Zpět na » Serie A » Juventus si brousí zuby na mladíka z Parmy. Je ochoten vysázet až čtyřicet miliónů eur

Serie A - Juventus si brousí zuby na mladíka z Parmy. Je ochoten vysázet až čtyřicet miliónů eur

Juventus si brousí zuby na mladíka z Parmy. Je ochoten vysázet až čtyřicet miliónů eur © Metro - Dejan Kukulevski

1

Líbilo se

31.12. - V italských médiích se za poslední dny vyrojilo velké množství přestupových spekulací kolem osoby Dejana Kulusevského. Teprve devatenáctiletý křídelník, který v Parmě hostuje z Atalanty Bergamo, letos ohromil Serii A čtyřmi góly a sedmi asistencemi. Hráčova zaměstnavatele už s obří nabídkou kontaktoval Juventus Turín.

Rodák ze Stockholmu, jehož předci ovšem pocházejí ze Severní Makedonie, prožívá vpravdě vydařenou premiéru mezi dospělými. Od šestnácti let sice tříbil své fotbalové dovednosti v Atalantě Bergamo, herní čas na seniorské úrovni mu však poskytli až v Parmě.

Na tom, že klubu jinak tradičně okupujícímu spíše spodní patra tabulky momentálně patří sedmá příčka, má Kulusevski obří zásluhu. Gól či asistenci zapisuje v tomto ročníku častěji než každé druhé utkání. Při prosincovém vítězství 2:1 na půdě Neapole se dokonce blýskl vstřelenou brankou i nahrávkou.

Během podzimu se postupně šuškalo o přesunu do Arsenalu, Manchesteru United, Chelsea či Liverpoolu. Ještě nedávno se psalo, že Kulusevski skončí v Interu Milán. Ze všech těchto možností ale s největší pravděpodobností sešlo, touhou po mladíkově podpisu totiž zahořel Juventus.

Turínský gigant se již podle všeho dohodl na osobních podmínkách a zbývá jen doladit výši přestupové částky. Ta by se mohla vyšplhat až ke třiceti miliónům eur s dalšími deseti milióny v bonusech.

Samotný hráč se pak upíše Staré dámě do roku 2024. Roční gáži odhadují zdroje z Apeninského poloostrova na 2 milióny eur. V Bergamu má přitom platný kontrakt až do léta 2023.

V kádru Parmy nejspíše švédský útočník setrvá do konce probíhající sezóny, po níž by se měl oficiálně přesunout do Turína. Mluví se však také o variantě, ve které Kulusevski zamíří pod vrcholky Alp okamžitě a opačným směrem poputuje kompenzace v podobě hostování nevyužívaného Marka Pjacy.

Takto velkolepý transfer sice odchovanci IF Bromma otevírá brány do světového fotbalu, zůstává však otázkou, jak se se změnou prostředí a zostření konkurence popasuje. V případě okamžitého přestupu je také značně nejisté, zda vůbec může reálně pomýšlet na nominaci do švédské seniorské reprezentace pro Euro 2020.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 31.12. Odpovědět

Další cíl United, který přestoupí jinam. Woodward je totálně mimo. Tady jde vidět, že Manchester United potřebují sportovního ředitele.

Kuzma

Cíl united je každý kdo má dvě nohy

vladcevesmiru1

Přesně, United chtějí úplně každého kdo odehraje pár dobrých zápasů, takhle se ale přestupová politika nedělá, je třeba koupit kvalitní hráče tam kde je to nejvíce potřeba a tak, aby typologicky přesně seděl do týmu...každý tým tohle musí zvládat sám, tak proč ne United

Tomguncz9
Reklama
Reklama
Nejnovější články