Zpět na » Serie A » Ibrahimović je pro mě jako starší brácha, svěřil se Zlatanův útočný kolega Leão

Serie A - Ibrahimović je pro mě jako starší brácha, svěřil se Zlatanův útočný kolega Leão

Ibrahimović je pro mě jako starší brácha, svěřil se Zlatanův útočný kolega Leão © Fox Sports Asia - Leão s Ibrahimovićem

2

Líbilo se

09.01. - Od Švédova přestupu ještě neuběhly ani dva týdny, Ibrahimović už se však pomalu stává stěžejní součástí kabiny AC Milán. Hvězdný forvard se po necelých sedmi letech vrátil na trávník San Sira, když proti Sampdorii v 55. minutě střídal. Současně s ním šel na plac také mladíček Leaatilde;o, který v rozhovoru vyjádřil svému spoluhráči velký respekt.

Za milánský velkoklubu již mezi lety 2010 a 2012 nasbíral celkem 56 soutěžních gólů, teď se ale do města módy přesunul v poněkud odlišné pozici. Ibrahimović strávil poslední dva roky v zámořské MLS, kde táhl celek LA Galaxy. Po vypršení smlouvy se ve svém dřívějším působišti domluvil na šestiměsíčním kontraktu s opcí. Rázně tak utlumil spekulace o konci kariéry.

To o osmnáct let mladší Rafael Leão má vše teprve před sebou. Portugalec s angolskými kořeny vyrostl v akademii Sportingu Lisabon, do velkého fotbalu ovšem nahlédl až po přestupu do Lille. V Ligue 1 strávil jedinou sezónu, i přesto se však v létě domluvil na další změně angažmá. Pro AC vyjadřuje investici o hodnotě 23 miliónů eur.

Vnímám ho jako svého staršího bratra,” uvedl na spoluhráčovu adresu Leão v rozhovoru pro Sky Sport Italia. „Od té doby, co přišel, se mnou hodně mluvil. Dal mi spoustu rad, hlavně o tom, jak se mám pohybovat v šestnáctce. Je to skvělý hráč a já se od něj chci učit, dokud jen to bude možné.

Myslím si, že nám pomůže otočit dosavadní průběh sezóny a umožní nám zase vyhrávat utkání. Každý tým s Ibrahimovićem má větší šanci na úspěch,” pokračoval mládežnický reprezentant Portugalska. „Jsme AC Milán a musíme se účastnit evropských pohárů.

O základní sestavě Rossoneri se toho po Zlatanově příchodu hodně napovídalo. V bezbrankové remíze se Sampdorií Janov sice začali svěřenci kouče Pioliho v rozestavení 4-3-3, po příchodu svěží útočné dvojice se však herní plán upravil spíše na formaci 4-4-2.

Krom Ibrahimoviće a Leãa může AC na hrot útoku postavit také Poláka Piąteka. Někdejší snajpr Janova FC však poslední dobou není v ideální formě a poslední zápas se Sampdorií to jen potvrdil. Ofenzivní univerzál Rebić, který na Apeninském poloostrově hostuje z Frankfurtu, je momentálně na marodce a údajně usiluje o předčasný návrat do Německa.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 10.01. Odpovědět

něco jako vládce pro danzu...

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články