Zpět na » Serie A » Navštívili jsme: Chievo-Catania

Serie A - Navštívili jsme: Chievo-Catania

0

14.01. - Opět Vám přinášíme reportáž z utkání Serie A. Tentokráte náš redaktor navštívil souboj mezi Chievem Verona a Catanií Calcio. Bylo oč hrát, Chievo zuby nehty bojuje o záchranu, naopak Catania se před tímto kolem těšila ze 4.příčky zaručující start v předkole Ligy mistrů.

Domácí lodivod Delneri od začátku postavil dvě nové posily. Do středu zálohy se postavil Vincenzo Italiano, kterému stačilo pouze změnit šatnu na stadionu Bentegodi, neboť dříve oblékal dres konkurenčního Hellasu Verona, který však bojuje o záchranu v Serii B. Druhou posilou je Albánec Erjon Bogdani, ten zaujal místo ve středu tříčlenného útoku.

Celé utkání se odehrávalo ve velmi svižném tempu. Bylo se stále nač dívat. Ve čtvrté minutě Bogdani přiťukl Semiolimu, ten však z úhlu mířil jen do boční sítě. V 9. akci domácích zastavila hostující obrana, následný krásný brejk Catanie zakončoval Caserta, Sicignano však jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil. O minutu později se skvěle v pokutovém území zorientoval Bogdani, ale mířil těsně nad. V 15. minutě vyrobil hrubici ve středu hřiště Danna. Následný útok Catanie zakončoval jedenáctigólový kanonýr Spinesi. Sicignano se však vytáhl a střelu vyrazil na roh. O chvíli později se uvolnil Sammarco, jeho krásná přizemní střela těsně minula branku. V 25.minutě pronikl po straně Semioli, po jeho přihrávce však Bogdani mířil opět mimo. V 38.minutě předvedl pohlednou akci Italiano. Nejprve vybojoval na půlce míč, přehnal se přes dva hráče a s jeho dělovkou ze 30 ti metrů měl Pantanelli velké problémy. Poté však přišla chvíle Catanie. Po odvráceném centru přišel ještě jeden, ten zakončil hlavou asi z 13 ti metrů přesně k tyči Stovini. Hostující tifosy byly u vytržení. Chievo však mohlo okamžitě srovnat krok. Brighi se dostal do skvělé šance, jeho střelu bodlem však skvělý Pantanelli kryl.

První poločas tedy vyhrála Catania 1:0. Dá se říci poněkud šťastně. Domácí se hodně snažili a na rozdíl od předchozích zápasů si vypracovali i šance. Bohužel bez výsledného efektu.

Od začátku druhé půle začali domácí velkým náporem. Hned po rozehrávce hlavičkoval velmi nebezpečně Marchese. Opět se ale předvedl brankář Catanie. Chievo hosty zcela přehrávalo. Aktivitou hýřil především Italiano, který hru dobře dirigoval. Domácí se dočkali v 58. minutě. Franco Semioli dostal nezištnou přihrávku za obraný val Catanie a chladnokrevně sám před brankářem zakončil. Tento moment domácí ještě více nastartoval. Byli všude dříve a Catania jen odkopávala. V 64.minutě ztratili hosté na půlce balon. Pellissier zatáhl akci po pravé straně, přihrál do vápna Bogdanimu, jeho patička na Sammarca však nevyšla. Zmátl tím ale celou obranu, Sammarco míč vybojoval, avšak byl podražen a rozhodčímu Messinovi nezbývalo nic jiného než nařídit penaltu. Tu s přehledem proměnil Sergio Pelissier. Po vedoucím golu domácí zklidnili hru. Zápas nadále kontrolovali a nepouštěli Catanii do šancí. Jediná výjimka nastala v 67.minutě. Caserta se dostal k centrovanému míči, ale mířil pouze nad Sicignanovu branku. Chievo si potom náskok s přehledem uhlídalo a zaslouženě získalo velmi důležité 3 body.

Vrátím se ještě k novým posilám Chieva. Angažování obou hráčů byl velmi dobrý krok. Italiano vrátil do hry myšlenku, chytrost a fotbalovost. Přesně ty vlastnosti, které Chievu na podzim chyběly. Bogdani je typ útočníka jako Luca Toni. Velmi dobrý ve vzduchu, dobře sklepává balony pro nabíhající spoluhráče a pokud bude produktivnější, bude velkým přínosem. Chievu se tedy snad začíná blýskat na lepší časy.