Zpět na » Serie A » Ibrahimović je lepší než kterýkoliv jiný hráč AC Milán, tvrdí jeho někdejší trenér Capello

Serie A - Ibrahimović je lepší než kterýkoliv jiný hráč AC Milán, tvrdí jeho někdejší trenér Capello

Ibrahimović je lepší než kterýkoliv jiný hráč AC Milán, tvrdí jeho někdejší trenér Capello © The Sun - Zlatan Ibrahimović a Fabio Capello

1

Líbilo se

29.12. - Poté, co hvězdnému Zlatanovi letos na podzim skončila smlouva se zámořským LA Galaxy, se v evropských médiích začalo hojně diskutovat o Švédově návratu na starý kontinent. Trvalo to sice ještě asi dva měsíce, nyní už však víme, že Ibrahimović podepsal půlroční kontrakt s AC Milán. Ve správnost rozhodnutí momentálně jedenáctého týmu Serie A bezmezně věří také respektovaný stratég Fabio Capello.

Rodák z Malmö už ve městě módy dvakrát působil. Po dvou sezónách strávil jak v barvách Interu, tak v AC. Za druze jmenovaný klub stihl nastřílet celkem 56 gólů, než si sbalil kufry a vyrazil směr Paříž. Otázkou pro fanoušky Rossoneri zůstává, jak se Ibrahimovićovi bude dařit po velkém comebacku na evropskou scénu.

Dle mého je Zlatan pro AC skvělou posilou. Ten fotbalista má charakter. Nenastupuje na hřiště, aby se zúčastnil, za každou cenu chce vyhrát. Dodává tím kuráž také svým spoluhráčům,” řekl někdejší hráč i trenér AC Milán Fabio Capello v rozhovoru pro italský Rai 2. „Dlouhou dobu teď nehrál, musí se teprve dostat do herní kondice. Kvalitativně se však nachází na jiné úrovni,” dodal.

Zatím stále není jasné, jak bude přesně Ibrahimović na severu Apeninského poloostrova využíván. Konkrétně se zvažuje, jestli jej kouč Stefano Pioli na hrotu útoku spojí s jedním z ozkoušené dvojice Krzysztof Piątek, Rafael Leao.

Ibrahimović disponuje tou speciální vlastností, že dělá hráče kolem sebe lepšími. Nejeden fotbalista vedle něj střílel spousty gólů a po Zlatanově odchodu stagnoval,” prohlásila velká persona italského fotbalu.

Právě Capello zná švédského forvarda vpravdě do detailu. V roce 2004 se totiž stal jeho prvním koučem v Itálii. „Chtěl jsem z něj vytáhnout kvalitu a talent, který jsem v něm viděl. Do té doby příliš nenaplňoval očekávání,” zavzpomínal na 24letého mladíka, za něhož musel Juventus poslat Ajaxu 16 miliónů eur.

K oficiálnímu představení nové posily milánského velkoklubu by mělo dojít v nejbližších dnech. První start Ibrahimoviće je pak naplánován na 15. ledna, kdy čeká AC pohárový duel se Spalem. Pokud se navrátilec na San Siru osvědčí, zaměstnavatel může v létě aplikovat opci na prodloužení smlouvy o další rok.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články