu (73' Simic); Bonera, Maldini, Favalli; Brocchi, Pirlo, Jankulovski, Seedorf; Gilardino (89' Oliveira), Inzaghi (58' Gourcuff)

Reggina: Pelizzoli; Lanzaro (75' Missiroli) , Lucarelli (66' Giosa), Aronica, Mesto; Tognozzi, Tedesco, Modesto, Leon (60' Nielsen); Amoruso, Bianchi

Rozhodčí: Ayroldi

Palermo - Udinese 2-0 (32' Caracciolo, 76' Zaccardo)

V Palermu se hrál vyrovnaný zápas. Domácí však byli lepší v koncovce a tak se radují z výhry. Caracciolo dal první branku domácích a naznačil, že dokáže nahradit zraněného Amauriho. Pojistku přidal ještě Zaccardo a tak Udinese odjíždí ze Sicílie s prázdnou.

Palermo: Fontana; Cassani, Zaccardo, Barzagli, Pisano; Guana, Corini, Simplicio, Bresciano; Di Michele (72' Diana), Caracciolo (90' Tedesco)

Udinese: Paoletti; Zenoni, Natali, Zapata, Dossena (9' Coda); De Martino, Obodo, Pizni (82' Eremenko), Barreto; Iaquinta, Di Natale (75' Siqueira)

Rozhodčí: Morganti

Sampdoria - Fiorentina 0-0

Další vyrovnané utkání se hrálo v Janově. Domácí se snažili hodně střílet, ale obrana Fialek byla pozorná a Frey opět skvělý. Oba týmy se nakonec rozešli s remízou, se kterou jsou přece jen spokojenější hosté.

Sampdoria:Castellazzi; Zenoni, Falcone, Accardi, Maggio; Del Vecchio (58' Flachi), Palombo, Volpi, Franceschini; Bazzani, Quagliarella

Fiorentina: Frey, Potenza, Ujfalusi, Gamberini, Pasqual; Liverani (79' Gobbi), Donadel, Blasi (70' Jorgensen), Montolivo (60' Pazienza); Mutu, Toni

Rozhodčí: Paparesta

Lazio - Siena 1-1 (61' Rocchi - 87' Cozza)

Favorizované Lazio celý první poločas nemohlo prolomit pozornou obranu Sieny. Domácí ale neztratili trpělivost a byli odměněni. Tommaso Rocchi dokázal skórovat a poslal Lazio do vedení. Hosté se ale nevzdali a podařilo se jim vyrovnat. Střídající Francesco Cozza dvě minuty před koncem vyrovnal a zajistil Sieně překvapivý bod.

Lazio: Peruzzi; Oddo, Zauri, Cribari, Stendardo (45' Bonetto); Mauri (76' Manfredini), Mutarelli, Mudingayi, Ledesma; Pandev (55' Makinwa), Rocchi

Siena: Manninger; Portanova, Molinaro, Rinaudo, Bertotto (79' Negro); Antonini, Vergassola, Codrea, Locatelli (65' Cozza); Frick, Corvia (75' Chiesa)