Zpět na » Serie A » Slovenští fanoušci zpozorněli. Lobotka začal sledovat instagramový účet Neapole, možná se blíží přestup

Serie A - Slovenští fanoušci zpozorněli. Lobotka začal sledovat instagramový účet Neapole, možná se blíží přestup

Slovenští fanoušci zpozorněli. Lobotka začal sledovat instagramový účet Neapole, možná se blíží přestup © The Sun - Stanislav Lobotka

1

Líbilo se

03.01. - Stanislav Lobotka už třetím rokem patří mezi stabilní členy základní jedenáctky Celty Vigo, letos v lednu jej však s největší pravděpodobností čeká přesun na věhlasnější adresu. Velký zájem projevila italská Neapol, která je podle tamních médií velmi blízko dohodě s momentálně osmnáctým celkem La Ligy.

Rodák z Trenčína s velkým fotbalem začínal v tamním celku AS. Ve dvaceti letech šel zkusit štěstí do Ajaxu Amsterdam, příležitost ale dostal jen v týmu do 21 let a hned po roce se vrátil zpět do svého mateřského klubu. Přes dvě sezóny v dánském Nordsjaellandu si pak vyšlapal cestu až do jedné z nejprestižnějších soutěží na světě, La Ligy.

Trápící se Celta Vigo za dnes 25letého slovenského středopolaře utratila pouhých pět miliónů eur, před probíhajícím přestupovým oknem se však jeho tržní hodnota odhadovala až na 25 miliónů. Opora reprezentačního výběru se prezentuje jako běhavý defenzivní záložník, který pomáhá s rozehrávkou z defenzivní linie.

Zatím velmi nezdařilý ročník prožívá na Apeninském poloostrově Neapol. Rozhádaný kádr převzal začátkem prosince nový hlavní kouč Gennaro Gattuso. Ten preferuje rozestavení 4-3-3, k němuž ale momentálně v mužstvu nemá dostatečný počet hráčů schopných hrát ve středové řadě.

Tradiční klub z jihu Itálie nabízí za Lobotku 20 miliónů eur, galicijský celek ovšem požaduje ještě o pět miliónů více. Španělské Mundo Deportivo zase mluví o variantě hostování do konce sezóny s uplatnitelnou opci. Obě strany ale každopádně chtějí transfer dotáhnout.

Jak už to tak v posledních letech bývá, fotbalové veřejnosti neuniklo ani to, že sám Lobotka začal před nedávnem sledovat Neapol na Instagramu. Spekuluje se také o doporučení, které svému bývalému zaměstnavateli udělil Marek Hamšík na kolegu z národního týmu.

Oba týmy se sice po sváteční přestávce vrací do akce již o tomto víkendu, je však možné, že Lobotka odehrál 22. prosince proti Levante svůj poslední zápas v dresu Celty. Rozluštění tajenky by se mělo dostavit v nejbližších dnech.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články